גורמים רבניים לחצו עליה לתרום. אילוסטרציה shutterstock

על גירושין, מצפון ומשחקים מיותרים

בואו נדבר רגע על הליכים משפטיים מיותרים שצדדים להליך גירושין נגררים אליהם. יותר מזה- הליכים, שאם עורך/ת הדין של הצד הנגרר היו מפעילים טיפה של יושרה ומצפון פנימי, וודאי שהיו נמנעים מכך.

בואו נדבר רגע על הליכים משפטיים מיותרים שצדדים להליך גירושין נגררים אליהם. יותר מזה- הליכים, שאם עורך/ת הדין של הצד הנגרר היו מפעילים טיפה של יושרה ומצפון פנימי, וודאי שהיו נמנעים מכך.

אני כותבת את זה כי לאחרונה נתקלתי באחד המקרים הבוטים לכך.

במסגרת הליך גירושין שמתנהל בין לקוח שלי לאשתו לשעבר, אמנם השניים כבר התגרשו, אך בעצת עורך דינה, החליטה גרושתו שהיא עומדת על קבלת הכתובה על סך חצי מליון שקלים והגישה תביעה בבית הדין הרבני לצורך כך, למרות שסיבת הפרידה של השניים הייתה רומן צדדי שניהלה האישה עם גבר אחר ממקום העבודה שלה.

חשוב לי להדגיש, אני ממש לא מתיימרת להציג כל דעה מוסרית או אישית שלי בנושאי בגידות או רומנים מחוץ לנישואין, אין לי שום אג'נדה אישית בעד או נגד, כידוע אני חילונית לחלוטין וכל הפוסט הזה נכתב מהמקום המקצועי נטו.

אבל ברגע שבמסגרת הליכים משפטיים, מחליט אחד הצדדים לעשות שימוש באותה מערכת הנקראת בית הדין הרבני, בשיטת מצליח ורק כי "אין לך סיכוי להוכיח כלום", כפי שציינה גרושתו של הלקוח שלי בפניו, אז מדובר בשימוש מכוער וחסר תום לב במערכת המשפט הדתית, אשר מתפקידם של עורכי דין בתחום הזה למנוע ובטח שלא ליזום או להבטיח ללקוחות הבטחות שווא, שכן הם מכניסים את אותו זוג שהתגרש ויש לו ילדים משותפים, למלחמות נוספות ביניהם והסלמה נוספת בחייהם הפרטיים, שלא לדבר על התכנים שצפויים לעלות במסגרת הליכים שכאלו בבית הדין הרבני.

במקרה זה התרעתי והפצרתי בעורך הדין של גרושתו של הלקוח כמה וכמה פעמים כי ירדו מהעץ. היה לי חבל באופן אישי, כי ידעתי שללקוח שלי ולגרושתו צפויה עוגמת נפש רבה וניהול של הליכים מאוד לא נעימים במידה והיא תמשיך להתעקש על קבלת הכתובה בסך חצי מליון ש"ח. אך זה לא קרה ועורך הדין הודיע לי ולבית הדין פעם אחר פעם כי הוא לא חוזר בו מהתביעה שהגיש.

האמת, שבמקרה הזה, בסופו של דבר לא היה כל כך מסובך להוכיח. באמצעות צו פשוט לגילוי מסמכים שניתן לי על ידי ביה"ד לבקשתי, פנינו למקום העבודה הקודם של גרושתו של הלקוח, אשר העביר לנו את כל החומר שהיה מצוי בידו ובו, בין היתר, גם הקלטה בה נשמעים האישה ומאהבה בשעת מעשה.

להפתעתי, אפילו אז סירבו גרושתו של הלקוח ועורך דינה לסגת מדרישותיהם ובסיום דיון סוער מאין כמוהו, אף חייב בית הדין את גרושתו של הלקוח, בהתאם להסכמתה, לבצע בדיקת פוליגרף.

ביום בו הייתה אמורה להתבצע בדיקת הפוליגרף, הודיע עורך הדין כי הוא חוזר מכל טענותיו בעניין הכתובה ומבקש לסגור את התיק.

בהחלטה מנומקת, גינה בית הדין באופן חריף את גרושתו של הלקוח ואת עורכת הדין שהגיעה איתה לדיון ועל אף כי פסיקת הוצאות בבתי הדין הרבניים אינה דבר שבשגרה, חויבה גרושתו של הלקוח על ידי בית הדין לשאת בסך של 7,500 ש"ח הוצאות לטובת אוצר המדינה ולטובת הלקוח שלי, בגין ההתנהלות בתביעתה, אשר התבססה כולה על שיטת מצליח והתלהמויות אינסוף של עורכי דינה.

אל תאבדו את עצמכם במהלך הליך גירושין, השארו נאמנים לעצמכם, וודאו כי אתם מבינים את מהותו ומטרתו של כל הליך והליך המוגש בשמכם ואל תנהלו מאבקים המתבססים על אסטרטגיות משפטיות בלבד, אך מנותקים מחיי המציאות שלכם.

כתבות נוספות מאת מערכת אוביטר:

תלונה לנציב נגד שופטי בג"ץ מעכבים הרס בית מחבל

תלונה לנציב קבילות הציבור על שופטים. הרכב שופטים מעכב פס"ד בנושא ביטחוני וגורם לפגיעה חמורה בחיי האדם

כמה שאני אוהבת כשמגיעים אלי מקרים כאלו ❤️

הם הסבירו לי בפשטות שהקשר הזוגי שהם היו בו הגיע מהמקום הזוגי בלבד, מכך שמצאו חיבור והיה להם טוב אחד עם השניה ולא מהמקום המשימתי של הבאת ילד לעולם.

נגישות