משפט זדורוב: לא תיגבה עדות מוקדמת אולה קרבצ'נקו

ביהמ"ש המחוזי בנצרת דחה את בקשת רומן זדורוב לגבות עדות מוקדמת מא"ק ולאסור את יציאתה מהארץ. השופטים: "זה לא המשפט של אולה"
אייל חן |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רומן זדורוב

הרכב שופטי בית המשפט המחוזי נצרת, בראשות אב"ד השופט אשר קולה, לא קיבלו את בקשת פרקליטי רומן זדורוב לגבות מאולה קרבצ'נקו עדות מוקדמת בתיק רצח תאיר ראדה ולאסור על יציאתה מהארץ וציינו בהחלטתם כי: "לא במשפטה של אולה עסקינן, ואין להתיר מצב בו השימוש בדוקטרינה של עדות מוקדמת יהווה כלי לשכנוע הפרקליטות, שלא להמשיך בהליך נגד המבקש".

עוד בחדשות:

כזכור, זדורוב שעומד בפני משפט חוזר, הגיש בקשה להעיד את אולה קרבצ'נקו, ששמה נקשר ברצח, עדות מוקדמת בטרם יחלו הדיונים במשפט, הצפוי להתחיל אחרי הפגרה בחודש אוקטובר הקרוב ביחד עם בקשה לאסור את יציאתה של קרבצ'נקו מהארץ.

השופטים כאמור קבעו כי אין די בטענות ההגנה כדי להורות על עדותה המוקדמת של אולה והמצב בו השימוש בדוקטרינה של עדות מוקדמת יהווה כלי לשכנוע הפרקליטות, שלא להמשיך בהליך נגד זדורוב וזוהי לא מטרתה של עדות מוקדמת.

להקדים את המאוחר

"בשלב זה היא אכן מוקדמת כפשוטו של לשון כשם שגם הבקשה מוקדמת", כתבו השופטים. "מוקדמת על שום, שטרם הובהרה עמדת הפרקליטות אשר להמשך ההליכים נגד המבקש. מוקדמת על שום, שטרם בוררו הראיות נגד המבקש. מוקדמת על שום, שיכול וכמובן שאיננו רומזים דבר, שיש בראיות החדשות שבגינן הוחלט על קיומו של משפט חוזר, כדי לעורר ספק סביר באשמו של המבקש. מוקדמת על שום, שאין כל סיבה עתה להקדים את המאוחר, ולחשוף את אולה על מחלת הנפש שלה לעדות מוקדמת, שיכול ולא תבוא כלל לעולם".

השופטים הוסיפו: "מוקדמת על שום, שהבסיס להעדתה של אולה, הוא עדותם של האחרים, המפלילים אותה (בכפוף לכך שמדובר בעדויות קבילות כמובן) ומשכך יש לשמוע אותם ולקבוע אמינותם, טרם שתיאלץ עולה עצמה לעלות על דוכן העדים, על כל המשתמע מכך לגביה. מוקדמת על שום, שיכול וימצא שבית המשפט – ושוב איננו רומזים לכך – כלל אינו מאמין או מקבל את עדות א"ח, והעדים האחרים ששמעו מכלי שני או שלישי על התוודותה של אולה כביכול ברצח. מוקדמת על שום, שבית המשפט לא נחשף לכלל הראיות שבתיק ואינו יכול עתה, להביע דעתו, האם עדותה של אולה ו/או אוסף הטיעונים מכוחם מבקשים לקשור את אולה לפרשתינו, רלוונטיים לבירור אשמו של המשיב. מוקדמת על שום ,שיכול ודווקא הפרקליטות תבקש לזמנה כעדת תביעה".

משפט זדורוב: לא תיגבה עדות מוקדמת אולה קרבצ'נקו
תאיר ראדה ז"ל

"אולה אינה נאשמת"

השופטים שדחו גם את הבקשה לאסור עליה לצאת מהארץ הוסיפו כי לא מדובר בחריג שבחריגים המאפשר זימונו של עד הגנה בעדות מוקדמת, טרם שסיימה המאשימה, כדרכו של עולם, את הבאת ראיותיה.

"בכל הכבוד הראוי, אולה אינה נאשמת, אין כל סיבה לפגוע בחירותה ובקשר שלה עם בני משפחתה שבאוקראינה. יתר על כן, אולה הוכיחה במעשיה ובהתנהגותה עד כה, שאין היא חוששת להתייצב ובפנים גלויות ולעמוד על חפותה, עד כמה שהיא נצרכת לכך. אולה לא נמלטה מן הארץ וגם כששהתה בחו"ל, חזרה לארץ, וכמפורט היא אף מתכוונת להציג בארץ תערוכה במהלך חודש אוקטובר", סיכמו השופטים.

__________________________________________________________

לצפייה ודירוג כבוד השופט אשר קולה

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות