נתנאל אור כהן מיסטיקן ידוע נידון ל-3 שנות מאסר על עבירות מס

ביהמ"ש השלום בת"א גזר בנוסף גם קנס של 80 אלף שקלים על נתנאל אור כהן, שהורשע כי במשך שנים השמיט הכנסות בהיקף של 9.5 מיליון שקלים
%d7%a8%d7%95%d7%a0%d7%9f-%d7%9c%d7%95%d7%99 |
אילוסטרציה envato

בית משפט השלום בת"א גזר 36 חודשי מאסר, קנס בגובה 80 אלף שקלים ומאסר על תנאי על נתנאל אור כהן, המיסטיקן שהורשע בעבירות מס, לאחר שבמשך שנים השמיט הכנסות בגובה של כ-9.4 מיליון שקלים והשמיט מע"מ בגובה כ-2 מיליון שקלים.

כהן עוסק במתן ייעוץ ומכירת אביזרים הקשורים לעולם המיסטיקה, כמומחה לענייני הקבלה. במקביל לעיסוק זה, שידר במשך שנים ארוכות תוכנית רדיו יומית בנושאים אלה.

מכתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה עולה, כי בין השנים 2015-2008 כהן השמיט כ-9.4 מיליון שקלים מהכנסותיו, שנאמדו בסכום של כ-28 מיליון שקלים, וכן השמיט תשלום מע"מ בגובה של כ-2 מיליון שקלים. במסגרת ניהול ההליך הודה כהן כי הסכום אכן לא דווח, אך טען כי הוא לא זה שפעל להקטין את הכנסותיו, וכי העביר למנהל החשבונות שלו את כלל המסמכים הרלוונטיים.

בטיעונים לעונש עמדה פרקליטות מיסוי וכלכלה, על העובדות שבגינן הורשע כהן, תוך הדגשת התקופה הממושכת שבה בוצעו העבירות וכן היקף השמטת ההכנסות ותשלום המע"מ.

"פגיעה בקופה הציבורית"

עוד הדגישה הפרקליטות את הקביעות שעולות מהכרעת הדין לפיהן העבירות בוצעו מתוך בצע כסף, התאפיינו בתכנון מוקדם, בתחכום ובשיטתיות. בנוסף, הודגשה העובדה כי מעשיו פגעו בקופה הציבורית, אשר בין היתר תומכת במיעוטי יכולת וכי כהן הוא העבריין העיקרי בתיק שניהל ביד רמה את העסק שלו וניצל את אלה שעבדו עבורו על מנת להגיש דיווחים כוזבים. מאידך גיסא, כהן נשא דברים, הביא מספר רב של עדי אופי וכן פרס בפני בית המשפט את הליכי פשיטת הרגל המתנהלים כנגדו.

במסגרת גזר הדין קבע כבוד השופט הבכיר שאול אבינור, כי "כפי שנקבע לא אחת, עבירות המס הן עבירות חמורות, שביצוען פוגע בערכים החברתיים של ההגנה על הקופה הציבורית שבאוצר מדינה, ההגנה על שוויון הנשיאה בנטל המס וההגנה על מהימנות הדיווחים לרשויות הנס. יוטעם, כי עבירות המס אינן עבירות רגולטוריות גרידא, שכן משמעותן המעשית היא גזל כספי ציבור – כך בעבירות הפקודה וכך בוודאי בעבירות לפי חוק המע"מ, שבהן המבצע משלשל לכיסו הפרטי כספים אותם גבה מלקוחותיו בעבור הקופה הציבורית".

עוד ציין השופט: "עבירות המס הן, ככלל, עבירות קלות לביצוע אך קשות לגילוי ולחשיפה – והמקרה שלפנינו, בו ביצע הנאשם את העבירות במשך שנים ארוכות מבלי שהעבירות נחשפו, יוכיח – ומכאן החשיבות הרבה של ממד ההרתעה בענישתן".


לצפייה ודירוג כבוד השופט שאול אבינור


ארז שגיב – עורך דין, נוטריון ורואה חשבון

שתף את הכתבה ב:
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות