מרטין בוקסדורף

משכנתא חוץ בנקאית למוגבלים כאשר אין ברירה!

נכנסתם להגבלה וחייבים לקבל כסף כנגד שיעבוד הבית? לא רוצים ללכת לאיבוד בין כל החברות החוץ בנקאיות ולהגיע למשכנתא טובה באמת? שמי מרטין בוקסדורף, בעשר שנים אחרות אני מתמודד עם המשכנתאות הכי מורכבות ומסובכות- בהצלחה מרשימה.

נכנסתם להגבלה וחייבים לקבל כסף כנגד שיעבוד הבית? לא רוצים ללכת לאיבוד בין כל החברות החוץ בנקאיות ולהגיע למשכנתא טובה באמת? שמי מרטין בוקסדורף, בעשר שנים אחרות אני מתמודד עם המשכנתאות הכי מורכבות ומסובכות- בהצלחה מרשימה.

מי אני?

כאמור שמי מרטין בוקסדורף, עבדתי בשלושת הבנקים הגדולים למשכנתאות בישראל במשך כ12 שנים. מאז שיצאתי לעצמאות, בחרתי לעבוד עם האנשים שנמצאים בצרות וצריכים מישהו אמין שידע להילחם בשבילם ולהוציא להם משכנתא מול המערכת, שממש חוששת מהם.

משכנתא חוץ בנקאית

אני אומר את זה בצער רב, אבל המשכנתא היחידה שאפשר להשיג למוגבלים בחשבון היא משכנתא חוץ בנקאית. אני אומר בצער רב, כי אני לא אוהב להכניס אנשים למשכנתאות חוץ בנקאיות. משכנתא בנקאית ניתן לקחת בבנקים רק שנה לאחר שנגמרת ההגבלה.

אז מה הרעיון במשכנתא חוץ בנקאית?

בתור מומחה לטיפול באנשים שמוגדרים מסורבי משכנתא וקיבלו סירוב משכנתא– הרעיון מאחורי משכנתא חוץ בנקאית למוגבלים הוא לא לקחת משכנתא לטווח ארוך כדי לשלם תשלומים חודשיים. הרעיון מאחורי משכנתא חוץ בנקאית זה להיחלץ מצרה נקודתית כל שהיא ואחרי זה לחזור למערכת הבנקאית בצורה מסודרת.

במילים אחרות אנחנו רוצים לקחת משכנתא לשנה או לשנתיים, לסדר את כל החשבון בנק, לסדר את ההתנהלות הפיננסית ואז להחליף את ההלוואה החוץ בנקאית למשכנתא בנקאית רגילה.

מה צריך כדי לקבל משכנתא חוץ בנקאית?

הרבה אנשים חושבים שאין שום צורך להסביר משהו או להציג משהו כדי לקבל משכנתא חוץ בנקאית. אבל זה די רחוק מהאמת. גם חברות חוץ בנקאיות רוצות לדעת שהכסף שלהם יחזור אליהם ואתם תעמדו בתשלומים.

כל החברות בודקות את אותם הדברים, תלושי משכורת או הכנסות עצמאי, עובר ושב וכל דבר אחר שיכול להיות רלוונטי לצורך שיקול קבלת ההלוואה. לאחר הבדיקה של הניירת מתקבלת ההחלטה האם ניתן להלוות לאדם או לא ניתן.

סוגי חברות:

השוק החוץ בנקאי מתחלק לכמה קבוצות של חברות. כאשר ככל שעושים פחות בדיקות, כך הריביות שנלקחות הן הרבה יותר גבוהות.

יש את החברות שבכלל לא עושות בדיקות, מבחינתם כל עוד יש נכס וניתן לרשום עליו שיעבוד, הם יתנו לך את הכסף בשמחה אבל הריביות הן בשמיים ונעות סביב 20 אחוז בקלי קלות לשנה. לא מעניין אותם הרבה, העיקר שיש אופציה לרשום שיעבוד ולקבל נכס כביטחון.

הסוג השני של החברות הן מה שנקרא דרג ביניים. כלומר, הריביות הן ביניים בערך, כלומר לא 20 אחוז, אלא קצת פחות אבל הבדיקות הן מעט יותר רציניות. הם יקחו ריבית 13 אחוז פחות או יותר אבל כן ירצו לבדוק את היכולת של האנשים להחזיר את הכסף הזה לחברה.

הקבוצה השלישית של החברות היא הקבוצה הכי קטנה שזה חברות שהן הטובות ביותר שניתן למצוא בשוק החוץ בנקאי. הריביות הן סביב 10 אחוז בערך או אפילו טיפה פחות לפעמים, העמלות הן מינימליות, אבל הטיפול הוא כמעט כמו בבנק, הרבה דרישות, הרבה ניירת ואין סוף בדיקות, כדי לוודא התאמה.

אם אתם שואלים את עצמכם עכשיו, למה בכלל צריך את כל סוגי החברות היקרות, אז התשובה היא שכל סוג של חברה מתאים לסוג מסוים של אנשים. אנשים שנמצאים בהגבלה או בהליך פשיטת רגל, מתאימים בעיקר לחברות היקרות מאוד, כי זה מצב שנחשב בעייתי מאוד בשוק המשכנתאות וכן הלאה.

איך מחזירים את המשכנתא.?

השאלה הראשונה ששואלים אותך בחברות חוץ בנקאיות, היא איך אתה מתכוון להחזיר את הכסף.? החברות רוצות לתת לך את הכסף לתקופה קצרה ולקבל אותו בחזרה לאחר מכן. את הכסף ניתן להחזיר בכמה דרכים: הדרך הראשונה היא לעשות מיחזור של המשכנתא לבנק כל שהוא לאחר סיום ההלוואה, הדרך השנייה היא לבקש הארכה של המשכנתא החוץ בנקאית לתקופה נוספת והדרך השלישית היא למכור את הבית ולהחזיר את המשכנתא.

בתור מי שמטפל קבוע יום מדי יום באנשים שהם מסורבי משכנתא בבנקים, אני יכול להגיד שאחרי תקופה של שנתיים נקיות ניתן בקלות רבה להעביר את המשכנתא לאחד הבנקים, אבל כמובן שאופציות האחרות קיימות וניתן להשתמש בהן.

עלויות במשכנתא חוץ בנקאית:

כדי להיות מוכנים מראש, מעבר לעלויות המשכנתא החוץ בנקאית של הריבית, בדרך כלל קיימות עלויות נוספות מסביב. הכוונה היא לעלויות שבמרבית המקרים נקראות "פתיחת תיק". העמלה כוללת טיפול משפטי של עורך דין מלווה מטעם החברה, רישומים בטאבו, רישום משכונים וכל שאר הטיפול הנדרש בקבלת משכנתא. העלויות האלו נעות סביב 20-25 אלף בערך וזה מתווסף להלוואה.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או maratbok@gmail.com

 

כתבות נוספות מאת עידו אנגל:

טוב שם משמן טוב – אתיקה של חברי ממשלה על קצה המזלג

שמם הטוב של חברי הממשלה ושל כלל נבחרי הציבור, הינו הגורם המכריע להצלחה במילוי תפקידם והערובה להמשך השירות הציבורי בו בחרו. השם הטוב של נבחרי הציבור תלוי בכך שהציבור נותן את אמונו בנבחריו וסבור כי הם פועלים לטובת האינטרס הציבורי וכי הם אינם מנצלים לרעה את תפקידם לטובתם האישית. אי בהירות הדין הינה מכשול צפוי, ולפיכך לשם עיגון כללים כתובים וברורים בתחום ניגוד העניינים של חברי ממשלה מינתה ממשלת ישראל ה- 18 (ממשלתו הראשונה של מנחם בגין) וועדה בראשות שופט בית המשפט העליון שלמה אשר. המלצות הוועדה עוגנו כהחלטת ממשלה, ונקראו "הכללים למניעת ניגוד עניינים של שרים וסגני שרים". הכרת הכללים ואופן פעילותה של הוועדה למתן היתרים מנעה משרים רבים בראש ובראשונה להיקלע למצב בו הם מפרים את הכללים, והיו גם מקרים בהם זכו שרים להגנה על פרטיותם על אף הכלל שהחלטות הוועדה למתן היתרים הינן פומביות. לפיכך טוב יעשו השרים ונבחרי הציבור שיקפידו על קלה כבחמורה, שכן מלבד חובתם המשפטית להימנע מלהיות במצב של ניגוד עניינים, שמירה על כללים אלה מסייעת להם אף לשמור על מעמדם הציבורי ולאפשר את המשך השליחות הציבורית בה בחרו.

מרטין בוקסדורף

איך לקחת משכנתא אחרי פשיטת רגל?

עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

הסדרי ניגודי עניינים לבכירים – עלה תאנה?

יועץ משפטי לממשלה שמתבטא בשיחות פרטיות כנגד הכפופים לו בגלל עניין אישי; ראש ממשלה שנדרש להעביר סמכויות לשרים שנתונים למרותו והעתיד הפוליטי שלהם נתון בידיו; משנה לפרקליט מדינה שמאשרת לחקור חבר כנסת בחשד שאיים על הממונה עליה; אלה ועוד רבים הינן תופעות שנגרמות מיצירת הסדרים למניעת ניגוד עניינים שאינם מקיימים את התכלית שלשמם הם נוצרו. הסדרי ניגוד עניינים אינם יכולים להיות עוד עלה תאנה. יש צורך בשינוי מהותי ומשמעותי.

מרטין בוקסדורף

מה זה מחיקת נתוני אשראי שלילי? מרטין בוקסדורף

נעים מאוד, שמי מרטין בוקסדורף אני מטפל במסורבי משכנתא, כלומר משיג משכנתאות לאנשים שלא מצליחים לקבל משכנתא בעצמם. אני מכיר לעומק ולרוחב את הנושא של דוח נתוני אשראי ואני רוצה להרחיב מעט על הדבר הזה.

האם המצווה יכול לשלוט ביורשים מקברו ?

המאמר סוקר את יכולת המצווה לקבוע הוראות בצוואתו המגבילות את יכולת היורשים לפעול ו/או לממש זכותם ביחס לירושה

הגבלת חשבון בגלל חוק איסור הלבנת הון – מותר לבנק ?

המאמר סוקר תופעה חדשה לפיו בנקים גורמים להגבלת חשבון בגלל נימוקים מכח חוק איסור הלבנת הון ולא בגלל חוסר יתרה מספקת. המאמר דן בשאלה האמנם מותר לבנק לחלל שיק ("להחזיר שיק") כשיש יתרת מספקת בחשבון לפירעון השיק,וזאת בטענה הנובעת מחוק איסור הלבנת הון ?

איך נוצרים מסורבי משכנתא בבנקים? עם מרטין בוקסדורף!

הרבה פעמים אני שומע מאנשים משפטים כמו "לא מצליח להבין למה הבנקים לא מאשרים לא משכנתא, בסך הכול חזרו לי כמה צ'קים וכמה הוראות קבע". אז מה בעצם העניין הגדול עם זה? בואו נדבר:

מרטין בוקסדורף

מומחה למשכנתאות אחרי פשיטת רגל? – פונים למרטין

האם פושטי רגל יכולים לקבל משכנתא בבנקים? התשובה היא בהחלט כן. אבל התשובה היא מורכבת יותר וצריך לענות על כמה קריטריונים, עדי להבין לעומק איך באמת עובדת משכנתא של פושטי רגל בבנקים.

הלוואות חוץ בנקאיות – שוק אפור : המדריך להתגוננות

מגפת הקורונה יצר בעיית אשראי לפרטיים ולגופים עסקיים כאחד. על אף הדיבורים על הקלות במתן הלוואות ע"י הבנקים, בפועל – הם בוחנים היטב למי הם נותנים, ודורשים בטחונות שלא תמיד ניתן לספק. במצב זה, יש הפונים לשוק האפור, ושם מתברר לעיתים שנגבתה מהם ריבית גזל. לא צריך לוותר. יש כלים משפטיים למניעת עוול זה. יש כלים למנוע תשלום ריבית גזל ו/או לדרוש החזר של תשלום ריבית ביתר.

מרטין בוקסדורף

הפלייה במשכנתא בין מקבלי הפטר לבין הסדרי חוב

נניח אדם כל שהוא שהבין שהוא כבר מסובך בחובות, בשנת 2016 הוא הגיע למסקנה שהוא הולך לפשיטת רגל ומוחק את כל החובות שלו. הוא לוקח עורך דין ומתחיל הליך פשיטת רגל ובשנת 2018 מסיים בהפטר ומקבל פטור מכל חובותיו.

הטיסה בוטלה עקב פיצוץ בגלגל – הנוסעים יקבלו כ- 15 אלף ש"ח

במהלך המראת טיסה מפרנקפורט חשו הנוסעים פיצוץ עז שאירע בשל תקלה באחד מגלגלי המטוס, שבעקבותיה עוכבו הנוסעים בשדה התעופה כ-16 שעות. בית המשפט קבע, שחברת התעופה לא הוכיחה שהתקלה שהתרחשה במטוס מהווה נסיבות מיוחדות, וחייב את חברת התעופה לשלם לנוסעים פיצוי מכוח חוק טיבי.

תיעוד אירוע תאונתי/ביטוחי

תיעוד אירוע תאונתי הוא הפעולה הראשונית המתבקשת שמתרחש אירוע תאונתי. לא משנה אם מדובר בנזק רכוש או נזק גוף !!! … לא משנה אם יש מקום להגיש תביעה או לא וכן באם אתם אחראים או לא !!!

בית

הבנק מסרב לתת משכנתא למרות אישור עקרוני – מה הדין ?

המאמר בוחן משפטית את המצב בו הבנק נותן אישור עקרוני למשכנתא, אך חוזר בו אח"כ מהאישור: האמנם מותר לו ?

הבנק חייב לך !

המאמר עוסק בחובות הבנק ללקוחותיו, ומתמקד בחובת תום הלב של הבנק בכלל ובהפרת חוב הגילוי בפרט. המאמר סוקר פסיקה, מפרט מקרים לביטול ערבות ו/או משכנתא מחמת הפרת חובת הגילוי, ונותן המלצות לחייבים לבנק: ערבים וממשכנים

תאונות בעבודה בימי קורונה

פגיעות בעבודה בימי קורונה

מקווה שיש לך עורכי דין טובים לקראת וועדת החקירה.

עורך הדין בני כץ בפניה ישירה למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב

אל תיתנו לוירוס הקורונה לבלבל אותכם.

קצת על חשיבות הזכות להיוועץ בעורך דין לפני כל חקירת משטרה – ומה דעתי על 'ערכו' של ייעוץ טלפוני לחשוד בפלילים לפני חקירה באזהרה בתחנת המשטרה – בפוסט לפניכם. נכתב ע"י עו"ד יניב פרץ, שותף מייסד במשרד עוה"ד איתן כבריאן, יניב פרץ ושות' – משפט פלילי, מנהלי וזכויות אדם.

"משפחה זה הכל"

רבים מאיתנו משפחות לניצולי שואה. רבים מאיתנו דור שני/שלישי. ויש כאלו שמתביישים בכך. אבל אני לא. היום אנו מציינים את יום השואה. ואני גאה- אפילו גאה מאוד להיות הנכדה שלך למרות שאתה לא כאן כדי לראות אותי. כבר הרבה שנים. 20 שנה בדיוק. מטורף. סבא. שנים שניסיתי להדחיק את הכאב ודווקא השנה, אולי בעקבות המצב והעובדה שיש לנו זמן רב לחשוב כשכולנו בבית הכאב עוצמתי והדמעות לא מפסיקות לזלוג.

מגיפת הקורונה – איך להתמודד עם החובות ?​

המאמר סוקר דרכי התמודדות עם הבנק ועם החובות, תוך כדי מתן המלצות פרקטיות להתמודדות עם המשבר הכלכלי עקב משבר הקורונה

נגישות