מרטין בוקסדורף

מומחה למשכנתאות אחרי פשיטת רגל? – פונים למרטין

האם פושטי רגל יכולים לקבל משכנתא בבנקים? התשובה היא בהחלט כן. אבל התשובה היא מורכבת יותר וצריך לענות על כמה קריטריונים, עדי להבין לעומק איך באמת עובדת משכנתא של פושטי רגל בבנקים.

האם פושטי רגל יכולים לקבל משכנתא בבנקים? התשובה היא בהחלט כן. אבל התשובה היא מורכבת יותר וצריך לענות על כמה קריטריונים, עדי להבין לעומק איך באמת עובדת משכנתא של פושטי רגל בבנקים.

כמה מילים עלי:

אם הגעתם לכאן אתם ככל הנראה מחפשים פתרון לקבלת משכנתא לפושטי רגל ואני שמח להגיד שאתם במקום הנכון בדיוק. שמי מרטין בוקסדורף ובעשר השנים האחרונות אני עוסק בהשגת משכנתא לאנשים שעברו פשיטת רגל. טיפלתי כבר במאות משכנתאות כאלו ואשמח לעשות את זה גם בשבילכם.

מה הכוונה לפושטי רגל?

חברים יקרים זאת הבהרה ממש חשובה, אנשים שנמצאים בהליך פשיטת רגל או בהליכים מקבלים- כמובן לא יכולים לקחת משכנתאות בבנקים. קיימת האופציה שהיא משכנתא חוץ בנקאית, ניתן לקרוא על זה בקישור כאן. כאשר מדברים על משכנתא בנקאית לאנשים שעברו פשיטת רגל, הכוונה היא לאנשים שהם כבר אחרי קבלת הפטר.

כמה זמן אחרי קבלת הפטר ניתן לקחת משכנתא בבנקים?

זאת שאלת מיליון הדולר שאני שומע בערך 5 פעמים ביום. התשובה ההגיונית היא שאני מצליח להשיג משכנתאות לאנשים שעברו פשיטת רגל, בערך שנתיים לאחר ההפטר ובמקרים מסוימים- שנה וחצי לאחר קבלת הפטר. אנחנו תיכף נדבר על המקרים האלו ומה בכלל הדברים שמהווים שיקול לכאן או לכאן.

אזהרה חמורה: דוח נתוני אשראי

ברוכים הבאים לאזור הסכנה. אם אתם רוצים את זה בתור כותרת, אז הבנקים נוטים "לשכוח" למחוק את החובות של האנשים שעברו פשיטות רגל ושילמו את כל החוב, דבר שמהווה בעיה משמעותית מאוד.

עכשיו ההסבר:

אני מניח שכולכם זוכרים את BDI, שככה הבנקים היו בוחנים בעיות של אנשים שרוצים לקחת משכנתא. בשנת 2019 התחלפה השיטה והיום הכלי שעובדים איתו כדי לבדוק את האנשים הוא דו"ח נתוני אשראי.

הדו"ח הזה הוא כלי מאוד מעמיק ונותן תמונה מאוד רחבה של כל הבעיות שהיו בשנים האחרונות, מבחינה פיננסית. כלומר, אם היו לכם כמה צ'קים חוזרים או הוראות קבע חוזרות – זה יופיע בדו"ח שחור על גבי לבן.

מה שקורה בזמן שאדם נכנס להליך פשיטת רגל, בדו"ח של אותו אדם מופיעים עיקולים של הבנקים וההלוואות של אותו הבנק נמצאות בפיגור. כאשר מקבלים הפטר, הדבר הזה אמור להיסגר ובהמשך להימחק מהדו"ח לחלוטין. הבנקים מצידם, נוטים להתעלם מהחובה שלהם למחוק את החובות מהדו"ח והתוצאה של זה היא שגם לאחר שנים- הדו"ח ממשיך להראות שהחובות עדיין פתוחים וההלוואות נמצאות בפיגור.

הכנסות ווותק בעבודה:

ככלל, גם לאנשים שהם לא פושטי רגל, הבנקים בודקים היטב את מקום העבודה שלכם וכמה זמן אתם עובדים במקום הזה. מבחינתם זה אות וסימן ליציבות. כלומר אם אתם עובדים באותו מקום עבודה חמש שנים, אתם נחשבים ליציבים ו"בטוחים" יותר.

במיוחד אנשים שעברו פשיטת רגל, צריכים להיות ולהראות שהם הרבה יותר יציבים מהאדם הרגיל. אנחנו רוצים להראות לבנקים שאנחנו יציבים, בעלי הכנסות סבירות פלוס ובעיקר לשדר לבנקים שניתן לסמוך עלינו.

סדר בחשבון ושוב סדר:

המחלה הגדולה של פושטי רגל היא הבלאגן שהם ממשיכים לחיות איתו אחרי שעוברים פשיטת רגל. אני נתקל מדי יום באנשים שעברו פשיטת רגל והם ממשיכים להתנהל ללא חשבון בנק מסודר, מפקידים את המשכורת בחשבון של בת הזוג או בכלל לא מפקידים בשום מקום. אנשים שמנהלים עסק בשחור ובכלל לא מדווחים על הכנסות כל שהן, בקיצור מתנהלים מתחת לרדאר.

הדבר הזה הוא מחלה רעה וכזו שמונעת מכם לקבל משכנתא בבנק כמו כל אדם אחר. הרי כבר אמרנו, אחרי פשיטת רגל אנחנו רוצים להיות יציבים, יותר מסודרים מאשר האדם הרגיל. אז לנהל עסק ללא חשבון בנק- זה מאוד רחוק ממה שאנחנו מחפשים.

מי הייתם ומה אתם היום?

יש דגם התנהגות מסוים שהבנקים מאוד אוהבים. הבנקים מאוד אוהבים אנשים שהיו בעלי עסק, פשטו רגל ואחרי זה נהיו שכירים. אני לא באמת יודע להסביר את זה לעומק, אבל מבחינת הבנקים זה עושה הרבה שכל ולמודל הזה אנחנו רוצים להתאים.

מה בעצם אני עושה?

העבודה שלי היא למעשה כמו עורך דין פלילי. אני אמור לקחת את החומר שנותנים לי האנשים ואני אמור לגרום לבנקים לאשר את המשכנתא. כמה שאזכה ליותר שיתוף פעולה מצידכם, כך יהיה לי קל יותר להצליח.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או maratbok@gmail.com

כתבות נוספות מאת עידו אנגל:

טוב שם משמן טוב – אתיקה של חברי ממשלה על קצה המזלג

שמם הטוב של חברי הממשלה ושל כלל נבחרי הציבור, הינו הגורם המכריע להצלחה במילוי תפקידם והערובה להמשך השירות הציבורי בו בחרו. השם הטוב של נבחרי הציבור תלוי בכך שהציבור נותן את אמונו בנבחריו וסבור כי הם פועלים לטובת האינטרס הציבורי וכי הם אינם מנצלים לרעה את תפקידם לטובתם האישית. אי בהירות הדין הינה מכשול צפוי, ולפיכך לשם עיגון כללים כתובים וברורים בתחום ניגוד העניינים של חברי ממשלה מינתה ממשלת ישראל ה- 18 (ממשלתו הראשונה של מנחם בגין) וועדה בראשות שופט בית המשפט העליון שלמה אשר. המלצות הוועדה עוגנו כהחלטת ממשלה, ונקראו "הכללים למניעת ניגוד עניינים של שרים וסגני שרים". הכרת הכללים ואופן פעילותה של הוועדה למתן היתרים מנעה משרים רבים בראש ובראשונה להיקלע למצב בו הם מפרים את הכללים, והיו גם מקרים בהם זכו שרים להגנה על פרטיותם על אף הכלל שהחלטות הוועדה למתן היתרים הינן פומביות. לפיכך טוב יעשו השרים ונבחרי הציבור שיקפידו על קלה כבחמורה, שכן מלבד חובתם המשפטית להימנע מלהיות במצב של ניגוד עניינים, שמירה על כללים אלה מסייעת להם אף לשמור על מעמדם הציבורי ולאפשר את המשך השליחות הציבורית בה בחרו.

מרטין בוקסדורף

איך לקחת משכנתא אחרי פשיטת רגל?

עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

הסדרי ניגודי עניינים לבכירים – עלה תאנה?

יועץ משפטי לממשלה שמתבטא בשיחות פרטיות כנגד הכפופים לו בגלל עניין אישי; ראש ממשלה שנדרש להעביר סמכויות לשרים שנתונים למרותו והעתיד הפוליטי שלהם נתון בידיו; משנה לפרקליט מדינה שמאשרת לחקור חבר כנסת בחשד שאיים על הממונה עליה; אלה ועוד רבים הינן תופעות שנגרמות מיצירת הסדרים למניעת ניגוד עניינים שאינם מקיימים את התכלית שלשמם הם נוצרו. הסדרי ניגוד עניינים אינם יכולים להיות עוד עלה תאנה. יש צורך בשינוי מהותי ומשמעותי.

מרטין בוקסדורף

מה זה מחיקת נתוני אשראי שלילי? מרטין בוקסדורף

נעים מאוד, שמי מרטין בוקסדורף אני מטפל במסורבי משכנתא, כלומר משיג משכנתאות לאנשים שלא מצליחים לקבל משכנתא בעצמם. אני מכיר לעומק ולרוחב את הנושא של דוח נתוני אשראי ואני רוצה להרחיב מעט על הדבר הזה.

האם המצווה יכול לשלוט ביורשים מקברו ?

המאמר סוקר את יכולת המצווה לקבוע הוראות בצוואתו המגבילות את יכולת היורשים לפעול ו/או לממש זכותם ביחס לירושה

הגבלת חשבון בגלל חוק איסור הלבנת הון – מותר לבנק ?

המאמר סוקר תופעה חדשה לפיו בנקים גורמים להגבלת חשבון בגלל נימוקים מכח חוק איסור הלבנת הון ולא בגלל חוסר יתרה מספקת. המאמר דן בשאלה האמנם מותר לבנק לחלל שיק ("להחזיר שיק") כשיש יתרת מספקת בחשבון לפירעון השיק,וזאת בטענה הנובעת מחוק איסור הלבנת הון ?

איך נוצרים מסורבי משכנתא בבנקים? עם מרטין בוקסדורף!

הרבה פעמים אני שומע מאנשים משפטים כמו "לא מצליח להבין למה הבנקים לא מאשרים לא משכנתא, בסך הכול חזרו לי כמה צ'קים וכמה הוראות קבע". אז מה בעצם העניין הגדול עם זה? בואו נדבר:

מרטין בוקסדורף

משכנתא חוץ בנקאית למוגבלים כאשר אין ברירה!

נכנסתם להגבלה וחייבים לקבל כסף כנגד שיעבוד הבית? לא רוצים ללכת לאיבוד בין כל החברות החוץ בנקאיות ולהגיע למשכנתא טובה באמת? שמי מרטין בוקסדורף, בעשר שנים אחרות אני מתמודד עם המשכנתאות הכי מורכבות ומסובכות- בהצלחה מרשימה.

הלוואות חוץ בנקאיות – שוק אפור : המדריך להתגוננות

מגפת הקורונה יצר בעיית אשראי לפרטיים ולגופים עסקיים כאחד. על אף הדיבורים על הקלות במתן הלוואות ע"י הבנקים, בפועל – הם בוחנים היטב למי הם נותנים, ודורשים בטחונות שלא תמיד ניתן לספק. במצב זה, יש הפונים לשוק האפור, ושם מתברר לעיתים שנגבתה מהם ריבית גזל. לא צריך לוותר. יש כלים משפטיים למניעת עוול זה. יש כלים למנוע תשלום ריבית גזל ו/או לדרוש החזר של תשלום ריבית ביתר.

מרטין בוקסדורף

הפלייה במשכנתא בין מקבלי הפטר לבין הסדרי חוב

נניח אדם כל שהוא שהבין שהוא כבר מסובך בחובות, בשנת 2016 הוא הגיע למסקנה שהוא הולך לפשיטת רגל ומוחק את כל החובות שלו. הוא לוקח עורך דין ומתחיל הליך פשיטת רגל ובשנת 2018 מסיים בהפטר ומקבל פטור מכל חובותיו.

הטיסה בוטלה עקב פיצוץ בגלגל – הנוסעים יקבלו כ- 15 אלף ש"ח

במהלך המראת טיסה מפרנקפורט חשו הנוסעים פיצוץ עז שאירע בשל תקלה באחד מגלגלי המטוס, שבעקבותיה עוכבו הנוסעים בשדה התעופה כ-16 שעות. בית המשפט קבע, שחברת התעופה לא הוכיחה שהתקלה שהתרחשה במטוס מהווה נסיבות מיוחדות, וחייב את חברת התעופה לשלם לנוסעים פיצוי מכוח חוק טיבי.

תיעוד אירוע תאונתי/ביטוחי

תיעוד אירוע תאונתי הוא הפעולה הראשונית המתבקשת שמתרחש אירוע תאונתי. לא משנה אם מדובר בנזק רכוש או נזק גוף !!! … לא משנה אם יש מקום להגיש תביעה או לא וכן באם אתם אחראים או לא !!!

בית

הבנק מסרב לתת משכנתא למרות אישור עקרוני – מה הדין ?

המאמר בוחן משפטית את המצב בו הבנק נותן אישור עקרוני למשכנתא, אך חוזר בו אח"כ מהאישור: האמנם מותר לו ?

הבנק חייב לך !

המאמר עוסק בחובות הבנק ללקוחותיו, ומתמקד בחובת תום הלב של הבנק בכלל ובהפרת חוב הגילוי בפרט. המאמר סוקר פסיקה, מפרט מקרים לביטול ערבות ו/או משכנתא מחמת הפרת חובת הגילוי, ונותן המלצות לחייבים לבנק: ערבים וממשכנים

תאונות בעבודה בימי קורונה

פגיעות בעבודה בימי קורונה

מקווה שיש לך עורכי דין טובים לקראת וועדת החקירה.

עורך הדין בני כץ בפניה ישירה למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב

אל תיתנו לוירוס הקורונה לבלבל אותכם.

קצת על חשיבות הזכות להיוועץ בעורך דין לפני כל חקירת משטרה – ומה דעתי על 'ערכו' של ייעוץ טלפוני לחשוד בפלילים לפני חקירה באזהרה בתחנת המשטרה – בפוסט לפניכם. נכתב ע"י עו"ד יניב פרץ, שותף מייסד במשרד עוה"ד איתן כבריאן, יניב פרץ ושות' – משפט פלילי, מנהלי וזכויות אדם.

"משפחה זה הכל"

רבים מאיתנו משפחות לניצולי שואה. רבים מאיתנו דור שני/שלישי. ויש כאלו שמתביישים בכך. אבל אני לא. היום אנו מציינים את יום השואה. ואני גאה- אפילו גאה מאוד להיות הנכדה שלך למרות שאתה לא כאן כדי לראות אותי. כבר הרבה שנים. 20 שנה בדיוק. מטורף. סבא. שנים שניסיתי להדחיק את הכאב ודווקא השנה, אולי בעקבות המצב והעובדה שיש לנו זמן רב לחשוב כשכולנו בבית הכאב עוצמתי והדמעות לא מפסיקות לזלוג.

מגיפת הקורונה – איך להתמודד עם החובות ?​

המאמר סוקר דרכי התמודדות עם הבנק ועם החובות, תוך כדי מתן המלצות פרקטיות להתמודדות עם המשבר הכלכלי עקב משבר הקורונה

נגישות