יש לכם פיתוח טכנולוגי חדשני? רשם החברות קורא לכם

משרד המשפטים מפרסם קול קורא טכנולוגי במטרה לקבל מהציבור הצעות ורעיונות לשיפור הממשקים הטכנולוגיים והדיגיטליים שרשם החברות מציע
גילי סיוון-כהן |
יש לכם פיתוח טכנולוגי חדשני? רשם החברות קורא לכם
אילוסטרציה envato

משרד המשפטים יוצא בימים אלו במהלך ראשוני של 'קול קורא טכנולוגי', שמטרתו לקבל מחברות טכנולוגיה וכן מהציבור הרחב הצעות, צרכים ורעיונות לשיפורים במערכות והממשקים הטכנולוגיים והדיגיטליים שרשם החברות מציע לציבור. זאת, במטרה לייעל ולהקל על אופן צריכת השירותים השונים על ידי שיפורים במערכות הטכנולוגיות עצמן.

הקול הקורא הדיגיטלי הוא חלק ממהלך רחב של בחינת הסדרי הרגולציה ברשם החברות, מהלך שמטרתו הגברת הערך שמספק רשם החברות לציבור, הקלה על הליכי העבודה מול הרשם והקלת הנטל הרגולטורי הכרוך בכך. נטל רגולטורי זה יכול לבוא לידי ביטוי בעלות כספית, בזמן, בחוסר בהירות או בחוסר ודאות בשירותים שמציע רשם החברות. 

לייעל את שירות רשם החברות

במסגרת הקול הקורא, הציבור מוזמן לשלוח התייחסויות הקשורות לממשק העבודה בתחום הטכנולוגי-דיגיטלי מול רשם החברות, ובפרט לתחומי ההתייחסות הבאים: צרכים טכנולוגיים שונים שפיתוחם יוכל לשמש חברות המציעות מוצרים מסחריים משלימים לממשקים מול רשם החברות.

לדוגמה: בכל הנוגע לאופן הגשת דיווחים או לרישומים שונים במערכות רשם החברות, צרכים הנוגעים לאופן רישום חברה, רישום ועיון בשעבודים וכדומה. צרכים טכנולוגיים שיאפשרו מתן ערך נוסף ביחס למידע המוחצן כבר היום בחינם על ידי רשם החברות באמצעות אתר DATA.GOV, כגון: מידע על ביצוע שינויים בחברה, קובץ פרטי החברות, לרבות מידע לגבי חברות שנכנסו להליכי פירוק מרצון.

שירותי החצנה של נתונים שונים, יצירת אפשרות להגשה ישירה מתוך מערכות מסחריות המעניקות שירותים לחברות או לנותני שירות לחברות (רו"ח, עו"ד) – למשל באמצעות API.

שיפורים נקודתיים בשירותים קיימים

בהתייחס למידע מרשם החברות, המועבר כיום באמצעות חברות זכייניות – נבקש להבין מצרכני המידע (חברות, משרדי עו"ד וכיו"ב), העושים שימוש בשירותים אלה, איזה פיתוחים טכנולוגיים נדרשים מרשם החברות על מנת לאפשר העברת המידע באופן ישיר מרשם החברות לצרכני המידע באמצעות החברות הזכייניות, והאם הדבר נדרש.

הצעות לשיפור או שינוי לגבי המידע וה"מוצרים" שמופקים על ידי רשם החברות כגון נסח או תיק חברה: אופן העברתם של המסמכים, המידע הכלול בהם, אופן הצגת המידע הכלול בהם וכדומה.

שיפורים נקודתיים במערכות הקיימות של הרשם, לרבות הצעות לשיפור שירותים מקוונים קיימים: שירותי רישום ודיווח לרשם החברות באמצעות האתר המקוון "תאגידים ONLINE", וכן המידע הניתן לציבור באמצעות האזור האישי הממשלתי בנושא חברות והשירותים המוצעים לגורמים בחברה כפי שפורסמו באתר "רשם החברות SAFETY".

__________________________________________________________________________

עו”ד יריב קדם

שתף את הכתבה ב:
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות