הערכות המשטרה להילולת רבי שמעון בר יוחאי

היערכות אגף התנועה והסדרי התנועה – משטרת ישראל ושינוייםבהסדרי התנועה לקראת הילולת הרשב"י תשפ"ב 2022
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מעצר מתפרעים בהר מירון בל"ג בעומר. המצולם אינו קשור לכתבה. צילום: דוד כהן פלאש 90

אגף התנועה של משטרת ישראל השלים בימים אלה את ההערכות לקראת הילולת הרשב"י במירון שתתקיים בל"ג בעומר בימים רביעי וחמישי, יז'-יח' באייר תשפ"ב (18-19/5/2022).

השנה יערך האירוע בהתאם להמלצות הביניים של ועדת החקירה לאסון מירון, שאומצו על ידי הממשלה, שעיקריהן: הגבלת כמות החוגגים במתחם הקבר, בכל רגע נתון במהלך ההילולה ל-16,000, וקיום הדלקה אחת בלבד.

הגבלת מספר המבקרים ל-16,000, בכל רגע נתון, תבוצע באמצעות חלוקת/מכירת כרטיסי נסיעה לאירוע ע"י משרד התחבורה וההפקה, הכרטיסים מאפשרים הגעה באמצעות תחבורה ציבורית, היסעים פרטים ובעלי רכב פרטי (שרכשו כרטיס) לחניוני ההמתנה ומשם יגיעו לאתר, הכרטיס גם מהווה היתר שהייה של עד 4 שעות במתחם הקבר.

לא תתאפשר הגעה רגלית לאתר ולא ברכבים פרטיים. יש להצטייד בכרטיסים מבעוד מועד.

על-פי התוכנית התחבורתית המאפשרת למפיק האירוע לשלוט בכמות הנוכחים במתחם הציון ובמטרה שלא להגיע לכמות חוגגים מעבר למותר בתקנות ולכמות כזו היכולה להוות סיכון לחוגגים בהר, העליה לכניסה למושב מירון תתבצע בצורה מבוקרת ובהתאם לכמות הנוכחים בהר.

לשם כך נפתחו חניוני וויסות והמתנה באליקים, חוף גיא, צומת גולני, ביג כרמיאל, חצור ואליפלט (אליפלט ישמש כחניון לרכב פרטי בעל כרטיס בלבד).

האוטובוסים של התחבורה הציבורית וההיסעים הפרטים חייבים להגיע לחניון ההמתנה הרשום בכרטיס הנסיעה שרכשו ממשרד התחבורה

חניוני ההמתנה יקלטו את כלל האוטובוסים וההיסעים ויקבלו היתר המשך נסיעה אל הר רק בהתאם לכמות החוגגים שיצאו מהר ועל בסיס המקום שהתפתנה על כן יש להיערך להמתנה באזורים אלו.

כלל האוטובוסים והשאטלים יעברו דרך חניון עין הוזים לצורך ספירת האוטובוסים והשאטלים העולים להר.
ההסעות אל ההר לא יורשו לצאת כל עוד אין מקום פנוי על ההר.

הערכות המשטרה להילולת רבי שמעון בר יוחאי
זירת אסון מירון במאי אשתקד. צילום: פלאש 90

להלן מסלול הנסיעה על מתחם ההר:

היסעים/אוטובוס פרטי: נוסעי ההיסעים הפרטים יגיעו לחניון ויסות והמתנה שמופיע באישור הנסיעה שנהג ההיסע קיבל ממשרד התחבורה, משם (ולאחר אישור המשך נסיעה) יגיעו לחניון כחל, שם יחליפו לשאטל ויסע למסוף ההורדה בסמוך לישוב מירון דרך חניון עין הוזים.

אוטובוס משרד התחבורה: נוסעי התחבורה הציבורית יגיעו לחניוני ההמתנה משם יסעו (לאחר אישור) אל מסוף ההורדה דרך חניון עין הוזים – אין תחלופה לשאטל.

נוסעי רכב פרטי: יגיעו לחניון אליפלט בהתאם לזמן הנקוב בכרטיס שרכשו (לא יורשו להיכנס טרם לכן). משם יעלו על שאטל אל חניון עין הוזים ומשם ישירות על מסוף ההורדה בסמוך לישוב מירון.

הירידה מההר:
בסיום השהות על ההר שאטלים יאספו את החוגגים ממסוף ההורדה בסמוך לכניסה לישוב מירון עד למסוף הפיזור לכלל המקומות בארץ בחניון פרוד.

הרב הראשי לישראל הגר״ד לאו בקריאה לציבור ״גם אם יש ביקורת על דרך העליה לרשב״י הישמעו להנחיות גורמי הביטחון״

לאחר האסון בשנה שעברה ולאור ההנחיות החדשות לעליה לציון רבי שמעון בר יוחאי במירון בשנה זו, קורא הרב הראשי לישראל הגר״ד לאו לציבור הרחב לשמור ולהקפיד על הנחיות גורמי הביטחון גם אם יש ביקורת ולא הכל מובן.

מדבריו של הרב הראשי הבוקר, ״בשנה שעברה ארע אסון גדול לעם ישראל במקום הקדוש כאשר כאבנו את הסתלקותם של 45 נפשות דבר שברך הטבע ניתן היה למנוע אך זו גזרה שנגזרה ואנו מקבלים אותה באהבה. השנה מבקשים גורמי הביטחון להתנהל בדרך מיוחדת של מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננים ומנסים לאפשר לעם ישראל להגיע בבטחה לציון רבי שמעון בר יוחאי.

חשוב לזכור כי ניתן להתחבר לתורתו של רבי שמעון גם על ידי לימוד תורתו ובודאי שזכותו תעמוד לכל לומדי תורתו בכל אתר ואתר. גם מי שעולים טוב יעשו אם יזהרו ויקפידו בהתאם להנחיות גורמי הביטחון. אנחנו מקווים שלאט לאט תימצא הדרך לאפשר לכל עם ישראל להיות במקום ללא מגבלות ובדרך שתדע לשים לב אל הבטיחות אך כל עוד לא נמצאה הדרך ראוי לשים לב ולהקפיד על ההנחיות ולהתפלל ולייחל שזכותו הגדולה של רבי שמעון תעמוד לכולנו שהחולים יבריאו והבריאים לא יחלו ונזכה לכל הברכות ביום הקדוש והגדול הזה.

 

להלן השיוניים בהסדרי התנועה:

החל מיום שלישי (17.5) בשעה 22:00 יכנסו ההגבלות על כמות השוהים במתחם הקבר לתוקף, כל השוהים במתחם הקבר ידרשו לצאת ממנו, וכל כלי הרכב הפרטיים שימצאו בחניון הסמוך לישוב ובחניות לא מוסדרות – יגררו למגרש בסמוך למעוצה מרום גליל.

צירי התנועה אשר יהיו חסומים לנסיעת רכב פרטי וישמשו כצירי נסיעה לשאטלים בלבד לזמן ההילולה מיום רביעי ועד ליום שישי (כולל):

כביש 866:
צומת פרוד – צומת מירון.
צומת חנינה – צומת מירון.
צומת דלתון – צ.עין זיתים.

כביש 89:
צומת ג'יש – צומת מירון.
עין הוזים/עין זיתים – צ.מירון.
צ.חירום דרך ג'יש – צ.מירון.
מח' אליפלט – צ.מירון.

כביש 8900:
צומת בירייה – צ. עין זיתים.

בחניונים ובדרכי הגישה לאתר יפעלו אלפי סדרנים, על הציבור לגלות אחריות ולהישמע להוראות הסדרנים והשוטרים.

יש להיערך לשהות ארוכה בחניונים ובאוטובוסים, ולהתאזר בסבלנות.

חל איסור מוחלט על הטסת רחפנים וכלי טייס מכל סוג באזור מתחם מירון

טלפונים חשובים:

באירוע חרום – 100.

מוקד מידע של משטרת ישראל – 110.

מוקד משרד התחבורה – 8787*

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות