14 וחצי שנות מאסר לעובד במפעל שניסה לרצוח את מנהליו

בורק מנצור, 24 מטירה, שעבד כנהג במפעל לייצור צ'יפס בעירו הורשע כי הגיע למקום עבודתו וירה במעסיקיו בגלל שלא היה צרוצה מסידור העבודה שלו: "במזל נותרו בחיים"
נעמה כהן |
יריות ירי נשק אקדח יורים שודד
אילוסטרציה envato

הרכב שופטי בית המשפט המחוזי מרכז, בראשות השופטת רות לורך, הרשיע על פי הודאתו את בורק מנצור, צעיר בן 24 מטירה, בניסיון רצח ובחבלה בכוונה מחמירה של מנהל ועובד במפעל בו עבד בטירה בשנת 2019 וגזרו עליו 14.5 שנות מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי כספי בסך 100 אלף שקלים לנפגעי העבירה.

על פי כתב האישום המתוקן, מנצור עבד כנהג חלוקה במפעל לייצור צ'יפס בטירה. לפני שלוש שנים, החליט להוציא לפועל את תוכניתו להביא למותם של מנהל המפעל ושל אחראי העמסת רכבי החלוקה של המפעל. לשם כך הצטייד בתת מקלע אוטומטי והגיע לשטח המפעל כשהוא רכוב על קטנוע, חובש קסדה ועוטה על ידיו כפפות. הנאשם התקרב לעברו של אחראי רכבי החלוקה ששהה אותה העת בחצר המפעל, וירה בו מטווח קצר 10 כדורים, אשר 9 מהם פגעו בו והביאו לפציעתו הקשה.

לאחר מכן, כך תואר בכתב האישום, המשיך למשרדו של מנהל המפעל, נעמד במרחק של כמטר ממנו, כיוון את תת המקלע לעבר פלג גופו העליון וניסה לירות בו, ואולם בשל תקלה, לא נורה כדור מתת המקלע. הנאשם ניסה לירות פעם נוספת, אך ללא הצלחה. בשלב זה זינק לעברו מנהל המפעל ובין השניים התפתח מאבק במהלכו נפלט כדור מתת המקלע. למקום הגיע עובד נוסף שסייע למנהל המפעל להשתלט על הנאשם ולפרוק אותו מנשקו.

הנאשם הודה והורשע בכתב אישום מתוקן בעבירות של ניסיון רצח, חבלה בכוונה מחמירה ונשיאת נשק שלא כדין. הפרקליטות הדגישה כי "התכנון המוקדם של המעשים, והעובדה שהנאשם פעל בשל מניע קל ערך, סכסוך בנוגע לסידור עבודה, מהווים נסיבות מחמירות".

10 קליעים ממרחק קצר

עוד נטען על ידי נציגי התביעה כי מעשיו של הנאשם כללו ירי מסיבי. "הנאשם", נטען, "סיים מחסנית אחת והחליף למחסנית השנייה כדי להשלים את מעשיו… הנזק שהיה צפוי להיגרם מירי של 10 קליעים ממרחק קצר לעברו של … הוא מוות, ורק במזל הוא נותר בחיים."

כמו כן הדגישה הפרקליטות את עברו הפלילי הרלוונטי של הנאשם, ואת הצורך בהרתעת הרבים מביצוע מעשים דומים, בפרט בשים לב לפשיעה הגואה בחברה הערבית ולהיקף הרב של שימוש בנשק בלתי חוקי. לאור האמור עתרה הפרקליטות לעונש כבד של 18 שנות מאסר לצד הפעלה של עונש המאסר על תנאי במצטבר, וכן פיצוי לנפגעי העבירות.

בית המשפט התחשב בהודאתו של הנאשם בביצוע המעשים, גם אם בשלב מאוחר יחסית של ההליך, וכן בגילו הצעיר של הנאשם, שהיה בן 21 בעת ביצוע המעשים והינו כבן 24 שנים כיום, אך לקח בחשבון את עברו הפלילי של הנאשם ובסיכומו של דבר גזר עליו עונש 14.5 שנות מאסר (מתוכן 10 חודשים המהווים הפעלה של עונש מאסר מותנה שהוטל זה מכבר על הנאשם, כאשר 6 חודשים ירוצו במצטבר לעונש בתיק זה ו- 4 חודשים ירוצו בחופף), עונש מאסר על תנאי וכן פיצוי בסך 100 אלף שקלים לנפגעי העבירה, אשר יחולק 80 אלף שקלים לאחראי העמסת הרכבים ו-20 אלף שקלים למנהל המפעל.

_______________________________________________________

לצפייה ודירוג כבוד השופטת רות לורך

_______________________________________________________

עו"ד מיכאל כרמל

שתף את הכתבה ב:
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות