אישום: תושב חאן יונס פעל לבצע פיגועים בישראל

תושב הרצועה נאשם כי הצטרף לתנזים וניצל את האישור שקיבל לשהות בישראל לצד אמו החולה, כדי לעבור להתגורר לידה ברמלה ולתכנן הצתות טרור בשטח המדינה
רונן לוי |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אילוסטרציה envato

לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום כנגד סלימאן כסאב, בן 29, תושב חאן יונס ברצועת עזה, בין היתר בגין עבירות בנשק למטרות טרור, הצתה כמעשה טרור וכן בגין מגע עם סוכן חוץ ושהייה בלתי חוקית בישראל, זאת בעקבות השתייכותו לארגון גדודי חללי אלאקצא (התנזים), במסגרתו עבר אימונים צבאיים, ובשליחותו הסתנן לישראל שלא כחוק לשם ביצוע פיגועי הצתה במספר הזדמנויות.

על פי כתב האישום, הנאשם הינו תושב חאן יונס שברצועת עזה, אשר משתייך באופן פעיל לארגוני הפת"ח וגדודי חללי אלאקצא (התנזים), ואשר במסגרתם עבר אימונים צבאיים שכללו ירי בנשק ואימוני כח גופני, במטרה לפעול נגד מדינת ישראל ואזרחיה. לצורך כך הנאשם, אשר לא החזיק בהיתר כניסה ושהיה בישראל, ניצל את היתר הכניסה כמלווה רפואי אשר ניתן לו נוכח מצבה הרפואי של אמו, ועבר עמה לשטח ישראל. עם הגיעו לישראל עבר הנאשם להתגורר במתחם בשכונת ג'ואריש בעיר רמלה.

כל אותה העת, הנאשם, היה מצוי בקשר עם אבו סיף אל דין, תושב רצועת עזה שאחראי על צפון רצועת עזה בגדודי חללי אל אקצא וכן עם האחראי משרד התקשורת בגדודי חללי אל אקצא, באמצעות אפליקציית "סיגנל", כאשר בין היתר כתב להם על רצונו לקבל את חסות ארגון גדודי חללי אל אקצא על מעשיו.

"נקמת דם"

במסגרת הקשר כתב אבו סיף לנאשם: "עכשיו זמננו להסתתר ולנוח וזאת בכדי להטעות את האויב", וכן: ״אחרי המנוחה הם יסדרו את הפעילות כך שהיא תהיה כואבת לאויב וכנקמת דם על בנותיהם אשר עלו לגן העדן במחסומי המוות הציוניים". זמן מה לאחר מכן, ביקש אבו סיף מהנאשם לארגן מטען נפץ ולשם כך הציעו לשלוח לו הוראות הכנה, וכן ציין בפניו כי ידאגו להוצאות הכספיות בהקשר זה. כמו כן הציע אבו סיף לנאשם לחטוף אזרח יהודי ולקבור אותו, כדי שיהיה בחזקתם קלף מיקוח במשא ומתן מול ממשלת ישראל למען שחרור אסירים מרצועת עזה.

באחת ההתכתבויות כתב הנאשם כי תצפת במשך 20 יום על קיבוץ בו מתגוררים קציני צבא ומשטרה, וסיפר כי איתר דרך כניסה אל הקיבוץ, שהינה ללא מצלמות אבטחה ומשכך באפשרותו להטמין רימוני יד צמוד למיכלי הבנזין, שבשטח הקיבוץ. הנאשם הוסיף כי יבצע את הפעולה בשעות הבוקר עת יוצאים הקצינים לעבודתם מאחר והוא "רוצה קורבנות רבים". בתגובה הומלץ לנאשם להוסיף בקבוק בנזין על מנת להעצים את הפגיעה וכי במידה וימות מות קדושים, אז הוא יוגדר כמבצע הפיגוע.

על הכוונת: פיגועי הצתה ברמלה

בנוסף, במהלך התקופה הציע הנאשם בהתכתבות עם ראשי הארגון כי יבצע פיגועי הצתה נוספים בעיר רמלה שם לדבריו מצויים "שוטרים רבים". כמו כן תיאר כי באפשרותו לירות אש חיה על ישיבות של מתנחלים ולהרגם. בהמשך לאמור, בחג הסוכות האחרון, הכין הנאשם בקבוקי תבערה וכן הצטייד בסולר ובמכלי ספריי, עימם הגיע אל מספר סוכות שאיתר ברחבי העיר. הנאשם השליך, במספר הזדמנויות, בקבוקי תבערה אל עבר הסוכות, גרם להצתתן, ובהמשך אף ריסס על קירות סמוכים כתובות שונו, ובהן: "כתאאב שהדאא אלאקסא", "צבא העאספה", "פת"ח עבר כאן".

במועד אחר, נטל מטף לכיבוי אש אותו מילא בסולר, הצמיד אותו לגלגלי אוטובוס בעיר רמלה, הצית את האוטובוס ולאחר מכן ריסס עליו באמצעות ספריי את הכיתוב: "כתאאב אלאקסא". במועד מעצרו, אותרו במכנסיו של הנאשם שני סכינים.

בגין אלה מואשם כסאב בעבירות של אימונים צבאיים אסורים, פעולה או עסקה בנשק למטרות טרור (שתי עבירות), נשיאה והובלת נשק, מגע עם סוכן חוץ, ניסיון לתת שירות או להעמיד אמצעים לארגון טרור, גילוי הזדהות עם ארגון טרור והסתה לטרור (מספר עבירות), מעשה טרור של הצתה (שתי עבירות), הצתה (שתי עבירות), ייצור נשק (שתי עבירות), שהייה בלתי חוקית בישראל והחזקת סכין שלא כדין.

"נטוע עמוק בעולם הטרור"

במקביל לכתב האישום הוגשה כנגד החשוד גם בקשת מעצר עד תום ההליכים. בבקשת המעצר ציינה עו"ד צור כי: "עולה בבירור מסוכנותו של המשיב לביטחון המדינה, נוכח האידיאולוגיה והמניע מאחורי מעשיו וקשריו ההדוקים לעולם הטרור, המעידים כי הוא נטוע עמוק בתוך עולם זה".

עוד נכתב כי "צבר הראיות שנאסף לחובת המשיב מגלה את קשריו ההדוקים עם ארגוני טרור רצחניים הפועלים מרצועת עזה, בראשית ובנערותו כפעיל פת"ח, כשלדבריו הוא השתתף בפעילויות שונות מטעם הארגון, ביקר את משפחותיהם של "שאהידי" פת"ח, השתתף בחתונות של פעילי ארגון פת"ח, ביקר ביקורי ניחומים לאחר מות פעילי הארגון וכיוצ"ב… בתקופת ביצוע העבירות נושא כתב האישום ביקש המשיב לקבל את חסותו של ארגון הטרור הרצחני גדודי חללי אלאקצא, ואף העלה יוזמות לפעולות טרור נוספות שיש בהן כדי להביא לפגיעה בחיי אדם. מעצרו של המשיב הביא, במזל, לקטיעת וגדיעת תכנוניו אלה ומנע הוצאתם אל הפועל”.

______________________________________________________________________________

עו"ד שפיק דרבאשי

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות