אושר: משרדים יוכלו להפוך למלונות או מעונות סטודנטים

מתכוננים לימים שאחרי הקורונה: המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה לקדם תקנות חדשות שיאפשרו הסבת מבנים קיימים למלונות או למעונות סטודנטים. אלו יועברו לאישורו של שר הפנים
אייל חן |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שטחי מסחר בבני ברק, צילום: פלאש 90

המועצה הארצית לתכנון ובנייה בראשות מרדכי כהן, מנכ"ל משרד הפנים, אישרה היום (ג') את ההצעה לקדם את התקנות החדשות שיאפשרו להסב מבנים קיימים (כגון משרדים ומבני מסחר) שנבנו לפני שנת 2009 למלונות או למעונות סטודנטים מבחינת העמידה בדרישות של תכן הבניה בנושא בטיחות אש. התקנות החדשות יועברו לאישור שר הפנים אריה דרעי.

על פי הודעת המועצה הארצית, אחד האתגרים הקיימים היום בהסבה של מבנים ישנים וקיימים למלונאות ולמעונות סטודנטים הוא שחלקם אינם יכולים לעמוד בהוראות התקנות הקבועות בנוגע לתכן הבניה -בטיחות אש, וזאת למרות שמבחינת בטיחות המשתמשים, ניתן לאשר אותם לשימוש החדש בתנאים אחרים וחלופיים.

ההצעה מבוססת על הרציונל בתקינה בארה"ב (NFPA), שמתייחסת לדרישות ההנדסיות של המבנה לפי השימוש החדש. בנוסף, ככל שלא ניתן לעמוד בהוראות התכן מבחינה הנדסית, יחולו אמצעים חלופיים להשלמת הבטיחות, כגון תוספת מכשור ואמצעי כיבוי רלוונטיים.

ההצעה לשינוי בתקנות קובעת הקלות באלמנטים פיסיים, כגון חדר מדרגות ורוחב דרך גישה, ככל שעומדים בתנאים שונים. לדוגמא: חדר מדרגות יכול שיהיה 90 ס"מ (במקום 1.10 מ'). או רוחב דרך הגישה יכול להיות 2.7 מטרים (במקום 4 מ' הנדרש כיום), עם זאת, ככל שרוחב דרך הגישה קטן מ- 3.5 מ', תותקן מערכת מתזים בכל שטחי הבניין ובכלל זה בחדרי המדרגות המוגנים.

ההצעה קודמה לבקשת משרד התיירות ואחרי שעברה את הבחינה של הגורמים המקצועיים במנהל התכנון וברשות הארצית לכבאות והצלה. היא נדונה בוועדת המשנה לתקנות במהלך ספטמבר, שבה הוחלט להמליץ למועצה הארצית לאשר את ההצעה. ההצעה המקורית שנדונה בוועדת המשנה התייחסה להסבה של מבנה מסחר או משרדים לשימושי מלונאות או מעונות סטודנטים, ואילו ועדת משנה לתקנות החליטה כי היא תחול על כל מבנה קיים כאמור, ללא קשר לשימוש המקורי.

רותי שורץ חנוך, סגנית מנכ"לית למינהל התכנון ברגולציה: "מדובר בשינוי בתקינה שיאפשר ביתר קלות להסב מבנים קיימים לשימושי תיירות מבחינת עמידה בהוראות תכן הבניה, תוך שימוש באמצעים חלופיים. זאת מתוך ההבנה שתיירות היא מנוע צמיחה חשוב בכלכלת העיר ובכלל".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות