יום האישה הבינלאומי 2020

מאז ימי התנ"ך היוו נשים מנוע לצמיחה ושינוי חברתי.
יום האישה הבינלאומי הוא הזדמנות נהדרת להאיר בזרקור
את עורכות הדין שמניעות את גלגלי החוק בישראל!

פרויקט מיוחד לרגל יום האישה הבינלאומי באוביטר!

עו"ד רומי קנבל
דיני משפחה
x
עו"ד רומי קנבל

עו"ד רומי קנבל,
למדתי באנגליה תואר ראשון במשפטים וסיימתי בהצטיינות יתרה. עם חזרתי לארץ התמחתי במשרד עורכי דין ש. הורביץ. בהמשך, למדתי לשני תארים שניים במשפטים באוניברסיטת תל אביב וירושלים. לפני כ- 20 שנה הקמתי את משרד עורכי דין קנבל ושות'.

האתגר בלהיות עורכת דין אישה –
בתחומים רבים המאבק של הנשים לשיוויון נחל הישגים רבים, נשים רבות עומדות בתפקידי מפתח במשק ועושות חיל כל אחת בתחומה. אולם עדיין, גם בשנת 2020 עלינו להמשיך ולעמוד על המשמר. כיו"ר מחוז מרכז אני מניעה ומקדמת השקפה "שיוויוניסטית" באמצעות מתן ייצוג הולם וייצוג מגדרי זהה לצד היכולות האישיות של כל אחת ואחד מכלל המגזרים השונים המרכיבים את חברי לשכת עורכי הדין . במחוז מרכז הוקמה ועדה לקידום מעמד עורכות הדין אשר מפקחת על ההתנהלות וההתייחסות למעמד הנשי בקרב מוסדות ציבור ובקרב חברות ומשרדים פרטיים

תקרת זכוכית-
כל חיי עסקתי בפעילות ציבורית התנדבותית, ירשתי את האהבה לכך מאבי היקר. כליטיגטורית בתחום דיני המשפחה, היום שלי מתחיל בדיונים בבתי המשפט, דיוני הוכחות וממשיך לפגישות עם לקוחות, הכנות לדיונים, ישיבות צוות ועוד. וכעת, לשמחתי, זכיתי לשלב בסדר יומי העמוס את הפעילות ההתנדבותיתי כראש מחוז מרכז בלשכת עורכי הדין, שהיא עולם ומלואו.

טיפים לנשים שרוצות להיות עורכות דין-
כעורכת דין שסדר יומה עמוס עד מאוד, אני מאמינה שזה מזל שאני אמא- קרייריסטית, שמוצאת זמן גם לפרנסת ביתי וגם לציבור ולחברה, כי זה החינוך שילדיי יונקים ונתרמים ממנו. בעיניי, ילדיי מקבלים יותר בעקבות הדוגמא שהם רואים ממני. עובדת היותנו עמוסות, מאפשרת לנו דווקא לנהל את לוח הזמנים שלנו בצורה מיטבית.
שעות ארוכות במשרד, פעילות התנדבותית ענפה , לא יבואו לעולם על זמן איכות עם המשפחה. העיסוקים שלנו לא סותרים אימהות.

עו"ד קרן ברק
ייצוג נפגעי עבירה
x
עו"ד קרן ברק
עו"ד קרן ברק

קרן ברק, שותפה במשרד עורכי דין לייזרוביץ-ברק, מומחית לתביעות ביטוחי גוף ומייצגת נפגעות עבירות מין.
"לאחר שסיימתי תואר בפסיכולוגיה, החלטתי לשנות כיוון וללמוד משפטים.
נכנסתי למקצוע בשנת 2006, התמחיתי בבית משפט ולאחר מכן עד שנת 2009 המשכתי לעבוד כעוזרת משפטית בתחום נזקי הגוף.
בשנת 2010 החלטתי לצאת לעצמאות.
היה לי ברור שאני לא מעוניינת לעבוד כשכירה במשרד עורכי דין. לא יכולתי לסבול את המחשבה שתהיה לי "תקרת שכר" ומגבלות נוספות על החופש שלי.
הקמתי שותפות עם עו"ד מרק לייזרוביץ, איתו אני מנהלת את המשרד המשגשג שלנו גם היום. מרק חבר טוב ושותף נהדר. יש לי מזל שפגשתי שותף אידיאלי שתומך אפילו יותר ממני בהעצמת נשים.
אני לא חושבת שלהיות אישה במקצוע שלי הוא אתגר.
האתגר הוא לחיות את החיים בכל תחום כשווה לא פחות מאף אחד, מתוך נקודת מבט כזאת, אי אפשר שלא להצליח גם "בעולם של גברים".
לעורכות דין צעירות שנכנסות כעת למקצוע, אני מציעה להתמחות ולהתמקצע בתחום ספציפי שמעניין אותן. וכשיצברו מספיק ידע וניסיון, תוכלנה לנסות לצאת מהפחד מחוסר יציבות כלכלית ולצאת לעצמאות, מקסימום זה יצליח. לחזור להיות שכירה אפשר תמיד. לחיות חיים בפחד, זה לחיות רק חצי מהחיים האפשריים"

עו"ד חוה קליין
דיני משפחה
x
עו"ד חוה קליין
עו"ד חוה קליין

חוה קליין, עורכת דין
לימודים מאסטר במשפטים (תואר שני) במשפט ציבורי ובינ״ל- מאוניברסיטת תל אביב.
התמחות אצל כב׳ השופט רחמים כהן (מחוזי ת״א) ואצל כב׳ השופט פאול שטרק (משפחה ת״א).
לאחר ההתמחות עבדתי כעוזרת משפטית לשופטים בבית המשפט.
המשרד הוקם לפני כ-12 שנים, במהלכן הפכתי לאמא לשני ילדים, המשכתי ללמוד בישראל ובארה״ב קורסים רבים במשפטים, בניהול מו״מ, בשפת גוף ובתחומים רבים שפותחים את המוח והלב להבין אנשים והתנהגויות.
להיות עורכת דין אישה (ובלונדינית) זה להכיר את עוצמת התכונות המובנות כאישה ואת היתרונות שלהם – ומנגד – את היחס השוביניסטי המשתולל עדיין מסביב(הגלוי יותר והגלוי פחות) ולשים את הגבולות הנכונים בכל מקום, ברגישות ונחישות.
באתי מרקע חרדי וידעתי שגם עם תכונות של אומץ ומרדנות – אשאר כלואה ולא אוכל הכל- אז שברתי הכל- ויצאתי לדרך חופשית לחלוטין, עם מחיר יקר מאוד של אובדן המשפחה והביטחון שמשפחה נותנת, אבל זה אכן איפשר לי לממש את עצמי ולהגיע רחוק וגבוה מאוד. בדרך גם פגשתי קשר זוגי שובניסטי ואלים ולמדתי לצעוד החוצה בבטחה גם משם.
את ואני יכולות כל מה שמישהו ומישהי אחר/ת הצליחו לעשות! הכל! זה טוב להסס לרגע בדרך, לבדוק פנימה טוב מה מרגיש נכון, אבל כל פסיעה שפסעת, כל צעד שצעדת בדרך, נכון למסלול החיים שלך, אל תפחדי, תמשיכי וחפשי את רגעי האושר שלך, הם כאן.

עו"ד הילה צאירי
דיני משפחה
x
עו"ד הילה צאירי
עו"ד הילה צאירי

הילה צאירי עו"ד ומגשרת, סיימתי את לימודי המשפטים בהצטיינות באוניברסיטת תל אביב ועם תחילת הלימודים התחלתי לעבוד עם אבי, עו"ד צאירי בנימין ז"ל, שהתמחה בדיני משפחה וירושה, ולמעשה כבר אז התחלתי להיות עצמאית.

אתגר בלהיות עו"ד אישה:
כל עוד לא היו לי ילדים, לא חשתי אתגר בלהיות עו"ד שהיא אישה. אבל אין ספק שעם הולדת הילדים, הגיעו אתגרים לא פשוטים. על אף שאני בזוגיות שיוויונית, אין מה לעשות, אמא זו אמא. הילדים צריכים ורוצים אותי, ואני צריכה ורוצה אותם. הג'יגלול הבלתי נגמר בין הצורך והרצון להשקיע בעסק לבין הצורך הרצון להשקיע בזמן עם הילדים, הוא משהו ששום גבר לא יבין.

תקרת הזכוכית שלי:
אין לי תקרה אחת. בכל פעם שאני עוברת תקרה אחת, אני יוצרת אחת חדשה. אבל מבחינתי תקרת הזכוכית הכי חשובה שהצלחתי לנפץ היא להיות אמא לארבע ילדים ועדיין לנהל עסק מצליח, מבלי שרמת ההכנסה ירדה עם הולדת הילדים, להפך.

טיפ לנשים שרוצות להיות עו"ד:
אני מניחה שזה נכון ללא מעט תחומים, אבל גם בעולם המשפט, לעצמאיות יותר קל לשלב בין קריירה לאימהות, מאשר לשכירות. אם קריירה כעו"ד חשובה לך, עדיף לבנות מסלול שיוביל לעצמאות.

עו"ד ענת כפיר
דיני תאגידים
x
עו"ד ענת כפיר
עו"ד ענת כפיר

עו"ד ענת אדר כפיר, בת 29, בוגרת תואר L.L.B במשפטים, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן CLB (בהצטיינות), הוסמכה כעורכת דין בהיותה רק בת 21, התמחתה באחד המשרדים המובילים בנדל"ן ומקרקעין אצל עו"ד עמרם אביטל הנחשב כאורים ותומים בכל הקשור לתחום הנדל"ן.
בעלת משרד עצמאי משנת 2015 ובשנה האחרונה הפכה להיות שותפה בפירמת עורכי הדין KR, הפירמה הגדולה ביותר בראשון לציון.

האתגר העיקרי העומד בפניי כעורכת דין אישה הוא השילוב בין חיי המשפחה לבין העבודה, לעיתים אני נדרשת לשעות עבודה ארוכות ואינטנסיביות ויש התנגשות בין הרצון למסד קריירה לבין זמן משפחה. את נקודת האיזון אני מוצאת בדרך כלל בסופי השבוע.

תקרת הזכוכית שניפצתי מבחינתי היא הפערים שהאמנתי שיש ביכולת ההשתכרות בין נשים לגברים, או על דעה קדומה הקיימת על נשים בעמדות מפתח. בחרתי ללכת אחרי החלום שלי למרות רעשי הרקע והביקורת של הסביבה הקרובה.

טיפ לנשים שרוצות להיות עורכות דין-לשאוף לניהול נכון של הזמן ולחתור לקבלת מסגרת תומכת והבנה עם בן-הזוג.

עו"ד איילת חג'ג' לאלו
דיני נזיקין
x
עו"ד איילת חג'ג' לאלו

עורכת דין איילת חג'ג' לאלו מומחית בתחום הנזיקין והביטוח בעלים של משרד עו"ד חג'ג' לאלו ושות'.
בעלת תואר ראשון במשפטים.
למדתי במרכז האקדמי למשפט ועסקים והתמחתי במחלקה המשפטית בעיריית חולון. עורכת דין מזה 8 שנים כאשר מתוכן 3 שנים עורכת דין עצמאית.

האתגר בלהיות עורכת דין אישה היא שבזמננו נשים עדיין צריכות להוכיח עצמן יותר מגברים. צריכות להוכיח שאנחנו טובות לא פחות ולפעמים אף יותר.

לאחר 5 שנים כשכירה החלטתי שאני מסמנת מטרה ומשיגה אותה. קופצת למים העמוקים ופותחת משרד, כאשר באמתחתי 5 תיקים ובמקביל נולדה לי ילדה שהפכה אותי לאמא.
להיות אמא וגם קרייריסטית זה לא פשוט אבל אפשרי בהחלט וכך ניפצתי את תקרת הזכוכית האישית שלי כאשר היום אני בעלת משרד המונה לקוחות רבים.

טיפ לנשים אחרות שרוצות להיות עורכות דין הוא להאמין בעצמך ולשאוף להיות הכי מקצועיות שאפשר ולהבין שאין באמת תקרת זכוכית והכל אפשרי.

עו"ד הלן דורפמן
דיני מקרקעין
x
עו"ד הלן דורפמן

בת 32 נשואה ואם לשלושה ילדים. בעלים ומנהלת משרד עורכי דין בתחום האזרחי מסחרי מזה כשלוש שנים.

אני לא רואה הבדל בין עורכי דין לעורכות דין, ההיפך הוא הנכון, אני חושבת שלנשים ישנה יכולת מופלאה לשלב בין קריירה לזוגיות ואמהות.

אני חושבת שבכל יום אנו מוצאים עצמנו נצבים מול תקרת זכוכית חדשה שעלינו לנפץ, אני לא אוהבת להגביל את עצמי ליעדים מוגדרים, כי מבחינתי, השמיים הם הגבול…

טיפ לנשים אחרות שרוצות להיות עורכות דין
תאמינו בעצמכן, כי הכל אפשרי.

עו"ד ריבי טל ישינסקי
דיני עבודה
x
עו"ד ריבי טל ישינסקי

למדתי בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב; התמחיתי במשרד עו"ד שביט בר-און. ילדתי את בני השני סמוך לקבלת הרישיון, כך שאני עובדת כעצמאית בחצי השנה האחרונה במקביל להגשת הווידאו-בלוג "מישמשפטי". זו הסבה מקצועית לאחר מספר שנים שבהן הייתי מגישה וכתבת בטלוויזיה.

האתגר הגדול בהיותי עורכת דין אישה, לא יפתיע רבים: לשלב אימהות עם קריירה. אומרים שזה מצריך איזון, ולדעתי זה לא נכון; לא ניתן באמת לאזן את הדברים ותמיד משהו יבוא על חשבון משהו אחר. אני משתדלת לתת את המקסימום גם למשפחה וגם לעבודה, ומי שנפגע בינתיים הן בעיקר שעות השינה שלי.

תקרת הזכוכית האישית שלי זכורה לי בראיון עבודה שבו המראיין סבר שאני בטוחה בעצמי יותר מדי. זה משפט שלא היה נאמר על גבר שהיה ניגש לראיון עבודה, משום שגבר אסרטיבי זה שילוב מתבקש, לפחות בתפיסה החברתית שלנו; אישה אסרטיבית זה שילוב שעלול להיתפס כמאיים ו"לא נשי". איך התגברתי על תקרת הזכוכית? המשכתי להאמין בעצמי ולשים פס על מה שאומרים. בינתיים עובד לא רע 🙂

טיפ לנשים שרוצות להיות עורכות דין: להשקיע בלימודים ככל שניתן כדי להצליח להתקבל למוסד אקדמי טוב, ובכל מקרה – לייצר "עור של פיל" ולהאמין בעצמך גם אם הסביבה משדרת לך מסרים אחרים. עבודה קשה ואמונה בעצמך – ותגיעי רחוק.

עו"ד לילך יחזקאל
דיני נזיקין
x
עו"ד לילך יחזקאל

עורכת דין לילך יחזקאל, בעלת תואר שני במשפטים. עוד מימי הלימודים לתואר, עבדתי במשרד המייצג תובעים בנזיקין. התאהבתי בתחום.

תמיד ידעתי שאפתח משרד ואייצג תובעים בתחום הנזיקין. לאחר מספר שנים בחברת הביטוח בצד הנתבע, החלטתי לצאת לעצמאות ופתחתי את המשרד שלי. זה היה צעד משמעותי מבחינתי, לעזוב עבודה כשכירה, על כל המשתמע מכך ולצאת לדרך חדשה ולא מוכרת. כיום אני יודעת, שעשיתי נכון.

לכל הנשים שרוצות להיות עורכות דין, הטיפ שלי, אל תגבילו את עצמכן ואל תחכו ל"רגע המתאים", תחלמו בגדול ותתחילו בקטן!

עו"ד בת חן טיץ
דיני נזיקין
x
עו"ד בת חן טיץ
עו"ד בת חן טיץ

עו"ד בת חן טייץ בעלת משרד עו"ד בתחום הביטוח והנזיקין סיימתי תואר במשפטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן בהצטיינות ואת בחינות הלשכה בהצטיינות.
הוסמכתי לפני 8 שנים .

ולאחר שצברתי ניסיון וידע יצאתי לדרכי העצמאית ופתחתי משרד משלי . התחלתי בחדר בתוך משרד קיים ועם הזמן הצלחתי לעמוד במטרות שהצבתי לעצמי ולהתרחב ולבצע קפיצה ולנפץ את תקרת הזכוכית ולגדול וכיום יש לי משרד משלי ואני מעסיקה עובדים.

בעבר ענף המשפטים היה נחשב בעיני רבים כענף ״גברי״ , בעשורים האחרונים ועד היום ניתן לראות שהנשים הפכו להיות דמויות מפתח בענף זה, כמו בענפים רבים אחרים, כפי שניתן ללמוד מנשיאת בית המשפט העליון המכהנת והנשיאות שכיהנו לפניה מאז 2006 .

תקרת הזכוכית היא הצלחת הנשים בתפקידים בכירים שבעבר היו שייכים לגברים ברובם וכעת ניתן לראות שגם אישה יכולה לכבוש כל פסגה.
כדי להצליח בעבודה הזו צריך לעבוד קשה, להשקיע בידע ,במיומנויות, בכישורים ובלמידה ולהתעלם מאמירות מגדריות ולא לפחד.

על מנת להצליח בתחום את צריכה להיות קודם כל מקצועית ונאמנה לעצמך לדעת לעמוד על שלך והכי חשוב להאמין בעצמך!

עו"ד ליזה דמרי
דיני עבודה
x
עו"ד ליזה דמרי
עו"ד ליזה דמרי

מי אני בשתי מילים? תופעת טבע .. ועכשיו ברצינות- אדם דעתני שעומדת על שלה בלי חיץ בלשון לטוב ולרע.
למדתי במכללה למנהל והתחלתי ללמוד בגיל 28 המופלג (לקח לי זמן להבין את מה שכולם כבר ידעו מהיום שמלמלתי מילים ראשונות). את ההתמחות שלי עשיתי בפרקליטות מחוז הצפון בתחום הפלילי אצל מי שהיום פרקליטת המחוז (והמוזה שלי דאז) עו"ד אילנה ירושלמי.. למה אני לא פליליסטית? כי אילנה חינכה אותי להיות בצד הטוב של החוק.. משם היה קשה לעשות שינוי.
אני עצמאית כבר 13 שנים, ועורכת דין כמעט 16 שנים.
אל תשאלו אותי על אתגרים בלהיות אישה ועורכת דין, תשאלו אותי על האתגרים בלהיות עורכת דין נקודה!! קשה להיות אחת שמאמינה בצדק ואז להתקל בכל כך הרבה עוולות ביום יום וללמוד לאזן, להתאפק ולהגיב בצורה שקולה.

תקרת הזכוכית שלי שנופצה: בעברי התמניתי כיועמ"שית להתאחדות האיכרים בישראל, גוף מדהים שהנשיא שם מאמין בנשים וגברים כאחד. הגעתי בהריון בחודש חמישי ומילותיו היו "הריון זו לא מחלה, יאללה תעברי אותו ותמשיכי איתנו הלאה" אך לצערי, המנכ"ל דאז לא אהב את הרעיון ובמיוחד לא אהב את היותי אישה. למרות הרצון שלו לטרפד כל הצלחה שלי, הצלחתי למלא תפקידי בהצלחה רבה ונאמנה, כאשר אני נוסעת בכל יום עד לשבוע האחרון של ההיריון ברכבת מקרית מוצקין לתל אביב ולעיתים אף מגיעה לירושלים לוועדות בכנסת ועוד בלשון המעטה הוא לא אהב את זה.. בשבילי כל יום שם היה ניפוץ תקרת הזכוכית שהוא שם מעל ראשי ולעבור עוד יום בחיוך נסוך על פניי.

טיפ לנשים שרוצות להיות עורכות דין: תהיי אותנטית זה המוטו שלי!!! אל תהיי "אשה עם יכולות של גבר" ואל תנסי לסגל לעצמך מנירות גבריות.. את לא גבר, אז זה לא ממש הולך!!! תהיי את!! ותראי לכולם שגם על עקבים של Christian Louboutin אפשר לרוץ מסדרונות בתי המשפט ולנצח!!

עורכת דין יעל סולקין לביא
דיני סייבר
x
עורכת דין יעל סולקין לביא

יעל לביא סולקין. עורכת דין ונוטריון למודיעין וסייבר. 32 שנים בתחום ההיי-טק והביטחון.
יום האישה הבינלאומי מבחינתי הוא יום של ציון דרך אישי וחברתי, זהו זמן להסתכל אחורה על כל העשייה העשירה ההצלחות וההישגים של חברותיי למקצוע ושלי, ומאידך גם קדימה על כל האתגרים שעומדים לפנינו כנשים ואמהות, לטפח קריירה המשלבת גם משפחה ,תרומה לקהילה והעצמת נשים ומגזרים חוצי חברה.
הטיפ שלי לנשים לנצח כל פחד ועכבה – לעבוד קשה ולמצוא את היתרון היחסי שיש לך מול כל קבוצה ועליו לבנות את הצלחתך יחד עם עבודה קשה זו ,נוסחא מנצחת.
אין תקרת זכוכית כי לא צריך להאמין בזה האמיני בעצמך.

עו"ד רלי אבישר רוה
משפט פלילי
x
עו"ד רלי אבישר רוה
עו"ד רלי אבישר רוה

אני עורכת דין בתחום הפלילי מזה 17 שנה. למדתי משפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, את התמחותי עשיתי במחלקה הפלילית של פרקליטות מחוז מרכז. לאחר הכשרתי כעורכת דין, עבדתי במשך חמש שנים במשרדו של עו"ד אלי כהן ולאחר מכן, בשנת 2008 פתחתי משרד עצמאי.

האתגר בלהיות עורכת דין אישה, הוא הצורך לדעת לחלק את זמנך בחוכמה וביעילות בין העבודה לבין הילדים והמשפחה. כאשר מדובר בגברים החופש התעסוקתי שלהם, לרוב רב משלנו הנשים, עם זאת, מניסיוני ההספק שלנו הנשים בעבודה לא נופל (ולעיתים אף עולה) מהספקם של הגברים. הכל עניין של סדרי עדיפויות, ניהול הזמן באופן יעיל והיכולות שלנו כנשים לעשות כמה דברים במקביל בצורה הטובה ביותר.

אני כאישה לא מרגישה "תקרות זכוכית" שעלי לנפץ, אני מציבה לי יעדים ואתגרים ועומדת בהם, בלי קשר לעניין המגדר. נכון שישנם מקומות בהם עדיין קיימות "תקרות זכוכית" לנשים, אך אני מאמינה, שהיום, כשקיימות כל כך הרבה נשים עוצמתיות, השמיים הם הגבול. כיום, אנו רואות יותר ויותר נשים בעמדות מפתח במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי כאחד, כאשר הן מגיעות למקום זה בשל יכולותיהן, כישוריהן ושלל תכונות בעלות ערך מוסף המייחדות אותנו הנשים.

אני חושבת שמקצוע עריכת הדין, הוא מקצוע שמושך אליו נשים רבות בגלל שהוא מאפשר לכל אחת להגשים את עצמה באופן מלא, בתחום בו היא בוחרת לעסוק, כל אחת על פי החזון האישי שלה. בתחום הפלילי בו אני עוסקת, קיים שילוב מדהים של עבודה משפטית מעניינת ומאתגרת, יחד עם לטיגציה המחייבת יכולות הדומות לשחקנית ובימאית גם יחד, בכל תיק ותיק. בדרך זו, ניתן ביטוי לקשת של תכונות הטמונות בכל אחת ואחת מאיתנו.

כל אישה, עליה קודם כל להאמין בעצמה וביכולותיה ולפעול כדי להגשים את חלומותיה, כאשר לכל אחת הדרך הייחודית והמיוחדת שלה לממש את מטרותיה.

עו"ד הילית שלומי קדוש
דיני משפחה
x
עו"ד הילית שלומי קדוש

שמי הילית שלומי קדוש, למדתי משפטים במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן, עשיתי התחמות בתחום הפלילי.

תחום דיני המשפחה היה התחום שהכי קרוב לליבי ובסיום ההתמחות התחלתי לעבוד במשרד שתחום התמחותו דיני משפחה. עבדתי שם מספר שנים ולפני כשלוש שנים יצאתי לעצמאות ופתחתי משרד משל עצמי. אני לא מרגישה שניפצתי תקרת זכוכית, כי מבחינתי מעולם לא היתה כזו, והטיפ שלי לנשים שרוצות להיות עורכות דין, לכי עם הרצונות, תגשימו את עצמכן, כי אם רוצים, אין זו אגדה.

עורכת הדין ענת אשכנזי
דיני נזיקין
x
עורכת הדין ענת אשכנזי
עורכת הדין ענת אשכנזי

עורכת דין ענת אשכנזי, מומחית בתחום הנזיקין והביטוח, בעלים של משרד המונה נשים בלבד (3 במספר)

בעלת תואר ראשון ושני במנהל עסקים וכלכלה, ותואר ראשון במשפטים

את לימודי המשפטים התחלתי בהיותי בת 36 כשכבר היו לי 3 ילדים קטנים .

עבדתי כשכירה במשך כ-5 שנים במשרדי נזיקין מובילים

אני עצמאית מזה כ- 3 שנים

למדתי משפטים במסלול של האקדמאים של המיכללה למנהל

המוטו שמנחה אותי מידי יום הוא:

שההישגים שלנו הם פועל יוצא רק של ההחלטות שלנו ולא של הסביבה, וההתמדה בעשייה , במימוש ובהגשמה הם אלו שיפלסו לנו את

הדרך למעלה ויסייעו לנו לפרוץ את תקרת הזכוכית

עו"ד יונית גלברג-סגל
דיני עבודה
x
עו"ד יונית גלברג-סגל
עו"ד יונית גלברג-סגל

עו"ד יונית גלברג סגל, עו"ד מזה למעלה מ- 12 שנה, למדתי במכללה האקדמאית נתניה והתמחיתי במשרד עו"ד ל.ד. קומיסר ושות' בחיפה. עבדתי מספר שנים כשכירה בתחום האזרחי ודיני העבודה, במהלכן הרחבתי את ידיעותיי בתחום וצברתי ניסיון רב, עד אשר פתחתי את משרדי בו אני עובדת כעו"ד עצמאית כבר מעל 6 שנים ומייצגת ומלווה נאמנה עובדים ומעסיקים בכל הנוגע ליחסי העבודה.

במסגרת עבודתי בתחום דיני העבודה, אני מייצגת לא מעט נשים אשר נגרם להם עוול במקום עבודתן, בין אם פוטרו במהלך טיפולי פוריות/הריון ובין אם הוטרדו מינית על ידי מנהל בכיר במסגרת יחסי מרות. האתגר עמו אני מתמודדת בעיקר בהקשר זה הוא לדאוג ולהגן בכל מאודי לזכויותיהן של אותן נשים והחזרת כבודן העצמי ממקום מאוד מכיל ומבין מתוקף היותי אישה תוך דאגה עד כמה שניתן לעשיית צדק בתחום זה אל מול הגורמים הפוגעים.

תקרת הזכוכית הראשונה שהייתה לי במקצוע הייתה לפתוח משרד עצמאי מצליח ומשגשג במסגרתו אני עושה שימוש בידע והניסיון הרב שלי ומייצגת נאמנה לקוחות רבים באופן אישי, מסור ובצורה הכי טובה שיש. בפתיחת משרדי העצמאי הצלחתי לממש את החלום ולתת מענה נרחב לכל מי שפונה וזקוק לעזרה בתחום. מנגד, יכולה לומר כי תקרת הזכוכית שלי רק עולה מעלה והחלומות רק גדלים ומתווספים לרצונות נוספים שכן עבורי גם "השמיים הם לא הגבול".

הטיפ שיש לי עבור נשים שרוצות להיות עו"ד הוא לא לוותר לעולם על החלום והשאיפות שלהן, לא לוותר על מה שהן רוצות לעשות בחיים, ללמוד כל הזמן ולהרחיב את הידיעות שלהן בכל תחום אשר יבחרו במסגרת המקצוע ולהיות הכי טובות בתחומן תוך עמידה ודבקות באמת שלהן.

עורכת הדין כרמית שחיבר
דיני מקרקעין
x
כרמית שחיבר
עורכת הדין כרמית שחיבר

עו"ד כרמית שחיבר עו"ד בתחום הנדל"ן. בעלת תואר ראשון במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים ותואר שני בהתמחות מסחרית מאוניברסיטת בר אילן. התמחתי במשרד מדהים ועברתי התמחות מאתגרת ומעניינת בבן יעקב, שוימר דולב&קרת.
אני עו"ד מעל ל9 שנים ועצמאית מזה כ8 שנים.
משמשת כמייסדת פורום פסגת ארגוני הנדל"ן בישראל ויו"ר התחדשות עירונית (משותף) בלשכת עורכי הדין.
* להיות אישה בתחום הנדל"ן שברובו הוא גברי מציב לא מעט אתגרים והמשמעות היא שזה דורש מאיתנו הנשים להבדיל מגברים לפחות בתחילת דרכנו להוכיח בכל פעם מחדש שאנחנו בזכות ולא בחסד וברבות השנים התחלתי להתעלם מהרמות גבה ומהערות על המראה החיצוני שלי ולפתח עור של פיל.
* שנה לאחר עבודתי כעו"ד במשרד עורכי הדין בו התמחתי בהתמחות וטרום התמחות, החלטתי לקפוץ למים העמוקים ולפתוח משרד בוטיק בתחום הנדל"ן והליטיגציה האזרחית במסגרתו המשכתי גם לייצג את חברת פלאפון תקשורת בע"מ.
* האמיני בעצמך- אין תקרת זכוכית שהיא לא ברת ניפוץ ואין חלום שהוא לא בר הגשמה.
המלצתי אלייך היא להעז ולחלום בגדול.

עו"ד יוליה שנקר
דיני נזיקין
x
עו"ד יוליה שנקר
עו"ד יוליה שנקר

למדתי במכללה למינהל, התמחתי בפרקליטות ת"א אזרחית, עצמאית 7 שנים.
אני לא רואה אתגר בלהיות עו"ד אישה. אני חושבת שהאתגר הוא להיות עצמאית ולדעת לנהל בו בזמן בית וילדים.
תקרת זכוכית מעולם לא נפצתי משום שבעיני השמיים הם הגבול
טיפ לנשים אחרות שרוצות להיות עורכות דין – לא לוותר על אהבה למקצוע. אם זה לא בוער בך ואת לא אוהבת את המקצוע -תמצאי מקצוע אחר! רלוונטי לכל מקצוע ולאו דווקא לעריכת דין. עם זאת, בגלל שכעורכת דין את עובדת עם אנשים זה עניין שלא ניתן להתפשר בו (האהבה למקצוע)

עו"ד אלינור ברגר
דיני משפחה
x
עו"ד אלינור ברגר
עו"ד אלינור ברגר

להיות עורכת דין אישה או בכלל להיות אישה בעולם שברובו הוא גברי זו משימה שאינה תמיד פשוטה אך אני מאמינה שבעזרת אמונה עצמית וביטחון אתגרים נועדו לצלוח אותם.
עורכת דין בעלת משרד בדיני משפחה וגישור משפחתי מזה עשור, שאוהבת לעזור לאנשים ואם צריך נלחמת למענם, התמחתי בתחום האזרחי מסחרי במשרד ידוע בת"א. אני אישית לא מאמינה בתקרות זכוכית, אני חושבת שמה שאתה רוצה זה מה שיקרה, ולכן אני חושבת שמי שמנסה לבנות לי תקרת זכוכית סופו שהיא תתנפץ עליו. לאנשים אחרות אני ממליצה שאם תאמיני בעצמך, תדעי מה את רוצה, אין דבר שיעצור אותך

עו"ד שני אבידן
דיני משפחה
x
עו"ד שני אבידן
עו"ד שני אבידן

אבידן שני, עו"ד ומגשרת לענייני משפחה, יו"ר עמותת "להתגרש בשלום". בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים, והתמחות במחלקת הליטיגציה המסחרית במשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות'. מייד לאחר ההתמחות החלטתי שאני עוברת לתחום שהוא בנפשי – דיני המשפחה. בשנת 2011 פתחתי את המשרד שלי בהרצליה פיתוח שעוסק בעיקר בגישור משפחתי ובגירושין בשיתוף פעולה.

לעיתים אני מוצאת את עצמי כאישה היחידה באולם בית המשפט או בחדר המשא ומתן. יש שרואים בזה חולשה אבל מניסיוני השימוש שלי בשיח נשי-רגשי ובטון דיבור נשי ונעים ופחות גברי-לוחמני-אינטרסנטי מאפשר לי להשיג יתרונות דיוניים והצלחות משמעותיות יותר עבור הלקוחות שלי.

זו השנה השלישית שאני אעביר סימולציות ואלמד שיעורים בקורס "פרקטיקות גישור וישוב סכסוכים במשפחה" לסטודנטים ללימודי תואר שני באוניברסיטה. כשהציעו לי להצטרף לצוות ההוראה בקורס היססתי כי חשבתי שאני לא עומדת בדרישות האקדמאיות כמו נשים רבות שרוצות להתקדם באקדמיה אך נאלצות לוותר (בשל אילוצים משפחתיים), אבל הובהר לי שניסיון מקצועי ופרקטיקה מוכחת גוברים על תארים אקדמאים.

הטיפ הכי טוב שאני יכולה לתת לאישה שמעוניינת להיות עורכת דין זה לבחור בתחום המשפטי שבו את מרגישה הכי "בבית":
מבחינה אישית – כי זה מרתק אותך.
מבחינה חברתית – כי יש לך מה לתרום ויש לך תחושת שליחות.
מבחינה משפטית – כי צריכה להיות גם מידה של יצירתיות משפטית ויכולת של חדשנות מישפטית כדי להצליח בגדול.
כך תבטיחי לעצמך מוטיבציה להצליח ותהני על בסיס יומי מפועלך.

נגישות