ייצוג אסירים -משרד עו"ד יאיר בן שטרית

עו"ד יאיר בן שטרית |
צילום: פלאש 90

אחד הרגעים הנוראים בחייו של אדם יכול להיות הרגע בו הוא, משפחתו וקרוביו יושבים באולם בית המשפט ונאלצים לשמוע את גזר הדין השולח את היקר לו מכל לבית הכלא. רוב האנשים בטוחים שמרגע הינתן גזר הדין מדובר באחרית דבר ולא ניתן לעשות דבר יותר. אלא שמאסר בפועל טומן בחובו המון מורכבויות שדורשות, הרבה מהפעמים, התערבות של בית המשפט ועורך דין מיומן.

ראשית עוד לפני כניסה לבית הכלא, נדרש מיון ראשוני של האסיר ושיבוצו במקום המיועד בבית האסורים. "מיון מוקדם למאסר" הינו שירות הניתן על-ידי שב"ס במסגרתו יכול נאשם, אשר המועד לריצוי עונש המאסר שנגזר עליו נדחה, לעבור את הליך הקליטה והמיון לשב"ס לפני הכניסה למאסר, עוד בהיותו אזרח.

נאשם שעבר מיון מוקדם ייקלט ביום מאסרו ישירות לבית הסוהר וישירות לאגף בו ירצה את מאסרו. המיון המוקדם חוסך מהאסיר החדש את אי הנעימות הכרוכה בהליך הקליטה והמיון המתבצע בדרך כלל עם הכניסה למאסר, ואשר עלול לכלול שהייה בבתי מעצר והעברה בין מספר מתקני כליאה עד להגעתו לבית הסוהר שם ירצה בסופו של דבר את מאסרו.

עורך דין יאיר בן שטרית

גם על השיבוץ בבית הסוהר ניתן לערער בבית המשפט באמצעות עורך דין מנוסה שבקיא ומכיר את מערכת האכיפה.

שירות המיון המוקדם מיועד רק למועמדים, אשר תאריך ההתייצבות לריצוי מאסרם בבית הסוהר הינו סופי ואין בקשה לערעור או לעיכוב ביצוע. כמו כן, הליך המיון מתבצע פעם אחת, לוקח יום שלם, ויום זה אינו נכלל בימי המאסר.

ביקורים

על-מנת לאפשר לאסיר לשמור על קשר עם בני משפחתו וידידיו מאפשר שב"ס לאסירים לקבל מבקרים בבית הסוהר. זכאים לביקור, מי שריצו עונש מאסר של 3 חודשים ומעלה. אם האסיר אינו מוחזק בהפרדה, הוא זכאי לביקור בתדירות של אחת לחודשיים.

אסיר המוחזק בהפרדה זכאי לקבל ביקורים בתדירות גבוהה יותר מאסיר שלא מוחזק בהפרדה.

מנהל אגף בבית הסוהר רשאי לאשר ביקור נוסף בחודש ומפקד בית הסוהר רשאי לאשר שני מפגשים נוספים בחודש (סה"כ תוספת של שלושה מפגשים בחודש) באם התקיימו התנאים הבאים:

• האסיר הצטיין בעבודה, בלימודים או בתפקוד באגף.

• עובד סוציאלי או רב המליץ על ביקורים נוספים, לאור נסיבות משפחתיות המצדיקות הגברת הקשר עם המשפחה.

 

שתף את הכתבה ב:
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות