מה נשכח בגן הילדים? רעל

כתב אישום הוגש נגד מדביר, נגד החברה שבמסגרתה הועסק ומנהליה, בעקבות מקרה חריג ומסוכן שבו הושארה קופסה של תחליף חלב לתינוקות ובתוכה רעל בפינת הבובות בגן הילדים. הפעוטות אף הצליחו לפתוח את הקופסא אך במזל הגננת הבחינה במתרחש והרחיקה אותם
מעיין לביא |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
קופסת הרעל בפינת הבובות בגן הילדים

לבית המשפט הוגש כתב אישום על ידי המשרד להגנת הסביבה, כתב אישום נגד מדביר, חברת הדברה ומנהליה אשר השאירו רעל בפינת הבובות בגן, בתוך קופסה של תחליף חלב לתינוקות. שניים מפעוטות הגן אף הצליחו לפתוח את הקופסא אך במזל הבחינה בכך הגננת והרחיקה אותם מהמקום.

כנגד המדביר, הוגש כתב אישום בגין הדברה ללא רישיון מדביר מתאים, שימוש בתכשיר הדברה שלא בהתאם להוראות הקבועות בתווית התכשיר; ביצוע הדברה שלא בהתאם להוראות הקבועות בתווית התכשיר בנסיבות מחמירות, שימוש בחומר מרעיל או מסוכן והפקרתו בדרך נמהרת או רשלנית שיש בה כדי לסכן חיי אדם או לגרום לו חבלה והפרת חובת דיווח לרשם ולמפעיל על עניין הקשור בהדברה שבוצעה, העלול לגרום לפגיעה בציבור או בסביבה.

על פי כתב האישום, המדביר, שרישיונו מתיר לו לבצע פעולות הדברה אך ורק בדירות ולא במבנים, כפי שנדרש בביצוע פעולת הדברה בגני ילדים, הביא עמו לגן ילדים באזור השפלה קופסת תחליף חלב לתינוקות שעליה מדבקה עם הכיתוב "רעל" ואשר הכילה מספר קוביות של חומר הדברה בשם "סולו בלוק", המיועד להדברה תברואית נגד מכרסמים על-ידי מדבירים מורשים.

חל איסור להעביר את תכשיר ההדברה מכלי האחסון המקורי, וזאת בהתאם להוראות הקבועות בתווית תכשיר ההדברה. החברה ומנהליה נהגו באותה העת לספק למדבירים אותם העסיקו, קופסאות ריקות של מזון תינוקות, ועליהן מדבקה "רעל", לצורך אחסנת כלים וחומרי הדברה. לאחר ביצוע עבודת ההדברה, בתוך הגן ומחוצה לו, השאיר המדביר את האריזה בפינת התיאטרון שבגן, ליד הבובות.

למחרת היום, בשעות הבוקר, כך לפי כתב האישום, הבחינו מספר פעוטות בקופסה, ושניים מהם אף הצליחו לפתוח אותה ונגעו בחומר ההדברה שהיה בתוך הקופסה. משהבחינה הגננת במתרחש, היא הרחיקה את הילדים מהחומר ומהקופסה, והם הופנו לבדיקה רפואית. למרבה המזל, התברר כי לא אירע נזק בריאותי לילדים ששיחקו בחומר.

בניגוד לחובה בחוק, הנאשמים לא דיווחו לרשם לענייני מדבירים על אודות האירוע. כנגד חברת ההדברה ומנהליה הוגש כתב אישום בגין הפעלת אדם בביצוע הדברה ללא רישיון מתאים; שימוש בתכשיר שלא בהתאם להוראות הקבועות בתווית התכשיר והפרת חובת דיווח לרשם ולמפעיל על עניין הקשור בהדברה שבוצעה, העלול לגרום לפגיעה בציבור או בסביבה. כנגד החברה הוגש כתב אישום גם בגין שימוש בחומר מרעיל או מסוכן והפקרתו בדרך נמהרת או רשלנית שיש בה כדי לסכן חיי אדם או לגרום לו חבלה וכנגד המנהלים הוגש כתב אישום גם בגין הפרת חובת פיקוח ואחריות של נושא משרה.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות