מי אחראי על אספקת מכשירי שיקום לנפגעי תאונות עבודה?

מליאת הכנסת אישרה את הצעת החוק הקובעת כי האחריות על אספקת מכשירי שיקום לנפגעי תאונות עבודה תמשיך לחול על המוסד לביטוח לאומי
דנה לווינסקי |
תאונת עבודה, אילוסטרציה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הביטוח הלאומי (תיקון מס' 246 – הוראת שעה), התשפ"ד-2024. 21 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים.

מוצע לקבוע כי האחריות לאספקתם של מכשירי שיקום וניידות לנפגעי תאונות עבודה לא תועבר לקופות החולים מכוח צו ביטוח בריאות ממלכתי (תיקון התוספות השנייה והשלישית לחוק), התשפ"ג-2022 שהעביר את האחריות לספק מכשירי שיקום וניידות מהמדינה לקופות החולים, אלא תמשיך לחול על המוסד לביטוח לאומי באמצעות ההסדרה הקיימת מתוקף ההסכם שנחתם בין המוסד לביטוח לאומי ובין קופות החולים.

כן מוצע כי תוקפו של תיקון זה יהיה מיום תחילתו של צו ביטוח בריאות ממלכתי האמור ועד תום שנתיים מיום פרסומו של החוק המוצע, וכי שר העבודה, באישור ועדת העבודה והרווחה של הכנסת יהיה רשאי להאריך בצו את תוקפו של החוק לתקופה אחת שלא תעלה על שנה.

אחריות ביטוחית

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "ביום 2 באוקטובר 2022 התקבלה החלטת ממשלה לעניין העברת האחריות הביטוחית בתחום מכשירי שיקום וניידות, מהמדינה לקופות החולים, שמשמעותה כי מכשירי שיקום וניידות יינתנו במסגרת שירותי סל הבריאות המסופקים על ידי קופות החולים.

במסגרת החלטת הממשלה האמורה, וכדי לשמור על אופן מתן השירותים בהתאם לנהוג בעניינם של נפגעי העבודה עד עתה, הוחלט כי יתוקן סעיף 86(א1)(1) לחוק הביטוח הלאומי, כך שההחרגה האמורה בסעיף זה לעניין שירותים הכלולים בתוספת השנייה לחוק לא תחול לעניין אספקת מכשירי שיקום וניידות לנפגעי תאונות עבודה, ולגביה תמשיך לחול ההסדרה הקיימת מתוקף ההסכם שנחתם בין המוסד לביטוח לאומי ובין קופות החולים מכוח סעיף 91 לחוק הביטוח הלאומי".

שתף את הכתבה ב:
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות