גם בסגר: תתאפשר פעילות מפלגתית לצורך היערכות לבחירות

המשנה ליועמ"ש, עו"ד רז נזרי, הוציא הבהרה ולפיה גם במהלך תקופת הסגר מותר לפעילים ולמתנדבים לפעול למען מפלגתם בהתאם להנחיות ההתקהלות במקומות העבודה, אולם אין לאפשר את פתיחתם לציבור
אייל חן |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פתק בקלפי בבחירות במרץ 2020, צילום: פלאש 90
פתק בקלפי בבחירות במרץ 2020, צילום: פלאש 90

אם חשבתם שבסגר לא תראו את פעילי המפלגות ותקבלו עלוני פרסום מהם, אז תחשבו שוב. המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו״ד רז נזרי, הבהיר במענה לפניה שקיבל, כי גם במהלך ימי הסגר, תתאפשר פעילות מפלגתית לצורך היערכות לבחירות הכלליות לכנסת.

בימים האחרונים התקבלה פניה במשרד היועמ"ש, לגבי פעילות בסגר של עובדים ומתנדבים במערכת הבחירות שאמורה להתקיים בעוד פחות משלושה חודשים. עו"ד נזרי ציין בהחלטתו כי יציאתם מן הבית של עובדים, לרבות מתנדבים, נותני שירותים ומועמדים מטעם מפלגה לצורך הגעתם למטה המפלגה למען פעילותם במפלגה, מותרת במצב המשפטי הקיים.

מובן כי האמור רלבנטי גם ביחס לעובדים, נותני שירותים ומועמדים מכל המפלגות, נאמר במכתבו שנשלח היום. עו"ד נזרי הבהיר כי זאת כמובן, בכפוף לכללים החלים על הגבלת השהייה של עובדים במקומות עבודה, כפי שנקבעו בתקנות בעניין הגבלת פעילות במקום העבודה. "ואולם, אין בכך כדי לאפשר את פתיחתו של המקום לציבור, שכן הדבר אסור לפי תקנה 7 לתקנות הגבלת הפעילות".

עו"ד נזרי הוסיף: "עובדי המפלגה רשאים גם לצאת מבתיהם על מנת לעבוד במרחב הציבורי, למשל לחלק עלוני תעמולה וכיוצא באלה, או בכל מקום אחר שנדרש שיעבדו בו, כגון לצורך פגישה עם בוחרים בבתיהם בשל עבודתם בקשר לבחירות. פעילות כאמור כפופה מטבע הדברים להגבלות האחרות שבתקנות, למשל לעניין התקהלות במסגרת תקנות הגבלת הפעילות המגבילות את השהיה במרחב הפרטי והציבורי. מעבר לכך שהפרשנות האמורה תואמת את לשון החוק והתקנות כיום, היא גם עולה בקנה אחד עם החשיבות שיש לתת, מטבע הדברים, לחופש הביטוי הפוליטי, לזכות לבחור ולהיבחר ולשוויון ההזדמנויות בתקופת בחירות".

נזרי ציין כי בכוונת הייעוץ המשפטי לממשלה להתייחס בהמשך לסוגיות נוספות הנוגעת לפעילות מפלגתית אגב מערכת הבחירות והתקנות הנוגעות למאבק בקורונה, וזאת על מנת "לתת מענה הולם לצורך לשמור על כללי הבריאות הנוגעים לעניין, תוך מתן המשקל הראוי לחשיבות חופש הביטוי הפוליטי ככלל, ובתקופת מערכת בחירות בפרט".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות