עו"ד רועי ביטון

עו
עו"ד רועי ביטון – לוגו

אודות עו"ד רועי ביטון:

עו"ד רועי ביטון המכהן כסגן יו"ר לשכת עורכי הדין במחוז ת"א  הינו בעל תואר במשפטים בקריה האקדמית אונו  – בקרית אונו.

עו"ד ביטון החל את דרכו המשפטית כמתמחה במשרד עורכי דין ביטון המתמחה בתחום דיני המשפחה וליטיגציה אזרחית, הנמנה על המשרדים המובילים בתחום דיני המשפחה.

עם הסמכתו בשנת 2010, המשיך עו"ד ביטון כעורך דין שכיר במחלקת הליטיגציה במשרד עורכי דין ביטון, וצבר ניסיון רב בניהול תיקים שונים ומורכבים בתחום הליטיגציה האזרחית-מסחרית.

עו"ד רועי ביטון, חבר וועד במחוז תל-אביב ומכהן כיו"ר וועדת עורכי-דין צעירים במחוז ת"א והמרכז.

 width=

בשנת 2016 עורך דין ביטון כתב ספר בתחום התובענות הייצוגיות " המפתח המאוגד והמקיף של תביעות ייצוגיות במדינת ישראל" הכלי המשפטי של "תביעה ייצוגית" הפך, בשנים האחרונות, לאחד הכלים החברתיים החשובים והמובילים ביחסי האזרחים ונותני השירותים במישור הפרטי, במישור העסקי ובמישור הציבורי. הוראות הדין יצקו את המסגרות החוקיות לתוכן, ואך רק בהן, ניתן לפנות בתביעות ייצוגיות בתחומים אלה. מכאן, נולדה החשיבות להביא בפני כל מי שעיסוקו משיק בדינים אלה מבט יסודי, מקיף וכולל על הנושא.

המחברים בחרו להלך בשני נתיבים: האחד, הנתיב העיוני – תיאורטי שבו הדין, ההלכה דברי הסבר ודברי מלומדים מוגשים באורח יסודי. השני, הנתיב המעשי. בנתיב זה, תוך סקירת פסיקות בתי-המשפט השונות, על כל ערכאות בתי-המשפט, יצרו המחברים חלוקה ופיצול התביעות ייצוגיות שהוגשו ותמציות הפסיקה בהן וזאת על-פי הנושאים השונים כגון: דיני עבודה, הגנת הצרכן, רשויות ציבוריות, שוק ההון ועוד. החלוקה תפריד בין תביעות שאושרו לבין אלו שהתקבלו או נדחו, גמול שכר הטרחה ועוד. כמו-כן, קיימת תת-חלוקה של פסיקות אלה בין תביעות שאושרו לאלו שנדחו וכן עניינים שונים כגון סעדים שונים במהלך התביעה וגמול ושכר.

בסיכומו-של-דבר השופט, עורך-הדין או כל מי שמשיק בעיסוקו בעניינים שהם נושא לתביעה הייצוגית, ימצא בחיבור מקיף זה {הסוקר מאות החלטות ופסקי-דין} את המענה המשפטי לכל סוגיה שיש לו עניין בה.

המחברים: עו"ד רועי ביטון, בעלים של משרד עורכי-דין המתעסק בתחום תובענות ייצוגיות ודיני משפחה, חבר וועד במחוז תל-אביב ומכהן כסגן ראש לשכת עורכי הדין במחוז תל-אביב, יו"ר ועדת עורכי-דין צעירים במחוז ת"א והמרכז.

כתבות בנושא עו"ד רועי ביטון

התייעצו איתנו

הפנייה אינה מחייבת    כתובתנו: דרך אבא הלל 7, Ramat Gan, Israel

    נגישות