לקראת התייעלות בקביעת מזונות ילדים בהליכי גירושין?

שר המשפטים הנחה את מנכ"ל משרדו לקדם את ההמלצות בנושא הסדרת המזונות במטרה לפעול לחקיקה סדורה בנושא המוביל לקשיים ומתיחות רבה בין בני הזוג הנפרדים
דנה לווינסקי |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אילוסטרציה envato

הורים בפירוד חווים כיום חוסר וודאות משמעותי באשר לגובה המזונות של ילדיהם ולאופן שבו הוא צריך להתחלק בין ההורים. המדובר בבעיה משמעותית מאוד המעסיקה הורים רבים הנמצאים בהליכי פירוד וגירושין, והמביאה לקשיים ומתיחות רבה בין בני הזוג הנפרדים. משרד המשפטים, החל בימים האחרונים לקדם את נושא הסדרת חלוקת התמיכה הכלכלית (מזונות) של ילדים, בין הורים בפירוד. בהוראת שר המשפטים גדעון סער פועל מנכ"ל המשרד, ערן דוידי, לקדם את המאמצים להשלמת ההמלצות בנושא. עבודת המטה החלה ובמחלקת ייעוץ וחקיקה שוקדים כעת על כינוס ההמלצות והבאתן לקו הגמר.

במצב הנוכחי כיום פונים בני זוג הנמצאים בהליך גירושין לבתי המשפט כדי להכריע בשאלות של גובה התמיכה הכלכלית בילדים והסכום שיוטל על כל הורה. כיום, כל תיק נבחן באופן פרטני על ידי בתי המשפט ונקבעות קביעות שונות ולא תמיד אחידות בתיקים המתנהלים בבתי המשפט.

חוסר בהירות, חוסר וודאות

טבעו של התהליך בין בני הזוג וחוסר הוודאות בנוגע לפסיקות בתי המשפט מובילים פעמים רבות להגברת החיכוך והאמוציות הכרוכים בהליך הגירושין. בתי המשפט עמוסים בפניות בנושא מזונות, ובהעדר בהירות וודאות באשר לסכום ולאופן החלוקה, נוצר חוסר אחידות ובמקרים מסוימים אף סתירות בין פסיקות שונות וערכאות שונות של בית המשפט.

הנושא של הסדרת נושא המזונות עלה בשנים האחרונות על סדר היום הציבורי בעקבות ועדות ציבוריות שקמו בנושא ופסקי דין תקדימיים של בית המשפט, ובפרט של בית המשפט העליון. עם זאת, נושא המזונות לא הוסדר עד היום בחקיקה היוצרת וודאות ומתווה עקרונות מנחים לשאלות שבמחלוקת.

מחלקת יעוץ וחקיקה (משפט ציבורי חוקתי) הובילה בשנים האחרונות עבודת מטה להסדרת תחום המזונות, ואולם לנוכח האינטרסים השונים הנדרשים לאיזון ומורכבות הסוגיות שעומדות על הפרק, הנושא טרם הוסדר. כעת, סגן ראש הממשלה ושר המשפטים גדעון סער הנחה את מנכ"ל המשרד, ערן דוידי, לקדם את המאמצים להשלמת ההמלצות בנושא. עבודת המטה החלה ובמחלקת ייעוץ וחקיקה שוקדים כעת על כינוס ההמלצות והבאתן לקו הגמר.

________________________________________________________________

עו"ד גלי דנילוב

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות