מטפלת סיעודית נאשמת בהתעללות במטופל הקשיש

לצד כתב האישום מבקשת הפרקליטות להותיר את העובדת במעצר עד לתום ההליכים נגדה. ע"פ המיוחס לה היא השפילה וביזתה את המטופל במשך תקופה ארוכה
אייל חן |
אילוסטרציה Envato

אכזריות בלתי נתפסת: לבית המשפט המחוזי מרכז הוגש כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד מטפלת סיעודית, בת 58 מראשון לציון, בגין התעללות בקשיש חסר יש בן 81 במשך תקופה ארוכה.

על פי עובדות כתב האישום בהזדמנויות רבות ובמספר מועדים תקפה הנאשמת קשיש חסר ישע, אשר נזקק לעזרה מלאה בפעולות תפקוד יומיומיות, בהיותה אחראית עליו, וזאת תוך הטלת אימה ומרות לעיתים תוך השפלתו וביזויו בקריאות גנאי ואיחולי מוות.

בין השאר, ישב הקשיש על קצה המיטה, הנאשמת עמדה מולו וסידרה את חולצתו. או אז, אחזה הנאשמת בראשו של הקשיש, ודחפה אותו בחוזקה לעבר המיטה, כך שהקשיש נשכב על גבו והצליב את ידיו על חזהו. בהמשך, בזמן שהנאשמת הלבישה לקשיש את מכנסיו, היא הזיזה את ידיו בכוח ומשכה את ידו הימנית בחוזקה כדי לסובב את גופו לכיוונה.

בהמשך, ישב הקשיש על קצה המיטה והנאשמת הרימה אותו כדי להושיבו על כיסא הגלגלים שעמד בסמוך למיטה. הנאשמת קירבה את הקשיש לכיסא הגלגלים ואז שחררה את אחיזתה בו, כך שהקשיש הוטח על כיסא הגלגלים, ראשו זז לאחור וכיסא הגלגלים זז ממקומו. לאחר מכן, ראשו של הקשיש נטה קדימה, הנאשמת דחפה אותו בגבו ומשכה אותו בחזרה אל גב הכיסא.

כאשר הקשיש ישב על כיסא הגלגלים והנאשמת הושיבה אותו על המיטה. או אז, הנאשמת אחזה בעורפו של הקשיש ודחפה אותו בכוח לעבר המיטה, כך שהקשיש הוטל על גבו. לאחר מכן, היא משכה את ידו הימנית של הקשיש במטרה לסובב את גופו לכיוונה, כדי להוריד לו את מכנסיו, ודחפה את רגלו בחוזקה. במקביל למעשיה אלו, אמרה הנאשמת לקשיש: "היום שום דבר לא אתן לך לאכול, אתה לא תאכל שום דבר לכוס של האמק נשבר לי הזין ממך. אתה מסריח מחרא ממרחק קילומטר, כל הכריות מסריחות, נשבר לי בלאט. באמת איך לא לצעוק עלייך כמה אתה אוכל כלב בלאט. לך לאן שאתה צריך ללכת, פעם אחרונה אני אומר לך, לא רוצה כלום יותר, לך תזדיין. לא צריכה את הכסף שלך".

"התפוצצתי"

כעבור זמן מה שכב הקשיש על גבו במיטה, הצליב את ידיו על חזהו והנאשמת החליפה לו חיתול. בזמן שהנאשמת הסירה את החיתול, היא דחפה את ידו של הקשיש ולאחר מכן תפסה את ידו הימנית ומשכה אותה לכיוונה כך שגופו של הקשיש הסתובב לכיוונה של הנאשמת. במקביל למעשיה אלו, איימה הנאשמת על הקשיש באומרה: "תמתח ידיים או שאשבור לך אותם".

בהמשך לכך, משהבחינה הנאשמת שהקשיש עשה את צרכיו בחיתול, כעסה עליו הנאשמת באומרה: "עוד פעם משלשל, נשבר לי הזין ממך". מיד לאחר מכן, דחפה הנאשמת את הקשיש לכיוון המעקה, הכתה אותו מספר פעמים בכתפו השמאלית ובמותניו ודרשה ממנו לייצב את גופו ולהחזיק במעקה. בתגובה, החזיק הקשיש את המעקה בידו.

בשעות הערב כאשר שכב הקשיש במיטה, הנאשמת כיסתה אותו בשמיכה וסטרה פעמיים לאוזנו. במקביל למעשיה אלו, אמרה הנאשם לקשיש: "אם הייתי מכה אותך, מזמן היית בעולם הבא, אם אני באמת מכה אני מכה קשה ובאמוק, ובגללך לא בא לי לשבת בכלא… אם הייתי מכה היו קוברים אותך היום".

בחקירתה סיפרה הנאשמת כי במהלך החודש האחרון הצטברו דברים שגרמו לה "להתפוצץ" והדבר הוביל להתנהלותה כלפי הקשיש לגבי חלק מהמקרים טענה המשיבה שלא הייתה לה ברירה לנהוג אחרת כדי לטפל בקשיש, לגבי מקרים נוספים אישרה כי שגתה בהתנהלותה לפי הקשיש ויש מקרים לגביהם מזערה את חלקה.

_________________________________________

עו"ד ירון לונדון

שתף את הכתבה ב:
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות