קבלן נאשם בעבירות מס בהיקף של כ-4 מיליון שקלים

עבד אל קאדר חאג' יחיא, המנהל והבעלים של שתי חברות בנייה, נאשם כי במשך 3 שנים הוציא חשבוניות פיקטיביות על עסקאות שכלל לא יצאו לפועל
דנה לווינסקי |
שיפוצים, ארכיון

עבד אל קאדר חאג' יחיא, המנהל והבעלים של חברות הבנייה "י. אשדר תשתיות בע"מ" ו-"ש. ד.י תשתיות ובנייה", נאשם בעבירות מס חמורות.

על פי כתב אישום שהוגש לבית משפט השלום בכפר סבא, יחיא שלט במספר חברות, על אף שלא הוגדר כבעלים הרשום שלהן.

במשך תקופה של כ-3 שנים, הוציא חשבוניות מהחברות בהן שלט לחברות שבבעלותו וכלל אותן בדיווחיו למע"מ, מבלי שבוצעו או מבלי שהייתה כוונה לבצע את העסקאות המתוארות בהן.

את החשבוניות הכוזבות כלל הנאשם בדיווחיו התקופתיים למע"מ, על אף שהעסקאות המתוארות בהן לא בוצעו, על מנת להפחית את חבותו במס וניכה בדיווחיו את מס התשומות הגלום בהן בסכום של למעלה מ-1.4 מיליון שקלים מבלי שהיה לו מסמך כדין לגביהן.

בנוסף לאלו, השמיט הנאשם עסקאות שביצעה החברה שלו בסכום כולל של כ-16 מיליון שקלים ולא דיווח עליהן בדיווחיו התקופתיים למע"מ , ובכך השתמט מתשלום מס העסקאות הנובע מהן בסך של כ-2.4 מיליון שקלים.

כתב האישום שהוגש מייחס ליחיא עבירות של שימוש במרמה או בתחבולה על מנת להשתמט או להתחמק מתשלום מס, ניכוי מס תשומות ללא מסמך כדין והכנה או ניהול של פנקסי חשבונות כוזבים.

עוד בחדשות: הונה בבדיקות סרולוגיות וגרף לכיסו אלפי שקלים

בימים האחרונים הוגש כתב אישום, בגין קבלת דבר במרמה, נגד תושב בת ים בן 38, שעשה עסק מהדם שלו, כאשר הבטיח בדיקות סרולוגיות תקינות לילדים תמורת 400 שקלים וכל פעם שלח את הדם שלו לבדיקה.

על פי כתב האישום, החזיק הנאשם בתעודת הסמכה לשאיבת דם ורידי והוא חתם הסכם להעברת דגימות למעבדה בינו ובין תאגיד הבריאות ליד המרכז הרפואי שמיר.

במסגרת ההסכם, התחייב הנאשם לבצע בדיקות מעבדה מסוג PCR לזיהוי נגיף הקורונה וכן בדיקת נוגדנים לנגיף הקורונה בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

לאחר שנחתם ההסכם הוא פרסם עצמו כמי שמבצע לילדים בדיקות סרולוגיה תקינות בתמורה לכ-400 שקלים.

במשך חודש נטל הנאשם דם מאצבעם של ילדים מתחת לגיל 12, בעצמו או באמצעות אחר מטעמו.

לאחר מכן, זרק את המבחנה עם הדם שנטל מהילדים, שאב את דמו לתוך מבחנה אחרת והדביק עליה מדבקה עם פרטי הילדים באופן שנחזה להיות בדיקה תקינה שנדגמה מהקטינים.

תמורת כל בדיקה סרולוגית גבה הנאשם בין 200 ל-400 שקלים. בהמשך, העביר הנאשם, בעצמו או באמצעות אחר, את המבחנות ל"אסף הרופא".

בבדיקות הסרולוגיה שנערכו למבחנות הכוזבות נמצאו הילדים כבעלי רמת נוגדנים המזכה אותם בקבלת "תו ירוק".

בסך הכל עלה כי הנאשם נטל מילדים 32 דגימות כוזבות וקיבל במרמה סך כולל של 9,750 שקלים ב-20 מקרים שונים, בכתב האישום צוין כי את כל המעשים ביצע הנאשם "בכוונה ליצור מצג כוזב שבדיקותיו יוצאות חיוביות לנגיף קורונה, מספקות "תו ירוק", וכך להגדיל את קהל לקוחותיו ואת הביקוש לבדיקות על ידו".


עו"ד ירון לונדון

שתף את הכתבה ב:
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות