ביצע עבירות מין בבתו במשך שנים – נידון ל-13 שנות מאסר

האב, 70, הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות מין חמורות וחויב גם בפיצוי של 125 אלף שקלים: "השתמש בבתו הקטנה ככלי לסיפוק יצרו המיני"
דניאל בן חמו |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ביצע עבירות מין בבתו במשך שנים - נידון ל-13 שנות מאסר
אילוסטרציה

הותר לפרסום גזר דינו של תושב דרום הארץ, בן 70, בגין עבירות מין חמורות כלפי הצעירה שבבנותיו, שלושת השופטים אריאל ואגו, אלון אינפלד ואריאל חזק גזרו על האב 13 שנות מאסר וחייבו אותו בתשלום פיצוי למתלוננת בסך 125 אלף שקלים, שישולם תוך חצי שנה מיום מתן גזר הדין. ביהמ"ש קבע כי המעשים שביצע האב הם חמורים וכי "השתמש בבתו הקטנה והקטינה, לאורך תקופה ממושכת, ככלי לסיפוק יצרו המיני".

אולם, מצבו הבריאותי שהתדרדר לאחר שלקה בשבץ, הובילו את השופטים להתחשב בו ולפסוק בעניינו רק 13 שנות מאסר. "ברי, כי נאשם שמצבו הבריאותי מוגבל, מתקשה יותר, הרבה יותר, בעת ריצוי עונש מאסר מאחורי סורג ובריח מאשר אדם צעיר, חסון ובריא".

הודה בביצוע עבירות מין

הנאשם הורשע, על פי הודאתו, בעבירות המין החמורות שיוחסו לו בכתב האישום המתוקן (שלא במסגרת הסדר טיעון לעונש), כלפי הצעירה בבנותיו, שכיום הינה בת 19.

מעובדות החלק הכללי שבכתב האישום המתוקן, בהן הודה, עולה, כי הנאשם ניהל בעבר מערכת זוגית עם א.ב, ולהם שני ילדים משותפים, ביניהם הקטינה, אשר התגוררה בבית אמה ביחד עם אחיה, בעוד הנאשם התגורר בביתו שלו, בנפרד מהם. בין השנים 2014 ועד למועד מעצרו, בדצמבר 2019, ביצע הנאשם בבתו הקטינה מעשים מיניים, ללא הסכמתה, במספר רב של הזדמנויות, במקומות שונים ובתדירות שהחלה בפעם בשבוע והגיעה לשלוש פעמים בשבוע

פעמים רבות היה מעסה הנאשם את הקטינה, מכניס את ידו מתחת לחולצתה, ונגע בחזה החשוף. בהמשך הפשיט אותה מבגדיה בפלג גופה התחתון וביצע בה מעשי אינוס. בחלק מהאירועים, כתוצאה ממעשיו, בכתה הקטינה וביקשה ממנו שיחדל ממעשיו. בשלב מסוים הקטינה בכתה והפצירה באביה שיחדל מכך, בתגובה אמר לה שתהנה ולא תצעק.

פגיעה מינית במחסן

בחלק אחר של המפגשים, כך על פי המפורט בכתב האישום, ביקש לשכב על הקטינה ולהתחכך בה כשהיא עירומה, אך זו סירבה וביקשה כי סדין יחצוץ ביניהם, אז שכב על גופה העירום כשסדין מפריד ביניהם, בין השאר חלק מהמקרים התרחשו במחסן בחצר ביתו של הנאשם.

בית המשפט ציין כי הפגיעות שפגע הנאשם והנזקים שגרם, ישאירו צלקות לאורך כל חייה של הנערה הצעירה, בתו. על כן, ובהתאם לפסיקת בית המשפט העליון, נקבע מתחם ענישה הנע בין עונש חמור מאוד לעונש חמור עוד יותר, כמפורט בגזר הדין.

שיקול בריאותי

הוזכר גם כי מצבו הבריאותי של הנאשם הוא בעל משקל משמעותי ביותר, שכן לקה בשבץ מוחי, כי אינו מתפקד כתמול שלשום, וכי נדרש לעזרה בביצוע פעולות יומיומיות בכלא. ברי, כי נאשם שמצבו הבריאותי מוגבל, מתקשה יותר, הרבה יותר, בעת ריצוי עונש מאסר מאחורי סורג ובריח מאשר אדם צעיר, חסון ובריא.

"מדובר בנאשם שהשתמש בבתו הקטנה והקטינה, במשך גיל ההתבגרות, לאורך תקופה ממושכת, ככלי לסיפוק יצרו המיני", נכתב בגזר הדין. "זאת, תוך ניצול מעמדו ההורי בחייה, תוך ניצול התלות שיצר אצלה ותוך ניצול המנוף הכלכלי שהיה בידו. מעשי הנאשם רעים וקשים, נלוזים ובזויים. הפגיעות שפגע הנאשם והנזקים שגרם, ישאירו צלקות לאורך כל חייה של הנערה הצעירה, בתו".

"על הנאשם לשאת במחיר הפגיעה"

"יש גם להטיל על הנאשם מאסר על תנאי, לשם הרתעה אישית לכשישתחרר", נכתב עוד. "נכון גם לפסוק לנפגעת פיצוי ראוי, אשר ישמש יכול לסייע לטיפול בה ולנזקים שנגרמו לה, בעקבות פגיעת הנאשם, ברוח האמור בתסקיר הנפגעת בעניינה. כמו כן, ישמש הפיצוי מסר מחזק עבור הנפגעת, כי הפגיעה בה הוכרה, וכי על הנאשם לשאת בחלק מהמחירים שהיא עתידה לשלם בחייה, וזאת לא רק בחירותו, אלא גם בכיסו".

_________________________________________________________

לצפייה ודירוג כבוד השופט אריאל ואגו

________________________________________________________

עו”ד אברהם שי (נצ”מ בדימוס)

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות