סחיטה בצפון: "מתחילים לחסל לך את המשפחה אחד אחד"

לביהמ"ש המחוזי בחיפה הוגש כתב אישום נגד מספר מעורבים, בהם נאסר חרירי אגבאריה, ולפיו הם קשרו קשר לגבות תחת איומים חובות ולסחוט כספים
נעמה כהן |
שוד שודד איום חטיפה סחיטה
אילוסטרציה envato

לבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש כתב אישום כנגד נאסר חרירי אגבאריה, 40, מאום אל פאחם, בלאל דבור, 42, מנצרת , עכרמה חאג' יחיא, 34, מטייבה, קאסם חמאדן, 26, מנצרת, שתי חברות שבבעלותו של חרירי אגבאריה וחברה נוספת שבבעלותו של חמאדן בגין עבירות סחיטה קשירת קשר לביצוע פשע עבירות כלכליות ועוד. זאת לאחר שבין היתר סחטו באיומים אנשים אשר היו חייבים להם כספים.

על פי כתב האישום שהוגש לא.ס היה חוב לדבור, בהוראתו של חרירי הנאשמים סחטו באיומים ובכח את א.ס, והניעו אותו להעביר לידם כסף וזכויות שוות כסף, בסכום כולל שלכ-12 מיליון שקלים. לצורך ביצוע הסחיטה עשו הנאשמים שימוש במוניטין האלים של חרירי תוך שהם מאיימים עליו. סחיטת המתלונן לא התמצתה באיומים מילוליים, ומשלא עמד המתלונן בדרישת התשלומים שדרשו הנאשמים, בוצע ירי לעבר ביתם של קרובי משפחתו ושותפו של המתלונן.

לאחר מכן, נטען בכתב האישום, אף איימו עליו כי: "זה רק ההתחלה וזה עדיין חימום, תצפה לגרוע והרע ביותר. מתחילים לחסל לך את המשפחה אחד אחד – אמא שלך, אבא שלך, אחים שלך, אחיינים שלך, ילדים שלך ואתה נשאר לבסוף, אתה תצפה ותראה הכל ובסוף תשלם את הכסף".

משפחה על הכוונת

לצורך הסתרת דמי הסחיטה והלבנת הכספים, דרשו המשיבים כי המתלונן יחתום על הסכם חוב כוזב לפיו הוא חב למשיבים כספים בגין עבודות בניה, יתקשר בשמו בהסכמי ליסינג להשכרת רכבי יוקרה אותם העביר לידי הנאשמים, וימחה עבורם חובות של לקוחות לקוחותיו. במעשיהם אלה השמיטו חרירי ודבור הכנסה החייבת במס בגובה של כ-5 מיליון שקלים.

אישום נוסף מייחס לדבור כי הוציא מידי מ.ר סכומי כסף המסתכמים במיליוני שקלים זאת לאחר שקיבל ממנו במרמה את הסכמתו לויתור על חובו של אחר בסך 600 אלף שקלים ומתוכם גנב כ-120 אלף שקלים. בהמשך קיבל במרמה את "אישורו" של מ.ר כי הוא חייב לדבור סך של 1.8 מיליון שקלים.

על פי הנטען, משלא עמד מ.ר בהחזרים שדרש דבור, החלו דבור וחאג' יחיא, לסחוט את מ.ר. בתוך כך, בשל חששו, מכר מ.ר את דירת מגוריו תמורת 7 מיליון שקלים, מתוכם מסר סך של 1.8 מיליון שקלים לידי דבור. בהמשך משלא חדלו מדרישותיהם העביר לידם בית מגורים נוסף. דבור דאג לרשום את בית המגורים הנוסף על שם אחר על מנת להסתיר את מקורו של הרכוש. במעשיו אלה השמיט דבור הכנסה החייבת במס בגובה של כ-5 מיליון שקלים.

המוניטין של חרירי

בנוסף, מיוחס לדבור רכישה של 5 דירות שחלקן לא רשומות על שמו על מנת להתחמק בתשלום מס. בבקשת המעצר שהוגשה במקביל צוין כי "עיון בחומר הראיות, חושף התנהלות עבריינית כדפוס פעילות קבוע של המשיבים, אשר כאמור באירוע הראשון, פעלו כקבוצה עבריינית אחת, בראשותם של משיבים 1 ו-2, וביצעו עבירות של סחיטה באיומים ובכח לצד עבירות כלכליות, תוך שימוש במוניטין האלים שיצא להם".

עוד נטען, כי "כתוצאה מדברי האיום שהוטחו בו, היו המתלונן ובני משפחתו נתונים בבעתה מתמדת מפני פגיעה קטלנית במתלונן או בהם, תחושה אשר אוששה בעקבות אירוע הירי שבוצע כלפי בית קרוביו ושותפו של המתלונן. מסוכנותם של המשיבים נלמדת אף מנסיבות האירוע השני, מתחדדת המסוכנות הניבטת מן המשיבים, אשר לא חודלים מדרישותיהם גם בשעה שהמתלונן השני נותר ללא קורת גג".

במקביל לכתב האישום ולבקשת המעצר, הגישה הפרקליטות גם בקשה לחילוט רכבים, נכסים נדל"ן, חשבונות בנק, זכויות ועוד של הנאשמים עד לשווי כ-27 מיליון שקלים.

____________________________________________

עו"ד פלילי ניר אלטמן

שתף את הכתבה ב:
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות