העובד בבידוד? המדריך למעסיק שנשאר לבד

הימים עוברים' העסק מתחיל להשתקם. אתה מחזיר עובדים מחל"ת, עושה התאמות למציאות החדשה ופתאום… גל שני מעבר לפינה, ועובדים מתחילים להכנס לבידוד. מה עושים ? איך מתמודדים?
עו"ד טלי חץ לוי |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
בדיקת קורונה. צילום ארכיון (למצולם אין קשר לנאמר בידיעה): יוסי אלוני, פלאש 90

– עובד הודיע לך שהוא נכנס לבידוד. האם הוא יכול לעשות זאת על דעת עצמו?

כניסת עובד לבידוד יכולה להיות ממגוון סיבות – ביוזמת או שלא ביוזמת העובד – וההתייחסות אליהן שונה. כך, ניתן למנות את הסיבות הבאות:

– העובד בא במגע עם חולה מאומת – במקרה זה העובד מחוייב בבידוד.
– בן משפחה של העובד, המתגורר עימו, בא במגע עם חולה מאומת – במקרה כזה נבחין בין חסר ישע (קטין, אפוטרופוס, אדם הנזקק לסיוע) לבין אדם עצמאי אחר. במקרה הראשון העובד רשאי לצאת לבידוד יחד עם האדם הנוסף, על מנת לסייע לו. במקרה השני, ספק אם זו זכותו של העובד.
– העובד חזר מחו"ל – במידה ובהתאם להנחיות המדינה יש להכנס לבידוד הרי שעל העובד לעשות כן.
– העובד נמצא באוכלוסיית סיכון – במקרה זה יוכל העובד לשהות בבידוד ככל ויש בידיו אישור מחלה המאשר את חובת הימצאותו בבידוד כסיכון לבריאותו.
אלו חלק מהמקרים בלבד.

– האם עליך לשלם לעובד בגין ימי השהייה בבידוד?

תקופת שהותו הנדרשת של העובד בבידוד נחשבת לימי מחלה בהתאם לחוק דמי מחלה, ולעובד מגיע תשלום בגינה בהתאם לחוק, ובהתאם לימי הזכאות העומדים לרשותו. העובד סיים את ימי המחלה הצבורים על פי חוק? אין לך כל חובה לשלם לו דבר.

– העובד טוען שעליו להישאר בבית כדי לסייע לחסר ישע שנדרש לשהות בבידוד. האם אני יכול לסרב?

לא. ככל ומדובר בחסר ישע אשר נדרש לו ליווי לבידוד, הבחירה מי מבני המשפחה ימצא איתו תלויה בתא המשפחתי. המעסיק אינו יכול לסרב או לדרוש למשל שבן הזוג השני ישאר במקום העובד, או שתעשה רוטציה.

– "בידוד הוא לא באמת מחלה" – האם אתה רשאי להעסיק את העובד בעת שהותו בבידוד?

בתקופת הבידוד אסור למעסיק לדרוש מהעובד להגיע למקום העבודה או לבצע עבודה כלשהי. יחד עם זאת, אם שני הצדדים מסכימים, ניתן לאפשר לעובד לעבוד מהבית, ובלבד שמדובר בעבודה שניתן לעשותה מרחוק, ולעובד יש תנאים מתאימים לביצועה. במקרה כזה התשלום יהיה התשלום שכר רגיל, ולא כימי מחלה.

– התגלה חולה מאומת במקום העבודה, וכתוצאה מכך ישנם עובדים נוספים שנדבקו. האם אני צריך לשלם להם פיצוי על כך?

במקרה כזה, העובד עשוי להיות זכאי לתשלום דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי, כפיצוי על אובדן ההכנסה במהלך ההעדרות מהעבודה. ימי ההעדרות לא ינוכו מימי המחלה הצבורים של העובד. הפנה את העובד לבירור מול המוסד לביטוח לאומי.

נכון, הבידוד גורם לבלבול. אבל גם בתקופות בידוד, אתה לא צריך להיות לבד. מוזמן לפנות למשרדנו ונשמח לסייע.
___________________________

https://obiter.co.il/lawyer/%d7%a2%d7%95%d7%93-%d7%98%d7%9c%d7%99-%d7%97%d7%a5-%d7%9c%d7%95%d7%99

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות