הסדר טיעון נוסף בפרשת ח"כ ביטן: 4 חודשי מאסר לפעיל הליכוד

הצדדים הודיעו לביהמ"ש על עסקה בעניינו של יוסף רענן, שניהל את תקציב הליכוד לבחירות ברשויות המקומיות, ועמד לדין על הסתרת כספי השוחד שקיבל ארנון גלעדי
דניאל בן חמו |
אילוסטרציה

לבית המשפט המחוזי מרכז, הוגשה הודעה על הגעה להסדר טיעון עם יוסף רענן, נאשם נוסף בפרשת "צדק עירוני", במסגרת כתב האישום בו נאשמים ח"כ דוד ביטן, ארנון גלעדי ואחרים.

על פי ההסדר, רענן יודה בעבירה של הלבנת הון, והצדדים יבקשו בהסכמה מביהמ"ש לגזור על רענן ארבעה חודשי מאסר בפועל, שמחציתם ירוצו בחופף לעונש שהוטל עליו בידי בית המשפט המחוזי בתל אביב בתיק שנוהל נגדו ומחציתם ירוצו במצטבר לעונש שהוטל עליו בתיק זה; קנס בסך 15 אלף שקלים ועונש מאסר על תנאי, בהתאם לשיקול דעת בית המשפט.

על פי כתב האישום המתוקן שבעובדותיו צפוי להודות רענן, רענן, שריכז את תקציב מטה הליכוד בבחירות לרשויות המקומיות ב-2013, בהן התמודד ארנון גלעדי בראש רשימת הליכוד, אסף בשמו ומטעמו של גלעדי כספים מגורמים שונים שהופקדו בחשבון בנק שפתח רענן. כספים אלה נועדו ושימשו, בחלקם, למימון פעילויות שונות שמטרתן טיפוח מעמדו ותדמיתו הציבורית של גלעדי וקידום מועמדותו לקראת הבחירות.

על אף זאת, גלעדי לא נרשם כבעל החשבון או כנהנה בו, ולאורך התקופה בה היה החשבון פעיל, הנאשם רענן מסר מידע כוזב בדבר זהות הנהנים בחשבון במטרה להסתיר את זהותו של גלעדי כמי שחלק מהכספים שהופקדו בחשבון, הוחזקו בו ונמשכו ממנו בעבורו ולטובתו. משכך, מסר הנאשם רענן מידע כוזב, במטרה שלא יהיה דיווח לפי סעיף 7 לחוק איסור הלבנת הון.

הסדר טיעון לארנון גלעדי – 8 חודשי מאסר וקנס 35 אלף שקל

בשבוע שעבר הגישו נציגי פרקליטות מיסוי וכלכלה לבית המשפט המחוזי מרכז הודעה על הגעה להסדר טיעון עם ארנון גלעדי, שנאשם במסגרת כתב האישום שהוגש נגד חבר הכנסת דוד ביטן ואחרים.

על פי ההסדר, גלעדי יודה בשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים, והצדדים יבקשו בהסכמה מביהמ"ש לגזור על גלעדי שמונה חודשי מאסר בפועל, קנס של 35 אלף שקלים, ומאסר על-תנאי.

על פי כתב האישום המתוקן שבעובדותיו צפוי להודות גלעדי, גלעדי, שכיהן כמשנה לראש העיר תל אביב, חבר מועצה וחבר הוועדה המקומית לתכנון ובניה תל אביב, ניצל את תפקידו והשפעתו בעיריית תל אביב, על מנת להיענות בשנים 2011 ו-2017-2015 לבקשותיהם של חה״כ דוד ביטן ושל עד המדינה, אשר ביטן רצה לסייע לו, לקידום ופתרון בעיות בשלושה פרויקטים נדל"ניים בתחום שיפוטה של תל אביב.

גלעדי, כך נטען באישום, פעל "בסטייה מן השורה ותוך הימצאות בניגוד עניינים חמור" על רקע פעילותו המשותפת עם חה"כ דוד ביטן בתנועת הליכוד והאינטרסים המשותפים שעמדו לנגד עיניו, נוכח תפקידיהם המקבילים בשלטון המקומי ובהמשך גם במהלך כהונתו של ביטן כחבר כנסת ויו"ר הקואליציה.

עוד על פי כתב האישום המתוקן, בשלהי שנת 2017 קיבל גלעדי 30 אלף שקלים משלושה יזמי נדל"ן שונים, בזיקה לתפקידו. הכספים הופקדו בחשבון בנק ונועדו לשמש למימון אירועים ופעילויות שונות, בין היתר, טיפוח תדמיתו הציבורית של גלעדי וקידום מועמדותו לקראת הבחירות לרשויות המקומיות בשנת 2018. גלעדי סייע ליזמים בקידום הליכים תכנוניים מול גורמי מקצוע בעיריית תל אביב ובוועדות התכנון, תוך הימצאות בניגוד עניינים חמור.

עוד הוסכם, כי יש בעבירות בהן יורשע גלעדי קלון, וכי לאחר גזר הדין גלעדי יתפטר מידית מכל תפקידיו הציבוריים.

_____________________________________________

עו"ד אורי קינן

שתף את הכתבה ב:
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות