עו"ד אברהם שי (נצ"מ בדימוס)

אודות עו"ד אברהם שי (נצ"מ בדימוס):

שותף מייסד, מנהל מחלקת מעצרים וליטיגציה במשרד

עו"ד אברהם שי ייסד את המשרד לאחר שפרש לגמלאות בתום 30 שנות שירות בתפקידי פיקוד בכירים, בתחומי החקירה, התביעה והמודיעין במשטרת ישראל. בתפקידו האחרון שימש קצין אח"מ (אגף החקירות והמודיעין) של המחוז הצפוני המורחב.

עורך דין אברהם שי הוא בוגר הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה (LL.B), ובוגר החוג למדע המדינה של אוניברסיטת חיפה (B.A).

עו"ד אברהם שי הוא בן לשושלת משטרתית עניפה, דור 3 למשפחה של שוטרים. אביו נתן שי הינו נצ"מ בדימוס, אשר שירת במשטרת ישראל 36 שנים במגוון תפקידי חקירות ופיקוד, ואמו יהודית שי ז"ל, הייתה אף היא שוטרת ביחידות בשונות במחוז חיפה ומחוז צפון, במהלך שנות החמישים.

האמא יהודית ז"ל היתה בתו של רפ"ק ישראל פולני ז"ל, שהיה קצין משטרה עוד בימי השלטון הבריטי בארץ ישראל, והיה למפקדה הראשון של נקודת המשטרה בכרמל בחיפה, מיד לאחר עזיבת הבריטים את הארץ.

עו"ד אברהם שי החל את דרכו במשטרה בשנת 1977 כסייר (סטודנט), ולאחר שסיים את שירותו בחיל השריון התגייס לשירות קבע במשטרת ישראל כסייר. סיים קורס קצינים בשנת 1983 ומאז שירת עד שנת 2007 במגוון תפקידים: רמ"ח בתחנות מגדל העמק, עפולה ונצרת, מפקד מחלקה בקורס קצינים במלמ"ש, סגן מפקד תחנת טבריה, ראש לשכת תביעות פלילי ותעבורה במרחב העמקים, מפקד תחנת בית שאן, מפקד ענף חקירות ומודיעין, קצין אח"ק של מרחב חוף, סגן מפקד מרחב חוף ובתפקידו האחרון שימש כקצין אגף החקירות והמודיעין של המחוז הצפוני המורחב.

במסגרת תפקידו, היה הממונה המקצועי הבכיר של חקירת יותר ממאה זירות רצח ופשעים חמורים אחרים. בין שלל האירועים הקשים, בהם טיפל, ראוי לציון הרצח האכזרי של הנערה תאיר ראדה ז"ל, כמו גם אירועי הרצח וההריגה של החייל בשפרעם, הפיגועים הקשים במסעדת "מצה" ובמסעדת "מקסים".

במסגרת שירותו פיקד וניהל עו"ד אברהם שי חקירה ופיקוח על חקירה של מאות אירועי רצח, ניסיון רצח ופשעים חמורים אחרים. הוא בוגר קורס חוקרי הרצח של משטרת ניו יורק: NYPD Detective Bureau – Homicide Investigators Course

בנוסף לעיסוקו כעו"ד, מרצה אברהם שי בכל תחומי החקירה, חוק ומשפט, וכן בתחום של תאונות עבודה ואחריות מנהלים למניעתן בקורסים והשתלמויות של המשטרה הירוקה, אגף ים וחופים, רשות הטבע והגנים, בית הספר לחקירות של משטרת ישראל בחולון, הנדסה בגובה, מפעם גליל מערבי, היחידה לביטחון לאומי, רכבת ישראל, מכון ד.י.מ בכרמיאל, ובקורסים והשתלמויות של גופים ממשלתיים וציבוריים.

במסגרת פעילותו הציבורית וההתנדבותית, משמש עו"ד שי כחבר הוועדה הפלילית במחוז חיפה.

תלונה לנציב נגד שופטי בג"ץ מעכבים הרס בית מחבל

מערכת אוביטר | 01/05/20

תלונה לנציב קבילות הציבור על שופטים. הרכב שופטים מעכב פס"ד בנושא ביטחוני וגורם לפגיעה חמורה בחיי האדם

כמה שאני אוהבת כשמגיעים אלי מקרים כאלו ❤️

מערכת אוביטר | 21/04/20

הם הסבירו לי בפשטות שהקשר הזוגי שהם היו בו הגיע מהמקום הזוגי בלבד, מכך שמצאו חיבור והיה להם טוב אחד עם השניה ולא מהמקום המשימתי של הבאת ילד לעולם.

גורמים רבניים לחצו עליה לתרום. אילוסטרציה shutterstock

על גירושין, מצפון ומשחקים מיותרים

מערכת אוביטר | 20/04/20

בואו נדבר רגע על הליכים משפטיים מיותרים שצדדים להליך גירושין נגררים אליהם. יותר מזה- הליכים, שאם עורך/ת הדין של הצד הנגרר היו מפעילים טיפה של יושרה ומצפון פנימי, וודאי שהיו נמנעים מכך.

התייעצו איתנו

הפנייה אינה מחייבת    כתובתנו: שדרות פל ים 2, חיפה, Israel

    נגישות