אישום: חוקר המשטרה בדה הודאת נחקר

לביהמ"ש השלום בב"ש הוגש כתב אישום נגד יניב בן יוסף, חוקר מתחנת אשדוד ולפיו טען בכזב כי נחקר הודה בפניו בביצוע עבירה ובעקבות זאת הוא נעצר ואף הועמד לדין. המדינה: "הכשיל הליך שיפוטי"
גילי סיוון-כהן |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מעצר
אילוסטרציה

לבית משפט השלום בבאר שבע הוגש כתב אישום נגד יניב בן יוסף, חוקר מתחנת משטרת אשדוד, המייחס לו ביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט. "במעשיו האמורים עשה דבר בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי ולהביא לידי עיוות דין"

על פי עובדות כתב האישום, לפני מספר שנים, הנאשם חקר באזהרה בתחנת אשדוד, מתלונן ובין היתר, בחשד לתקיפה הגורמת חבלה של ממש, בכך שעל פי החשד תקף אחר, באמצעות לבנה והכה באמצעותה בראשו, ועקב כך גרם לו לחבלה חמורה. המתלונן טען בחקירתו כי אמנם נטל מהרצפה לבנה, אך הכחיש בתוקף כי תקף באמצעותה את האחר. כמו כן טען, כי החבלה שנגרמה בראשו של האחר נגרמה, ככל הנראה, בעת שדחף את האחר אל מחוץ לבית.

סמוך לאחר מכן, נערך עימות בין האחר לבין המתלונן וגם במהלך העימות, שב והכחיש המתלונן כי הכה את האחר באמצעות הלבנה. בשלב מסוים הופסק העימות לזמן קצר והאחר הוצא על ידי הנאשם מחדר החקירות ואילו המתלונן נותר בחדר עם חוקר אחר מהתחנה. לאחר ההפסקה, שב והכחיש המתלונן כי הכה את האחר באמצעות הלבנה שהרים.

בתיעוד העימות, כתב החוקר בכזב הערת חוקר: "בשיחה… לפני מספר דקות החשוד אכן הודה ואמר… שהוא נתן את הבלטה לראשו של בן דוד בגלל שהוא פחד", וזאת אף על פי שהמתלונן מעולם לא אמר זאת, ואף לא החוקר הנוסף ששהה עם המתלונן. זאת ועוד ; הנאשם הטיח טענה כוזבת זו בפני המתלונן ולאחר מכן כתב – גם הפעם בכזב, ובאופן שנחזה להיות כאילו נאמר מפי המתלונן – כי המתלונן מודה בהכאת האחר באמצעות הלבנה ואף הוסיף בכזב תיאור עובדתי מפורט של אירוע התקיפה, שלכאורה נמסר על ידי המתלונן.

בהמשך החקירה באותו היום, הציג הנאשם בפתח החקירה בפני המתלונן צילום של הלבנה והמתלונן אמר כי אכן זוהי הלבנה שהרים מהרצפה, אך שב וחזר על גרסתו כי לא תקף באמצעותה את האחר. בתגובה, הטיח החוקר במתלונן את התיעוד הכוזב בעימות לפיו הודה בתקיפת האחר ואף הטיח בו כי גם החוקר האחר שמע את ההודאה מפיו. למרות דבריו הברורים והעובדה שהמתלונן חזר על גרסתו, רשם החוקר בכזב בחקירה הכתובה של המתלונן, באופן הנחזה להיות כאילו נאמר מפי המתלונן, כי המתלונן חזר על הודאתו לפיה תקף את האחר באמצעות הלבנה המתועדת בצילום שהוצג לו, וגרם לאחר חבלה בראשו. החוקר אף הוסיף וציין בכזב, כי המתלונן מביע צער על תקיפת האחר ופציעתו.

מכתב האישום עולה, כי יום למחרת הוגשה לבית משפט השלום באשקלון בקשה להאריך את מעצרו של המתלונן לצורך ביצוע מספר פעולות חקירה. בתום הדיון ולאחר עיון, בין היתר, בתיעוד הכוזב בעימות ובתיעוד הכוזב בחקירה, הורה בית המשפט על מעצרו של המתלונן ביום נוסף. עם סיום החקירה, כתב הנאשם בכזב בסיכום חקירה, כי במהלך העימות המתלונן "קושר את עצמו לאירוע ומודה במיוחס לו. לדין!", כלשונו.

תיק החקירה הועבר לעיונו של תובע משטרתי, ונגד המתלונן הוגש כתב אישום לבית משפט השלום בקרית גת, במסגרתו הואשם המתלונן בעבירת תקיפה הגורמת חבלה של ממש. רק לאחר למעלה מעשרה דיונים שהתקיימו בתיק הפלילי, ולאחר עיון מחדש בראיות, הודיעה התביעה המשטרתית על 'חזרה מאישום' נגד המתלונן וגניזת התיק נגדו בעילת 'חוסר אשמה'. בכתב האישום צוין, כי "במעשיו האמורים עשה הנאשם דבר בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי או להביא לידי עיוות דין וכן עשה במילוי תפקידו מעשה מרמה או הפרת הפוגע בציבור".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות