עו"ד זהבית דבי

עורך דין זהבית דבי
עורך דין זהבית דבי

אודות עו"ד זהבית דבי:

עו"ד זהבית דבי מומחית דיני ענייני משפחה, גישור, גירושין, דיני משפחה בבאר שבע.

זהבית דבי היא אחת מעורכות הדין שכבר לא מפתיע לראות בשנים האחרונות, שמייצגות את "הדור החדש" של עורכי הדין בארץ, הנועזים, הלוחמניים שמצד אחד מחזיקים בכושר רטורי נהדר ובביטחון עצמי גבוה, ומהצד השני, מצליחים לשמור על הרמה המשפטית ולצטט פסיקה וספרות מקצועית. אבל מעל הכל, כך זה נראה, ניסיון החיים שלה הוא ה"נשק" רב העוצמה העומד לרשותה.

את הלימודים העבירה במקביל לעבודה במשרה מלאה, ועם שני ילדים קטנים בבית. "זה היה לא פשוט,  "להיות אם חד הורית עם שני ילדים קטנים וללכת למבחנים בתשע בערב. אבל מסתבר שהכל אפשרי, זה בדיוק העניין. כשאתה מחליט משהו ועושה אותו מאהבה, אתה תצליח".

שלא תטעו, כשהיא מנהלת תיק משפחה מורכב, כל זה ממש לא משנה לה, ובטח שלא ללקוחות שמצביעים ברגליים. "אני מביטה קודם כל על הבן אדם, ורק אחרי זה על הנסיבות", היא מספרת. "הדבר הראשון שניצב לנגד עיניי הוא להבין איך אני עוזרת לבן אדם שמולי, זה טבוע בי ומהווה בשבילי ערך עליון, שמאד חשוב לי במקצוע. לקוחות הם לא תיקים, הם אנשים".

אצל עו"ד זהבית דבי: הילדים לפני הכל

וזו בדיוק הסיבה שמבחינתה הלקוח במרכז – עוד לפני שהחלה את לימודי המשפטים חלמה להגיע לסיוע המשפטי ולעזור לאלו שידם אינה משגת. בזמן הלימודים הבינה שהתחום שקורץ לה יותר מכל הוא דיני המשפחה, אולי בעקבות המקרה הפרטי שלה. "התגרשתי אחרי 7 שנות נישואים ו-12 שנות זוגיות עם שני ילדים קטנים", היא מספרת. "אחת התובנות שעלו בי היא שבהליך הלא פשוט הזה חייבים לשים את עצמך בצד ולחשוב רק מה טוב לילדים. בעבודה שלי, רואה הרבה פעמים גרושים שלא מצליחים להבין את הדבר הפשוט הזה. על כן, לא משנה באיזה שלב – אם זה בניהול התיק, בפעולות מול הלקוח, באסטרטגיה שלי מול הצד השני – תמיד אני קודם כל רואה את הילדים".

עו"ד זהבית דבי
הדור החדש של עורכי הדין. צילום: פלג אלקלעי

"להיות לצד הלקוח ברגע המטלטל של הגירושים".

עו"ד זהבית דבי פנתה לתחום דיני המשפחה, לאחר שהרגישה ששם היא יכולה להשפיע יותר מכל תחום אחר. "זה התחום שאני מרגישה שיש לי הכי הרבה השפעה אישית על האדם שאותו אני מייצגת", היא מסבירה. "אני קמה בבוקר ומרגישה שיש לי יכולת לשנות. להיות לצד הלקוח ברגע שמתחוללת בחייו הטלטלה הזו, דורש ממך המון אחריות. נתקלתי בסיטואציות קשות של גירושים מכוערים, ואני יודעת שמה שנדרש מעורך הדין זה לדעת שלא משנה איך ייגמר ההליך, איתי הוא יחווה את זה בצורה טובה".

תלונה לנציב נגד שופטי בג"ץ מעכבים הרס בית מחבל

מערכת אוביטר | 01/05/20

תלונה לנציב קבילות הציבור על שופטים. הרכב שופטים מעכב פס"ד בנושא ביטחוני וגורם לפגיעה חמורה בחיי האדם

כמה שאני אוהבת כשמגיעים אלי מקרים כאלו ❤️

מערכת אוביטר | 21/04/20

הם הסבירו לי בפשטות שהקשר הזוגי שהם היו בו הגיע מהמקום הזוגי בלבד, מכך שמצאו חיבור והיה להם טוב אחד עם השניה ולא מהמקום המשימתי של הבאת ילד לעולם.

גורמים רבניים לחצו עליה לתרום. אילוסטרציה shutterstock

על גירושין, מצפון ומשחקים מיותרים

מערכת אוביטר | 20/04/20

בואו נדבר רגע על הליכים משפטיים מיותרים שצדדים להליך גירושין נגררים אליהם. יותר מזה- הליכים, שאם עורך/ת הדין של הצד הנגרר היו מפעילים טיפה של יושרה ומצפון פנימי, וודאי שהיו נמנעים מכך.

התייעצו איתנו

הפנייה אינה מחייבת    כתובתנו: חיל הנדסה 2, באר שבע, Israel

    נגישות