לורי שם טוב מודה שפרסומיה נגד העו"סית הראשית היו שקריים

פרשת לורי שם טוב, שבשיאה הגיעה לפרסומים משמיצים רבים נגד עובדים במערכת הסוציאלית במדינה ולמעצר שנמשך יותר משנתיים של שם טוב עצמה, מתקרבת ככל הנראה לסיומה
דנה לווינסקי |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
לורי שם טוב מופיעה בתוכנית "הצינור"

שופט בית משפט השלום בפתח תקווה, אריאל ברגנר, נתן תוקף של פסק דין חלקי להסדר בין לורי שם טוב ובין הפרקליטות, שהגישה תביעת לשון הרע ופגיעה בפרטיות בשם סימונה שטיינמץ, ששימשה כעובדת סוציאלית ראשית לסדרי דין במשרד הרווחה. על פי ההסכמה, שם טוב בין השאר מכירה בכך שהפרסומים אינם אמת, והיו ללא כל אחיזה במציאות.

כזכור, התביעה הוגשה בשנת 2016 לבקשת משרד הרווחה בשמה של סימונה שטיינמץ, כחלק מהצעדים הננקטים ע"י משרדי הרווחה והמשפטים כנגד ניסיונות שבים ונשנים מצד לורי שם טוב, וגורמים נוספים, להטיל אימה על עובדי ציבור, להשפיע על הפעלת שיקול דעתם המקצועי ולמנוע מהם למלא את תפקידם נאמנה למען הציבור. התביעה הוגשה נגד שם טוב ואחרים.

על פי כתב התביעה, בשנים האחרונות הולך וגובר הצורך בהתמודדות משולבת של גורמי אכיפת החוק במדינה בהיבטיה השונים של תופעת הפגיעה בעובדי ציבור העוסקים בתחום המשפחה והרווחה. קבוצה מצומצמת של אנשים נקטה בצעדים פוגעניים נגד עובדי ציבור במערכת הרווחה והמשפט, במטרה ברורה לרפות את ידיהם, להלך עליהם אימים ולהרתיעם ממילוי תפקידם הציבורי.

לטענת המדינה, הפגיעה בעובדי הציבור חצתה את "הקווים האדומים" והגיעה עד לביתם של עובדי הציבור, לרבות פגיעה והפרת שלוות בני משפחתם. אותם פעילים מנהלים קבוצות וארגונים שונים, אשר אף מנחים פעילים מטעמם. כחלק מדרכי הפעולה המגוונות בהן נקטו הפעילים, הם פרסמו פרסומים כוזבים והכפשות, בעיקר באתרי אינטרנט, לעיתים תוך העלאת תמונות מבזות ומשפילות.

כך למשל, על פי התביעה, הפיצו לורי שם טוב ואחרים באינטרנט ידיעות כוזבות ותמונות משפילות, מבזות ומאיימות שמהוות לשון הרע ופגיעה בפרטיותה של התובעת, ואמירות קיצוניות ובוטות החורגות מביקורת לגיטימית. עיקר כתב התביעה עוסק בפרסומים כוזבים בדבר פיטוריה כביכול של התובעת מתפקידה כעו"ס ראשית לסדרי דין, שעה שכלל לא פוטרה. הידיעה הכוזבת פשטה והגיעה לאתרים שונים ברחבי האינטרנט והרשתות החברתיות, ואף לעיתונאים.

השופט ברגנר, כאמור, נתן תוקף של פסק דין להסכמות הבאות בין המדינה ללורי שם טוב, לפיהן שם טוב תודה כי פרסמה את כל הפרסומים המיוחסים לה בכתב התביעה, ובכלל זה הפרסום הכוזב כי שטיינמץ פוטרה מתפקידה כעו"סית ראשית לסדרי דין. פרט לכך תודה שם טוב שהפרסומים אינם אמת, ללא כל אחיזה במציאות, ומכירה בכך שהפרסומים פגעו בשמה הטוב של התובעת. היא לוקחת אחריות על הפרסומים, מתנצלת על פרסומם ברבים ועל הפגיעה שנגרמה לסימונה שטיימץ בשל כך. בנוסף, לורי שם טוב מבהירה כי היא מתנגדת לפגיעה בסימונה שטיינמץ, הן באופן אישי והן במסגרת תפקידה, ומתחייבת להימנע מפרסומים פוגעניים נוספים בעתיד נגד שטיינמץ.
___________________________

לצפיה ודירוג כבוד השופט אריאל ברגנר

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות