בית המשפט קיבל את עתירת אפי נוה – יוכל להתמודד לראשות הלשכה

המחוזי בת"א קיבל את עמדת היו"ר לשעבר נגד החלטת ועדת הבחירות של הלשכה לפסול חתימות תומכים בו כך שלא יכול להתמודד בבחירות. השופט: "החלטה בניגוד לדין"
%d7%90%d7%99%d7%99%d7%9c-%d7%97%d7%9f |
אפי נווה, יו"ר הלשכה לשעבר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב קובי ורדי, קיבל עתירה שהגיש עורך הדין אפי נוה, נגד החלטת ועדת הבחירות של הלשכה לפסול חתימות של תומכים בנוה באופן שימנע את התמודדותו על ראשות הלשכה.

השופט קבע כי נוה יוכל להתמודד לראשות הלשכה ומתח ביקורת על ועדת הבחירות שפסלה את מועמדותו של נוה.

עם תחילת הדיון השופט ורדי העיר כי המצב שהיה קיים במערכות הבחירות הקודמות, שניתן היה להגיש או חתימה מקורית ואז זה בלי תצהיר, או חתימה לא מקורית בליווי תצהיר של הקבלן-המחתים, והשינוי שהיה בדיון בחודש אפריל השנה, שבמקום תצהיר של הקבלן אפשר לצרף היוועדות חזותית.

הכוונה היתה שאותו קבלן קולות מחתים תומכים בפיו באופן מקורי, החתימות הינן ידניות באופן מקורי בפני קבלן הקולות, ידנית ומקורית, אך לצורך ההמצאה במועד הקובע בכללים, שזה ב-23.4.23 התאפשר לקבלני קולות מקרית שמונה מאילת, מקומות מרוחקים את החתימות הידניות המקוריות לשגר מאילת.

"יש פה דברים שלא מסתדרים"

השופט ורדי גם תהה במהלך הדיון מדוע קודם פסלו את נוה ומדוע לא נתנו לו לתקן את הנושא. "אני לא מצליח להבין – יש פה כמה דברים שלא מסתדרים, מצד אחד יש החלטה מיום 20.4. שזו ההחלטה שהייתה שאומרת שלא חייבים טופס מקורי, יש שתי אפשריות או טופס מקורי, אין את ההחלטה שאומרת את אשר את אומרת שחייבים לשלוח את הטופס המקורי".

בסיכומו של דבר השופט קובי ורדי המליץ בית המשפט להסכים לכך שהעתירה תתקבל ומתח ביקורת נוקבת על ועדת הבחירות וציין כי החלטת וועדת הבחירות מיום 10.5.23 שהתקבלה ברוב דעות ובניגוד לעמדת יו"ר הועדה, ונקבע בה שכל החתימות שהינן חתימות דיגיטליות שהן לא מאושרות על פי חוק חתימה דיגיטלית תיפסלנה באופן שהן תהיינה VOID כאילו לא הוגשו מלכתחילה, באופן כזה, שמועמדות המועמדים למוסדות הלשכה יכול ותפסלנה באופן כזה שאינו בר תיקון, הינה החלטה שהתקבלה בניגוד לדין, בניגוד לכללי לשכת עוה"ד, בניגוד לפסיקה, בניגוד לעמדת היועץ המשפטי המקצועי של הוועדה עו"ד שלו. "

החלטה זו היתה החלטה לא חוקית, לא סבירה, ללא סמכות, לא צודקת ולא הגיונית, החלטה שאינה מוסיפה כבוד למוסדות הלשכה ולציבור עוה"ד הן לגופה, והן באופן ובדרך שהתקבלה. יש לקוות שעצם ההסכמה בתום הדיון לחזור בה למעשה מהחלטה זו, תשפר, ולו במעט, את האמור לעיל", כתב השופט ורדי והוסיף: "יש לקוות שהמשך הליך הבחירות יתנהל בהתאם לדין ולכללים באופן ראוי והוגן".


לצפייה ודירוג כבוד השופט קובי ורדי


עו"ד הילה אקרמן

שתף את הכתבה ב:
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות