נדחתה בקשת הערעור של מיכל רנד לביטול פס"ד בתביעת צופית גרנט

ביהמ"ש קבע כי פס"ד שניתן בהיעדר הגנה, על רקע פרסומי לשון הרע נגד מגישת הטלוויזיה יעמדו על כנו. רנד תשלם גם הוצאות משפט
דנה לווינסקי |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
צופית גרנט. צילום: פלאש 90

שופטת בית משפט המחוזי בתל אביב, שרה דותן, דחתה את בקשת הערעור של מיכל רנד לביטול פסק דין, לתשלום חצי מיליון שקלים, שניתן נגדה בהיעדר הגנה, בתביעה אותה הגישה גרנט בגין פרסומי לשון הרע. השופטת שקיבלה את טענות בא כוחה של גרנט, עו"ד בן קרפל והורתה לרנד לשלם לגרנט עוד 7,500 שקלים הוצאות משפט. "אשר לפרסומים עצמם, הטענה לפיה הדברים נכתבו מ'דם ליבה' של המבקשת על סמך מידע שנמסר לה על ידי מכרים, אינה מצדיקה עשרות פרסומים קשים שעל פניהם, עלולים להשפיל את המשיבה בעיני הבריות ולעשותה מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם", כתבה השופטת דותן.

בחודש דצמבר האחרון, הגישה גרנט, בת זוגו של שולי רנד, תביעה בסכום של כחצי מיליון שקלים נגד גרושתו מיכל רנד, זאת בגין פרסום לשון הרע, זאת בשל 20 פרסומים שונים נגדה. משלא הוגש כתב הגנה, ניתן פסק הדין מושא הבקשה, לפיו חויבה רנד לשלם לגרנט את כל סכום התביעה בצירוף הפרשי הצמדה וריבית, הוצאות ושכר טרחת עורך דין.

פסק דין בהיעדר הגנה

כעבור מספר חודשים, הגישה רנד לבית משפט השלום בהרצליה, בקשה דחופה לביטול פסק הדין בהיעדר הגנה, ולמתן אורכה להגשת כתב הגנה. לדיון שהתקיים לא התייצבה רנד, משכך לא ניתנה לבא כוחה של גרנט, עו"ד בן קרפל, האפשרות לחקור את רנד על תצהירה. רנד אפילו לא הגישה בקשה לדחיית הדיון ואסמכתאות התומכות בטענה, לפיה היא מנועה מלהתייצב בשל מצב בריאותה והמצב הביטחוני.

בדיון שהתקיים בבית המשפט, הצליחו עורכי הדין הגיעו להסכמה כי פסק הדין יבוטל בכפוף לתשלום הוצאות בסך 15 אלף שקלים לגרנט, הסרה של כל הפרסומים נשוא כתב התביעה ועוד צוין כי ככל שלא תינתן הודעה מטעם רנד, כי היא מאשרת את המתווה המוסכם, תינתן על ידי בית המשפט החלטה על סמך החומר שלפניו. בסיכומו של דבר, רנד חזרה בה מההסכם ואמרה כי אינה יכולה להסכים למתווה המוצע, ביחס למחיקת הפרסומים מאחר שהפרסומים הינם פרסומי אמת, ולפיכך, יש לה הגנה בפני התביעה.

המידע לא מצדיק את הפרסומים"

"לאחר דחיית בקשתה, פנתה רנד לבקשת ערעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב, שם השופטת דותן דחתה את בקשתה וציינה כי התנהלותה של רנד מפריכה את טענתה כי אי הגשת כתב הגנה לא נעשתה מתוך זלזול או התעלמות מההליך המשפטי. כמו כן ציינה השופטת דותן כי הטענות של רנד בבקשה הינן סתמיות ותמוהות כאשר המדובר בבקשה שאינה כוללת התייחסות לתנאי העיקרי, סיכויי ההגנה.

"אשר לפרסומים עצמם, הטענה לפיה הדברים נכתבו מ'דם ליבה' של המבקשת על סמך מידע שנמסר לה על ידי מכרים, אינה מצדיקה עשרות פרסומים קשים שעל פניהם, עלולים להשפיל את המשיבה בעיני הבריות ולעשותה מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם", כתבה השופטת דותן.

עוד הוסיפה השופטת: "אין מנוס מלקבוע כי המערערת חוטאת בחוסר תום לב דיוני ומהותי, אשר נראה כי כל מטרתו היא השארת אותם דברי בלע (הפרסומים) באוויר העולם, יהא אשר יהא מחירה. המערערת נוהגת בהליך כרצונה, הן לעניין הייצוג, ברצותה מיוצגת וברצותה לא מיוצגת ואין ידה משגת לייצוג, וכן בעניין כיבוד הסכמות, או לכל הפחות הגעה לדיונים בעניינה, התנהלות המהווה שימוש לרעה בהליכי משפט".
_______________________________________________________________

עו"ד קארין לגטיוי

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות