פרויקט יום העצמאות של אוביטר

תעודת זהות עסקית

עו"ד פלילי יפעת שי יוספזון

מייסדת "שי, יוספזון ושות', משרד עורכי דין פלילי ורישוי נשק"
שנת הקמה: 2008

צרו איתי קשר

תחום ההתמחות שלי

פלילי, רישוי נשק, צווארון לבן, ייצוג שוטרים וסוהרים, ייצוג נפגעי עבירה ועבירות מין
ותק במקצוע: 10 שנים

הראשון שנתן לי הזדמנות

הראשון שנתן לי הזדמנות

התמחתי אצל עו"ד קצין משטרה לשעבר לאחר שעזב את משטרת ישראל ופתח משרד עצמאי והאמין שכבר בשנה א' אוכל להתחיל את דרכי כטרום מתמחה.

המשרד האחרון שבו הייתי שכיר

התחלתי את דרכי כעצמאית עם קבלת הרישיון

ההארה

אני סנגורית בנשמה. זה בD.N.A שלי, היה לי ברור שאהיה עורכת דין עצמאית כבר בגיל 5

התיק הראשון שלי

יצגתי בעשור הזה במאות תיקים, כל תיק מבחינתי הוא התיק הראשון, כך אני מתייחסת לזה

התשלום הראשון שלי

אני לא זוכרת מה עשיתי עם התשלום הראשון שקבלתי מלקוח, אבל אמליץ לעו"ד המתחיל לשים את הכסף בצד ולא למשוך אותו, לטובת הוצאות עתידיות. כמו כן הייתי ממליצה להפריד את סכומי המעמ מהעוש כי יש נטייה להתבלבל ולחשוב שהכספים שנכנסים הם במלואם שלנו ולאחר מכן כשמגיע מועד חיוב המעמ חוטפים את ה"בום".

טיפ קטן ואישי לעורך הדין המתחיל שרוצה להקים משרד

כיו"ר (משותף) של הועדה לעידוד עסקים וקשרי חוץ בלשכת עורכי הדין במחוז חיפה מזהירה יפעת: "לאט לאט, עורכי דין רבים שרק קיבלו את הרישיון רצים לפתוח משרד ואין להם מושג לא במשפטים ולא בניהול משרד. התחרות בשוק קשה מאד ולא קל להתבלט ולהתבדל. לטעמי האישי, עו"ד ללא ניסיון משפטי מתרשל אם הוא פותח משרד. במקרה שלי למשל היו אחריי 3 שנות טרום התמחות והתמחות וכן השירות במשטרה שסייע מאד להיכרותי עם החוק והפרקטיקה בתחום הפלילי, וזאת בנוסף לעובדה שהמשרד נפתח עם השותף שלי לאחר 30 שנות שירות במשטרה, בין היתר כראש לשכת התביעות וכשופט ביה"ד לערעורים במשטרה.
עו"ד חדש/ה כדאי שיהיה מעורב בעשייה בלשכת עורכי הדין ובעיקר בוועדת הצעירים במחוז, ממנה יוכל ללמוד המון, ירכוש כלים, ישתפשף בפרקלטיקה המשפטית תחילה, יבין את ההשלכות הכלכליות של פתיחת משרד והאחריות המקצועית של עצמאי לעומת שכיר. רק לאחר כל אלה ולטעמי לאחר לפחות 3 שנות וותק, ניתן לחשוב לפתוח משרד. כעת בעידן הקורונה המצב מורכב אף יותר, לצערי עורכי דין שכירים ואף ותיקים רבים יפוטרו מהמשרדים בהם הם עובדים ובלית ברירה יצאו לעצמאות. ראינו את ההבדלים העצומים בין השכירים במשק שזכו לדמי אבטלה לעומת העצמאים שנותרו ללא כל תמיכה, למעט מענק קטן.
צאו לדרך רק לאחר שעשיתם מחקר מעמיק, תוכנית עסקית ברורה, בידלתם את עצמכם עם תחום ספציפי ברור ולעולם אל תהיו כלבויניקים. לא הייתם רוצים שרופא אורטופד יבצע בכם ניתוח לב פתוח. בהצלחה! "

נגישות