עו"ד יעל טישלר

עו
עו"ד יעל טישלר

אודות עו"ד יעל טישלר:

עו"ד יעל טישלר מצויה מעל 14 שנה בזירת משפט החינוך בישראל, המתמחה בתחום דיני החינוך, דיני עבודה ומשפט מנהלי.
עורכת הדין יעל טישלר הינה בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים בהתמחות במשפט ציבורי. בנוסף עו"ד יעל טישלר היא מגשרת מוסמכת מטעם 'קבוצת גבים'.
לתחום המשפטי עו"ד יעל טישלר הגיעה אחרי הצבא, כאשר בחרה מסלול לימודים שייקבע את המקצוע שלה בעתיד, וההתלבטות הייתה בין הוראה לבין משפטים. עו"ד יעל טישלר רואה בתחום החינוך שליחות משמעותית ומשמחת, ומהצד האחר תחום המשפטים משך אותה בשל הסדר וההרמוניה המצויים בו באופן פוטנציאלי, במידה והעולם באמת היה מתנהל לפי החוקים…

נסיונה של עו"ד יעל טישלר בייצוג עובדי חינוך

שנים לאחר הלימודים ולא במקרה, מצאה את עצמה עו"ד יעל טישלר מייצגת עובדי הוראה, בתי ספר והורים מול המערכת. העו"ד מאמינה בעבודה מתוך חיבור ללקוחות כאנשים ומתוך הערכה והיכרות עם העולם בתוכו הם מתנהלים, במקרה שלה מדובר במערכת החינוך, מה שהכניס אותה לשם באופן טבעי.
בתחילת דרכה, שימשה טישלר כפרקליטה בפרקליטות מחוז ירושלים, שם ייצגה את המדינה בעתירות מנהליות, מה שסלל לה את הדרך לתפקיד עוזרת משפטית של נשיאת בית הדין לעבודה בירושלים, השופטת דיתה פרוז'ינין, שם צברה ניסיון בתחום דיני משפט העבודה.
במהלך שש השנים שלאחר מכן ועד שנת 2013 שימשה כיועצת משפטית בלשכת הייעוץ המשפטית במשרד החינוך. שם העניקה ייעוץ משפטי שוטף למחוז ירושלים ולמנח"י (מנהל חינוך ירושלים), והייתה היועצת המשפטית של האגף לחינוך מוכר שאינו רשמי ושל האגף להערכת תארים במשרד החינוך, וכן בעתירות מנהליות. שם ניתנה לה ההזדמנות להכיר באופן מעמיק מבפנים את מערכת החינוך על כל היבטיה המגוונים, את בעלי התפקידים העובדים בה וזכתה להיווכח כיצד מתקבלות החלטות על ידי גורמים במשרד.

תחומי העיסוק של עו"ד יעל טישלר

  • דיני חינוך – כולל הערכה (שקילה) של תארים אקדמיים מחו"ל, ייצוג מתמחים להוראה מול משרד החינוך וגם ייצוג של סטודנטים בוועדות המשמעת כולל דיוני הרחקה וקבלה למוסדות להשכלה גבוהה.
  • גישור – עו"ד טישלר היא מגשרת מוסמכת ובעלת ותק רב בפתרון סכסוכים במקום העבודה, עם התמחות בגישור מול גופי החינוך השונים.
  • דיני עבודה – כולל מיצוי זכויות עובדי ההוראה, ייצוג מול מעסיקים, זכויות נשים במקצועות ההוראה, ומתן ייעוץ, ייצוג והכוונה משפטית למנהלי בית ספר מול הרשויות המקומיות ומשרד החינוך.

ייצוג משרד החינוך וחקיקה

בנוסף במסגרת תפקידה בלשכה המשפטית, עורכת הדין טישלר ייצגה את משרד החינוך בדיונים בוועדת החינוך של הכנסת, הייתה שותפה בתיקוני חקיקה וכן ייצגה את משרד החינוך בוועדות ערר לפי חוק פיקוח על בתי ספר. כמו כן, הייתה שותפה לעריכת נהלים שונים עבור החינוך המוכר שאינו רשמי והגף להערכת תארים בין לאומיים.
החל משנת 2013 ועד שנת 2020 הייתה שותפה במשרד "רז מורג טישלר" אשר עסק במשפט החינו על היבטיו השונים, בכלל זה דיני עבודה ומשפט מנהלי.
מאז 2013 עו"ד יעל טישלר הינה עורכת דין פרטית שזכתה ללוות, לייעץ ולייצג עשרות מוסדות חינוך, עובדי הוראה, הורים, תלמידים וכן מעסיקים.
לאחרונה מונתה עורכת הדין טישלר על ידי שר המשפטים לשמש כוועדת ערר לפי חוק מענק לעידוד תעסוקה (הוראת שעה- נגיף הקורונה החדש) ולפי חוק בתי הדין המנהליים.
אשמח ללוות גם אתכם ולהעניק לכם מהניסיון הרב שצברתי בתחום.

כתבות בנושא עו"ד יעל טישלר

התייעצו איתנו

הפנייה אינה מחייבת    כתובתנו: כנפי נשרים 15, ירושלים, ישראל

    נגישות