פרויקט יום העצמאות של אוביטר

תעודת זהות עסקית

עו"ד סופי אביב

סופי אביב – משרד עורכי דין
שנת הקמה: 2017

צרו איתי קשר

תחום ההתמחות שלי

מקרקעין, ליטיגציה, משפט אזרחי ומסחרי
ותק במקצוע: 10שנים

הראשון שנתן לי הזדמנות

הראשון שנתן לי הזדמנות

עוד בשנה א' ללימודי המשפטים השתלבתי במשרדי עורכי דין ולו רק כדי לספוג את האווירה המשפטית ולגדול לתוך הדינמיקה של עולם המשפט וניהול תיקים בבתי המשפט.

המשרד האחרון שבו הייתי שכיר

המשרד האחרון בו עבדתי וממנו יצאתי לעצמאות הוא אחד ממשרדי עורכי דין הוותיקים והמוערכים באיזור הצפון- משרדו של עוה"ד אלי הדס ברחוב מעלה השחרור בחיפה. במסגרת עבודתי שם ייצגתי עשרות קבלנים בערכאות המשפטיות השונות ובפני וועדות התכנון והבנייה, בנוסף עסקתי בליווי פרוייקטים מיום תחילתם ועד לגזירת הסרט האדום בפתיחת לובי הבניין

ההארה

זה היה ברור לי מאז ומתמיד שאקים משרד עורכי דין משלי, אבל רציתי לעשות את זה כמו שצריך וללמוד את העבודה בצורה הכי יסודית שיש ומהטובים ביותר. כ-7 שנים עבדתי כשכירה. כמה חודשים לפני שפתחתי את המשרד הינו בטיול משפחתי באוסטריה, אני בעלי הילדות שלי וזוג חברים. אני זוכרת שאני וחברה שלי ישבנו על נדנדה מוקפות בנוף ירוק והרי האלפים מולנו, מדברות על כמה קשה אחרי החופשה הזאת לחזור לעבוד 10 שעות ביום שבוע שלם… והמשפט הזה הפך לי את הבטן, ובאותו הרגע אמרתי לה באלה המילים: אני לא חוזרת לעבוד. אני חוזרת לארץ, מודיעה שאני מתפטרת ופותחת את המשרד שלי. מי שמכיר אותי יודע כבר שאם החלטתי משהו הוא יקרה גם אם העולם יתהפך. וכך בדיוק היה. 3 חודשים אחרי היה אירוע הפתיחה של המשרד שלי.

התיק הראשון שלי

תמיד זוכרים את הפעם הראשונה- לא יכולה לדבר על התיק מטעמי חיסיון, אבל אני יכולה לומר שזה היה תיק בסדר גודל ענק בתחום הליטיגציה במקרקעין, תיק שרעדו לי הידיים כשהסכמתי לקחת אותו (ככה זה חששות של ההתחלה למרות הוותק והניסיון) מה שאני כן יכולה לומר זה שזכיתי בתיק בפעם הראשונה בבית משפט השלום, הצד השני ערער למחוזי, וגם שם זכיתי. אגב- זאת תחושת אופוריה שאני לא יכולה להסביר במילים, הסיפוק שלך קודם כל מזה שעזרת ללקוח ובנוסף ההבנה שהנה את לבד במגרש של הגדולים ושיחקת אותה.

התשלום הראשון שלי

שילמתי מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי ובעודף שנשאר לי קניתי יאכטה. סתם, לא באמת, אבל החלק הראשון נכון

טיפ קטן ואישי לעורך הדין המתחיל שרוצה להקים משרד

צא לדרך! באחת השיחות עם הבוס הקודם שלי שיתפתי אותו בחששות שלי בפתיחת משרד ואמרתי לו איך אפתח משרד זה לא שיש לי לקוחות שעכשיו מחכים לי מחוץ לדלת…  הוא אמר לי, כשתהיה לך דלת, את תראי שיחכו לך שם לקוחות. וזה משפט שאימצתי מאותו הרגע ומעבירה אותו הלאה.

נגישות