בית משפט דחה ערר של נער ספורטאי מצטיין באקרובטיקה לעבור לקבוצה אחרת

הנער טען בפנייתו לביהמ"ש כי בקבוצת האקרובטיקה אין בת זוג המתאימה לכישוריו אך בהנהלה אומרים שהוא בסך הכל רוצה לעבור לאגודה אחרת לאחר שהושקעו בו כספים רבים. השופט: "נסו למצוא את עמק השווה"
נעמה כהן |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
300 שופטים בשלוש שנים. אילוסטרציה shutterstock
אילוסטרציה shutterstock

שופט בית משפט השלום בתל אביב, אריאל צימרמן, דחה ערר של נער כבן 17.5 שנה, ספורטאי בתחום בענף האקרובטיקה, שחפץ לעבור לאגודת ספורט אחרת, העדיפה לו מן הבחינה הספורטיבית. למרות דחיית הערר השופט צימרמן כתב בהחלטתו, שלמרות שלא ניתן יותר להגיש עררים לבית משפט, יש לקוות כי אין זה סוף פסוק בדרכו הספורטיבית של הנער.

הנער בן ה-17, הוא ספורטאי מצטיין בענף האקרובטיקה, שהיא חלק מאיגוד ההתעמלות בישראל. חלק מהטענות שעלו בערר, היו שהנער זכה בהישגים בתחום הזוגות האקרובטיקה לזוגות מעורבים, ואמור היה אף לייצג את ישראל, עם בת זוג, באליפות עולם שנועדה להתקיים לאחרונה, אך נדחתה בעתות קורונה.

בחודשים האחרונים נותר העורר ללא בת זוג או בן זוג מתאים לפעילותו בקבוצה בה הוא מתאמן כי אין ספורטאי ברמה הולמת. ניסיון למצוא לו שותף או שותפה כשלו, ועל כן הוא חפץ לעבור לאגודה בחולון שבה ספורטאים ברמה נדרשת. אולם, כך על פי גרסתו, קבוצתו ומנהל הקבוצה מסרבים מטעמים לא ענייניים, בלא לבקש אפילו תמורה למעבר שכזה.

עוד טען כי הקבוצה נסמכת על חוזה שעליו החתימה את הורי הנער "בעורמה", המחייב אותו להישאר בקבוצה עד לסוף שנת הפעילות הנוכחית, שתסתיים באוקטובר 2021. התנהלות זו, שהנער והוריו מלינים עליה בחריפות, היא בבחינת "עסקנות" פסולה, כך לשיטתם, שתוביל לסיום הקריירה של הנער.

מנגד, לטענת הנהלת הקבוצה, "אין זה אלא ניסיון של אגודה אחרת, היא 'בגין חולון', הנוטלת את המוצלחים שבספורטאים של האגודות האחרות, ולהוסיף לשורותיה את 'ספורטאי הדגל' של קבוצתו הנוכחית וכך לצרפו ל- 23 הספורטאים המצטיינים הקודמים שעלה בידה להעבירם אליה בשנים האחרונות, לשם שימור ההגמוניה הספורטיבית שלה תוך פגיעה בכל תחרותיות ספורטיבית".

"לגוף הדברים", כך סבורה הקבוצה, "שאין בסיס לטענות הנער והוריו, היא השקיעה בו ובזוגתו השקעות עתק ומאמצים יוצאי דופן, תוך הסתמכות על כך שהעורר אכן יוסיף לשמש כספורטאי הדגל באגודה לצד שותפתו ויופיע באליפות העולם, שאליה נדרשות השקעות עצומות, כאשר הוא חבר בשורותיה".

עוד נטען, כי את הסכם אישרו הורי הנער באוגוסט 2019 מרצונם החופשי, וגם כשביקשו עבור בנם שותפה אחרת, פעלה הקבוצה בניסיון למצוא פתרונות להנחת דעתם, לרבות תוך שיתוף פעולה עם מועדון אחר, אף שהמשיבה לא גרסה כי קיים קושי בהמשך פעילותו עם שותפתו הנוכחית. מקרה זה, גורסת ההנהלה, אינו נכנס אפוא לחריגי חוק הספורט, ואינו מצדיק התערבות חריגה של בית המשפט בכללים שקבע חוק הספורט וקבע ההסכם שבין הצדדים בעניין המשך פעילותו של העורר בקבוצתו.

השופט צימרמן, דחה את הערר של הנער והוריו ואף הורה להם לשם שכ"ט עו"ד והוצאות בסך 7,500 שקלים. "המדובר", נכתב בהחלטה, "בערר שלא ניתן לקבלו כבר בשים לב לדלות התשתית העובדתית שנפרשה. כתב הערר, אם נתמצתו, ביאר כי אין לנער בת זוג מתאימה ועל כן לעורר לא תהיה תקומה במועדון. רק במענה לתשתית הרחבה בהרבה שפרשה המשיבה בתשובתה, באה תגובה לתשובה ובה טרוניות על המאמן מאוקראינה או על בת הזוג שנפקד מקומה כמעט כליל מן הערר, המהלל את הצלחותיו של העורר, אף אקרובטיקה בזוגות מצריכה מטבעה שניים כדי להצליח".

השופט הוסיף: "כעקרון, קשה לשכנע את בית המשפט בצדקתו. יש לקוות כי אין זה סוף פסוק בדרכו הספורטיבית של העורר, ואפשר, בדרכם המשותפת של העורר והמשיבה. חשיבות רבה קיימת להמשך הצלחותיו ואף התפתחותו האישית של העורר לצד שותפיו, חשיבות רבה קיימת להצלחתה של אגודת הספורט שטיפחה אותו. כל צד ראוי לו כי יכיר טובה לאחר ולתרומתו לו, במקום להתגולל עליו. תלאות וקשיים יש לכל די הצורך גם בלא המשך ההתעמתות. את שהצעתי מלכתחילה, ולא נסתייע עד הנה, אשוב אפוא ואציע: תקשורת, ולא בדרך של התכתבויות זועפות, בניסיון למצוא את עמק השווה. אך זה כבר עניינם של הצדדים לענות בו".
________________________________________________
לצפייה ודירוג כבוד השופט אריאל צימרמן

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות