הקלה נוספת למתמחים בראיית חשבון בחישוב תקופת ההתמחות

משרד המשפטים פרסם להערות הציבור תיקון לתקנות רואי חשבון הקובע כי מועד תחילת ההתמחות ייחשב מוקדם יותר מתחילת ההתמחות בפועל
גילי סיוון-כהן |

משרד המשפטים פרסם להערות הציבור תיקון לתקנות רואי חשבון הקובע כי מועד תחילת ההתמחות בראיית חשבון ייחשב כאילו החלה מוקדם יותר מיום תחילת ההתמחות בפועל. זאת, לאור קשיים שונים שנוצרו בקרב סטודנטים המתמחים בראיית חשבון בעקבות מלחמת חרבות ברזל ובמטרה לתת מענה לאוכלוסיות משרתי מילואים, בני משפחה שיקיריהן נרצחו, נחטפו או נפלו ואוכלוסיות נוספות שנפגעו כתוצאה מהמלחמה.

כיום, תחילת ההתמחות בראיית חשבון מוכרת על ידי מועצת רואי חשבון ומוסדות הלימוד לראיית חשבון כיום תחילת ההתמחות בפועל והיום בו המתמחה הגיש את כתב ההתחייבות למועצת רואי חשבון. כאמור, בעקבות מלחמת חרבות ברזל מתמחים רבים לא החלו את ההתמחות במועדה כפי שזו סוכמה בעת קבלתם להתמחות, ואחרים עלולים שלא להתחיל במועד עתידי שייקבע להם, מה שעלול להוביל לעיכוב משמעותי במסלול ההסמכה עבורם.

הנחה באגרת הבחינות

בתקנות החדשות, אשר גובשו באגף לאסדרת מקצועות יחד עם הלשכה המשפטית של משרד המשפטים, מוצע לקבוע הסדר בהוראת שעה עד לתום שנת 2024, לפיו מי שהיה אמור להתחיל בהתמחות בין 7.10.23 ועד לסוף שנת 2024, וגויס למילואים או נבצר ממנו להתחיל את ההתמחות עקב סיבות הקשורות למלחמה (בני משפחה של חטופים, נפגעי פעולות המלחמה ובני משפחותיהם, בני ובנות זוג של משרתי מילואים וכו'), ואשר נכלל בתנאים המוגדרים בתקנות, ייחשב כאילו החל התמחות מוקדם יותר מתאריך כתב ההתחייבות. זאת, כדי שיסיים ככל הניתן את התמחותו בסמוך למועד הסיום המתוכנן אילולא המלחמה.

מהלך זה מצטרף להקלות נוספות עליהן הודיעו האגף לאסדרת מקצועות ומועצת רואי חשבון בעקבות מלחמת חרבות ברזל, בהן הכרה בימי מילואים או בהיעדרות אוכלוסיות מיוחדות כימי התמחות, תוספת זמן של שעה לחיילי מילואים בבחינות הרישוי הסופיות של מועצת רואי חשבון, מועדים מיוחדים לבחינות הסופיות בחשבונאות פיננסית ובביקורת, צמצום החומר לבחינות הסופיות, אפשרות להתמחות מהבית, הנחה של 50% באגרות הבחינות ועוד.

שתף את הכתבה ב:
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות