"עו"ד ג'ורנו, העבר את הנוהל לפיו המשטרה מממנת תביעות השוטרים"

עורך הדין שפתח מפעל תביעות דיבה של שוטרים התרברב כי המשטרה היא שממנת את ההליכים וכעת נדרש לחשוף את המסמכים המוכיחים זאת לבקשת עו"ד שני רופא
מעיין לביא |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
עו"ד יוני ג'ורנו
שוטר, ארכיון.

האם דברי עורך הדין יוני ג'ורנו, שפתח בשנה האחרונה מפעל לתביעות לשון הרע של שוטרים נגד אזרחים, ישמשו כנגדו? בעקבות ראיון שנתן לכתבה בערוץ 13 לפני כשלושה חודשים, הוגשה לבית משפט השלום בהרצליה, על ידי עו"ד שני רופא, המייצגת את אחד הנתבעים על ידו לפיו בין השאר, יעביר את הנוהל אשר מלמד כי המשטרה מממנת את תביעות השוטרים.

על פי הבקשה לדחיית תביעת לשון הרע, אותה הגישה נטע בילו שיר, מכתבות שפורסמו בתקשורת וכן מעמוד הפייסבוק של עו"ד יוני ג'ורנו המתהדר בכמות התביעות הדומות מאוד לתביעה, קיימת מגמה הולכת ומתרחבת של תביעות לשון הרע, בהן שוטרים תובעים אזרחים תמימים על מימוש חופש הביטוי ברשתות החברתיות באינטרנט.

עו"ד יוני ג'ורנו בערוץ 13: "ישראל מממנת"

עו״ד יוני ג׳ורנו, שהתראיין לכתב אריק וייס, בערוץ 13, נאמר שם על ידו כי "ישראל ממנת בהוראת מפכ״ל המשטרה, זה הנוהל החדש". בעקבות כך עו"ד רופא מבקשת מבית המשפט לדחות על הסף את התביעות וכן שעו"ד ג'ורנו ימסור לה את המסמכים הכוללים את הוראת מפכ״ל המשטרה.

בנוסף דורשת עו"ד רופא כי עו"ד יוני ג'ורנו יחשוף גם את הנוהל אשר מלמד כי המשטרה היא שמממנת את תביעות השוטרים. עוד הוא מתבקש למסור את מסמכי המכרז בו זכה, אשר מכוחו מאפשרים לו לפעול, לרבות הגדרות מסגרת סמכותו ומסמכים ואישורים בהם מינה מפכ״ל המשטרה, או הפרקליטות, או המחלקה המשפטית של המשטרה את עו״ד ג׳ורנו לפעול מטעם המשטרה.

"עו"ד ג'ורנו, העבר את הנוהל לפיו המשטרה מממנת תביעות השוטרים"
עו"ד שני רופא

עו"ד שני רופא: "חשוף את המסמכים"

פרט לכך, בבקשה מציינת עו"ד רופא כי "לא יעלה על הדעת, כי שוטר שנפגע לכאורה במהלך עבודתו כעובד ציבור, בעת מילוי תפקידו, יגיש תביעה אזרחית חיצונית לצורך עשיית עושר בלבד".

"טענת המבקש", כך נכתב, "היא כי לא יעלה על הדעת ששוטר אשר לטענתו, נפגע לכאורה במילוי תפקידו, יפעל בהליכים אזרחיים כנגד האזרח, בזמן שלרשותו, עומדת האפשרות לפנות לממונים עליו, ולפעול כנגד האזרח במסגרת החוק, קרי "העלבת עובד הציבור"".

מי נתן את ההוראה?

עו"ד רופא הוסיפה: "אף אם תוכיח התובעת כי מרשי פרסם לשון הרע בתגובה הנטענת והמוכחשת לפרסום הסרטון הנטען והמוכחש בפייסבוק, הרי שאין כל ספק כי פרסום זה אינו מכוון כלפי התובעת באופן אישי, אלא כלפי משטרת ישראל באופן כללי ולפיכך, אף אם יקבע בית המשפט הנכבד בסופו של יום, כי התובעת הוכיחה את תביעתה, הרי שהיא לא תהיה זכאית לתשלום הפיצוי באופן ישיר, כיוון שהפיצוי צריך לעבור לקופת המדינה ולא לידי התובעת. יודגש, מדובר בעילת תביעה שהינה ללא הוכחת נזק, כך שאין המדובר בתביעה אישית המתייחסת לנזק שנגרם לכאורה לתובעת באופן אישי".

עוד נכתב בבקשה כי התובעת לא יכולה להיות מיוצגת באופן עצמאי, אלא על ידי פרקליטות המדינה בלבד, ובמסגרת כתב אישום בגין "העלבת עובד הציבור", ולא תביעות אזרחיות אישיות, שכן מעיון בכתב התביעה, עולה כי התובעת נפגעה לטענתה, בעת מילוי תפקידה, כדברי התובעת עצמה בכתב התביעה, כאשר כשוטרת, התובעת הינה עובדת מדינה.

לאתר עו"ד שני רופא לחצו כאן.

__________________________________________________________________________

עו”ד שני רופא

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות