הקרב בפארק הטרמפולינות הסתיים בזיכוי מהדהד

ריב בין ילדים בפארק טרמפולינות הפך לקטטה בין שני האבות, שהובילה לתביעה רק של אחד מהם, שנגמרה בזיכוי מהדהד
אייל חן |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
עו"ד יעקב שקלאר

בית משפט השלום בראשון לציון, מפי השופט גיא אבנון, זיכה היום, 27 יולי, את מרט בוגקובסקי מתקיפה ומביצוע חבלה חמורה, סעיף שיוחס לו בגין ארוע אלים בפארק טרמפולינות בעיר ראשון לציון ביום 7.7.18.

לפי כתב האישום שהוגש נגד בוגקובסקי, שהו המתלונן ובנו, כמו גם הנאשם וילדיו, בפארק טרמפולינות בעיר ראשון לציון ביום 7.7.18. בנו של המתלונן פנה לאביו וסיפר לו שילד אחר הרביץ לו והצביע על בנו של הנאשם.

בתגובה ניגש המתלונן אל בנו של הנאשם, אחז בידו ומשכה בחוזקה. הנאשם שהבחין בכך, נכנס בריצה לשטח הטרמפולינות, הגיע אל המתלונן (שעדיין אחז בחוזקה בבנו), דחף אותו והיכה בפניו במכת אגרוף.לאחר שהשנים נפלו, התיישב הנאשם על המתלונן והיכה בפניו ובגופו, ואילו המתלונן מצדו שרט את הנאשם בידיו ונשך בבטנו.

כתוצאה מהארוע נגרמו למתלונן חבלות בדמות שבר, נפיחות והמטומה באצבעו, המטומה מתחת לעינו השמאלית, חבלות בשתי עיניו – שריטות בלחמית ובקרנית העין, שריטות בפניו ובצווארו ונזקק לאשפוז וטיפול רפואי.

הנאשם, באמצעות סניגורו, עו"ד יעקב שקלאר, ניהל משפט הוכחות מלא, בטענה להגנה עצמית, שעומדת לו בגין כך שהגן על בנו בן השמונה מפני תקיפתו של המתלונן.
כמו כן טען עו"ד שקלאר, שעומדת לנאשם טענת הגנה מן הצדק, בדמות אכיפה בררנית, בכך שלא הוגש כתב אישום נגד המתלונן, שאין מחלוקת שאחז בידו של בנו ומשכה בחוזקה.

הקרב בפארק הטרמפולינות הסתיים בזיכוי מהדהד
עו"ד יעקב שקלאר

היום, כאמור, זיכה השופט גיא אבנון את הנאשם, תוך שהוא מותח ביקורת חריפה ביותר כנגד הרשלנות שבחקירת המשטרה: ״בא כח הנאשם בחר לפתוח את סיכומיו (על- פה) בטענה שהמדינה, במחדליה, נמנעה מהבאת נתונים רלוונטים, שהיה בהם לאפשר ביסוס הכרעת הדין על אדנים יציבים, וחלף זאת ייאלץ בית המשפט לבסס את הכרעתו על ממצאי מהימנות בין שני נצים – הנאשם והמתלונן. הצדק עמו".

בית המשפט מנה שורה ארוכה של מחדלי חקירה, עדים שהמשטרה כלל לא טרחה לחקור, וקבע כי בכך המשטרה גרמה לנזק ישיר ואקוטי לחקירה.

השופט קבע כי המשטרה נמנעה מבירור האם התיעוד המצולם של האירוע הוא אחד ויחיד, שמא נמצאו באתר מצלמות נוספות.

דברי השופט היו קשים:

״הממצאים שהתבררו במהלך המשפט גילו חקירה שנוהלה ברשלנות, תוך התבססות כמעט מוחלטת על תיעוד מצולם בלתי מספק ועל הודעתו של המתלונן בחקירתו, מבלי שנעשה נסיון של ממש להגיע לחקר האמת. למעשה, ניתן לקבוע כי מחדלי החקירה השליכו באופן ישיר על תוצאת ההליך עד כדי זיכויו של הנאשם מחוסר יכולת לקבוע ממצאי עובדה במידת הוודאות הנדרשת בהליך פלילי (מעבר לספק סביר)".

תגובת הסנגור, עו"ד יעקב שקלאר: "אנחנו כמובן שמחים על הזיכוי המהדהד. התרענו על מחדלי החקירה מלכתחילה בפני התביעה. הבאנו את התיק לגישור בפני השופט מיכליס, אשר אף המליץ לתביעה, לאחר שבחן את הראיות העלובות, למחוק את כתב האישום.

"בדרך בלתי סבירה ובלתי מקצועית, בחרה התביעה להמשיך ולנהל תיק זה. לאחר החקירה הרשלנית, ומתוך שהתרשלה גם בהחלטתה כאמור להמשיך ולדבוק בטענותיה, גם לאחר ששמעה את המלצת השופט המגשר. השופט גיא אבנון כתב דברים כדרבנות, ומוטב שהתביעה תסכית, תשמע ותלמד את הדברים, על מנת שהמשטרה לא תמשיך להתרשל בחקירותיה, וכתבי אישום רשלניים שכאלה לא ימשיכו למרר לציבור האזרחים את החיים".
__________________________

לצפיה ודירוג כבוד השופט גיא אבנון

__________________________

https://obiter.co.il/lawyer/%d7%99%d7%a2%d7%a7%d7%91-%d7%a9%d7%a7%d7%9c%d7%90%d7%a8

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות