באתי לעזרת חבר: שוטרת נאשמת בסיוע לעבריין

נטע קוניו, המשרתת באגף התנועה, נאשמת כי הוציאה ממאגרי המידע המשטרתיים מידע אישי על אזרחים וכן פרטים מחקירות פליליות מתנהלות והעבירה לבן זוגה
דנה לווינסקי |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אילוסטרציה

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה לבית משפט השלום בתל-אביב יפו כתב אישום נגד נטע קוניו, בת 37, שוטרת באגף התנועה במחוז תל אביב במשטרה, המייחס לה ריבוי עבירות של מרמה והפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט, פגיעה בפרטיות והפרת חובת סודיות, לאחר שהפיקה פרטים ממסוף המשטרה והעבירה אותם לחשוד בעבירות נשק.

במסגרת תפקידה המשטרתי הייתה לנאשמת גישה למאגרי המידע המשטרתיים הממוחשבים, המכילים, בין היתר, מידע אישי על אודות אזרחים, ובכלל זה מידע בדבר חקירות פליליות מתנהלות, מידע על אודות בני משפחה, כתובות מגורים, מרשם בעלויות על כלי רכב וכיוצא באלה לנאשמת גישה למערכת הרישום הפלילית, המנוהלת במשטרה על פי חוק.

בחודש מרץ הכירה הנאשמת את י', בן 22 בעל רקע פלילי עשיר ובין השניים נרקם קשר אינטימי. חודשיים לפני ההיכרות התנהלה חקירה משטרתית – תחילה באופן סמוי – בגין חשד למעורבותו של י' ואחרים נוספים בעבירות זיוף וסחר שלא כדין בכלי נשק ובמסגרת החקירה הסמויה, שהפכה לימים לגלויה, בחודש אוגוסט נעצר י', יחד עם מעורבים נוספים.

חדירה למאגר המשטרתי

על פי כתב האישום, הנאשמת נהגה לנצל את סמכויותיה המשטרתיות ולהפיק פרטים ממאגרי המידע המשטרתיים הממוחשבים שלא לצורך תפקידה, ולהעבירם לחשוד. בין היתר, הנאשמת הודיעה לחשוד על עצם קיומה של חקירה סמויה נגדו ונגד אחרים, בחשד לעבירות נשק שונות, וזאת לאחר שנחשפה לעובדה זו מעיון במאגרי המידע.

באחת הפעמים, כך נטען בכתב האישום, הוגשה באגף התנועה של משטרת ישראל בתל אביב תלונה על תאונת דרכים. מתוקף תפקידה, כאמור, הייתה הנאשמת בעלת גישה לתוכנו של תיק התאונה, לשם ביצוע תפקידה נכנסה הנאשמת לתיק התאונה, אז הבחינה כי אביה של המתלוננת בתיק התאונה הינו בעל רישיון נשק. הנאשמת ניצלה גישתה למידע על אודות פרטיו של י.נ, צילמה באמצעות הטלפון הנייד שברשותה את רשימת רישיונות הנשק של י.נ, וכן את רשימת אמצעי הקשר והמידע הדמוגרפי אודותיו, והעבירה את הצילומים לי', באמצעות מסרון על מנת שהוא ישתמש בו.

במקרה אחר, נהג י' ברכב, בכביש 20, סמוך למחלף וולפסון, מכיוון דרום לצפון. בשל חשד לנהיגה בחוסר זהירות, עוכב רכבו של י' על ידי מתנדב ביחידת התנועה. מיד עם עיכובו, ולאחר שהמתנדב הודיע לו כי בכוונתו לרשום לחובתו דו"ח תנועה, התקשר י' אל הנאשמת, וביקש שתסייע לו ותמנע את רישום דוח התנועה לחובתו.

ביטול דוחות תנועה

הנאשמת, נטען עוד בכתב האישום, ביקשה מי' לומר למתנדב את שמה ושהיא משרתת כשוטרת, וביקשה שישוחח עמה. ואכן, מסר י' את הטלפון הנייד שלו למתנדב, כדי שישוחח עם הנאשמת. הנאשמת ביקשה מהמתנדב לוותר על רישום הדוח, ובתגובה השיב המתנדב כי הוא אינו מוסמך לעשות כן והפנה אותה לאחראי עליו, השוטר א.ק.

על פי האישום, מיד בסמוך לאחר מכן, התקשרה הנאשמת לשוטר א.ק ומסרה לו בכזב כי י' הוא קרוב משפחתה, וביקשה כי יורה למתנדב לוותר על רישום הדוח לחובתו. השוטר א.ק סירב לעשות כן, הודיע למתנדב כי הוא בדרכו למקום האירוע והנחה אותו שבינתיים, ישלים את הליך רישום הדו"ח לחובת י'. כעבור עשר דקות עם הגיעו של השוטר א.ק למקום האירוע, שלחה הנאשמת מסרון אל הטלפון הנייד שלו, ובו שוב ביקשה ממנו לשחרר את י' ולוותר על רישום הדוח לחובתו.

דקות ספורות לאחר מכן, התקשרה הנאשמת בשנית לשוטר א.ק אשר מסר לנאשמת כי הליך רישום הדוח הושלם. בתגובה, ביררה הנאשמת פרטים לגבי הדוח ושאלה את השוטר א.ק האם ניתן להמירו ל'דו"ח אזהרה', ואף מסרה כי היא תשוחח על כך עם בעלת התפקיד הרלוונטית במשטרה.
______________________________________________________

עו"ד מיכאל כרמל

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות