בהנחיית נתניהו: רשת ביטחון כלכלית לסטודנטים שנפגעו ממשבר הקורונה

משרד רה"מ, בשיתוף עם משרדים נוספים, סיכמו על תמיכה כלכלית בציבור הסטודנטים שנפגעו מהמשבר בהיקף של כ-800 מיליון שקל. התוכנית כוללת מלגות, קידום תעסוקה והפחתה חד-פעמית בתשלום דמי אבטחה למוסדות האקדמיים
נעמה כהן |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
היה עסוק בבחירות. אילוסטרציה
אילוסטרציה

בהמשך להנחיית ראש הממשלה על גיבוש תכנית סיוע לסטודנטים, סיכמו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר האוצר, ישראל כ"ץ, השר להשכלה גבוהה ומשלימה, זאב אלקין יו"ר ות"ת, פרופ' יפה זילברשץ ויו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, שלומי יחיאב, על השקת תכנית סיוע כלכלית בסך של 800 מיליון שקל שתוענק באופן מהיר ויעיל לציבור הסטודנטים.

התכנית מורכבת משלושה רכיבי סיוע עיקריים – הרחבת מערך המלגות לסטודנטים, קידום תעסוקת צעירים והפחתה חד פעמית בתשלום דמי אבטחה למוסדות האקדמיים, כל זאת על מנת לסייע לציבור הסטודנטים שנפגעו כלכלית כתוצאה ממשבר הקורונה, לצלוח את המשבר ולהימנע מנשירה מלימודיהם האקדמיים.

בהודעה על התוכנית צוין כי היקפה כ-800 מיליון שקלים והיא מתווספת לתמיכה השוטפת בסטודנטים הניתנת מטעם המדינה בהיקף של מעל חצי מיליארד שקל בשנה.

באשר למלגות: הוחלט על הרחבת מערך המלגות לסטודנטים ומתן סיוע נוסף לעשרות אלפי סטודנטים במסגרת קרן הסיוע- מלגות אלה מחולקות על בסיס קריטריונים סוציו-אקונומיים. יודגש כי הרחבת קרן הסיוע, תכלול בין היתר מלגות לסטודנטים הלומדים במוסדות הלא מתוקצבים ובמכללות הטכנולוגיות, ולראשונה גם סטודנטים מהמכללות לחינוך. כמו כן, קוצרו לוחות הזמנים של המלגות כך שהזכאים להן יקבלו הודעה על כך כבר בחודש ינואר הקרוב.

עוד הוחלט על הקמת כוח משימה לאומי של סטודנטים, בהובלה של רשות הצעירים במשרד לשוויון חברתי והתאחדות הסטודנטים הארצית– מערך ייעודי במסגרתו יזכו עשרות אלפי סטודנטים למלגת סיוע כלכלי בעבור פעילות חברתית בתחומים מגוונים בקהילה ביניהם התנדבות עם אזרחים ותיקים וניצולי שואה וסיוע למגזרים שנפגעו במהלך המשבר.

בנוסף, תינתן עדיפות להעסקת סטודנטים ע״י הרשויות המקומיות בצהרוני משרד החינוך– מתן עדיפות להעסקת סטודנטים בכלל מקצועות הלימוד במסגרת קול קורא של משרד החינוך לתגבור כוח האדם בצהרונים לכיתות א-ב. הקול הקורא המצוין מאפשר פוטנציאל תעסוקה לאלפי סטודנטים.

במסגרת התוכנית, יורחבו מערכי הסיוע של המוסדות להשכלה גבוהה המתוקצבים עבור הסטודנטים בעקבות משבר הקורונה– המוסדות ירחיבו את מערכי הסיוע לסטודנטים הלומדים במוסד.

באשר לקידום קידום תעסוקת צעירים.בין היתר, קידום מגוון פעולות ותכניות לקידום תעסוקת צעירים, בדגש על קבוצות אוכלוסייה בעלות שיעור השתתפות נמוך. תכניות אלה יבוצעו על ידי זרוע העבודה במשרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים בשיתוף עם התאחדות הסטודנטים.

בנוסף תורחב תכנית ההתמחויות– הרחבת שיתוף הפעולה של מל"ג, התאחדות הסטודנטים הארצית ות"ת, קרן אדמונד דה רוטשילד ועמותת "אלומה" להרחבת תכנית התמחויות המאפשרת לסטודנטים בשנה האחרונה ללימודיהם לרכוש ניסיון מקצועי בעבודה בתחום לימודיהם תוך הכרה בנקודות זכות במקביל. יצוין כי במסגרת זאת, הקרן תגדיל את השתתפותה התקציבית בתכנית.

התוכנית כוללת גם הפחתה חד פעמית בתשלום דמי אבטחה במוסדות האקדמיים המתוקצבים. במסגרת זאת, המוסדות האקדמיים המתוקצבים הסכימו לבצע השנה הפחתה רוחבית של 50% בתשלום דמי האבטחה למוסד. יצוין כי כלל הסטודנטים במוסדות המתוקצבים יוכלו ליהנות מהטבה זו שתפחית את תשלומיהם בשנת הלימודים תשפ"א.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו אמר: "הבטחנו לדאוג לסטודנטים שלנו – וקיימנו: בשיתוף פעולה עם התאחדות הסטודנטים אישרנו תוספת של 800 מיליון שקל לסיוע לסטודנטים במצוקה. נמשיך להביא עוד תכניות סיוע ולדאוג לכל אזרחי ישראל".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות