הגיב בקללות על ברכת מזל טוב בפייסבוק וישלם אלפי שקלים

לפני שנים הם ברכו בעיתון זוג חברים שלהם להולדת הבן. אחר כך הסתכסכו. הבן גדל, וכשחברים שלו הראו לו את המודעה, הוא קילל והשמיץ. נתבע, והפסיד
נעמה כהן |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
יום הולדת

כל הברכות שהיו ביום הולדתו, ופרסמו אותן בפייסבוק. בין הברכות היתה גם הברכה של שני התובעים. הבעיה? באותן 18 שנים הספיק חתול שחור לעבור בין התובעים להוריו של הנתבע, וזאת בלשון המעטה. הצעיר העיר לחבריו בדף הפייסבוק כי לא היו צריכים לפרסם את אותה ברכה, תוך שהוא מקלל, מגדף ומכנה בכינויים משפילים את התובעים.

בין השאר, גם אחד מחבריו של הנתבע הגיב אף הוא לדברי הנתבע וכתב כי התובעים אכן מוכרים כ"זולים מאוד ומושפלים". אמנם הנתבע אינו אחראי לפרסום שעשה חברו, אולם בעצם הדברים יש כדי להצביע על המשמעות הטבעית והרגילה שאדם סביר, בוודאי אדם המכיר גם כן את התובעים, היה נותן לאמרות שפרסם הנתבע בתגובותיו.

הנתבע טען, להגנתו, כי לא היתה לו כל כוונה לפגוע בתובעים, וכי התגובה נעשתה באופן ספונטני ובתגובה לפוסט הברכות שהעלה החבר. הוא אף טען כי הדברים הוצאו מהקשרם וסולפו בתרגום שנעשה להם מטעם התובעים. מעבר לכך, טען הנתבע כי מדובר בפרסום שנעשה בתום לב, באופן רגעי ועל רקע מערכת יחסים קשה בין התובע לבין אבי הנתבע, בגינה התנהל באותו הזמן הליך משפטי ממושך. כמו כן, הדגיש הנתבע, הפרסום הוסר לאחר הגשת התביעה.

בתשובה לטענות אמרו התובעים כי אין בכל טענותיו להצדיק את הפרסום, ואין לראות זאת כפרסום שנעשה בנסיבות שניתן לראות בהן פרסום בתום לב.

בסופו של דבר, השופטת חייבה את הנתבע לשלם לתובעים סך של 7,500 שקלים כסכום כולל לפיצויים בגין הוצאת "לשון הרע" כנגדם. כמו כן היא חייבה אותו לפרסם בדף הפייסבוק שלו פוסט בו יכתב: "בהתאם להוראת פסק הדין שניתן, אני מבקש להתנצל בפני כל מי שנפגע מדברים שפורסמו על ידי בדף הפייסבוק שלי".

 

 


השמיצו אותך? פגעו בשמך הטוב? לבחינתך זכאותך לפיצוי מהמשמיץ יש למלא השאלון

שלב 1 מתוך 8

  • השמיצו אותך ברשתות החברתיות?
    החוק קובע כי מגיעים לך עד 150,000 ₪ ללא הוכחת נזק.
    לבחינת זכאותך לפיצוי נשמח למילוי השאלון הבא:

 


 

_______________________
https://obiter.co.il/lawyer/%d7%93%d7%a8-%d7%a9%d7%a0%d7%99-%d7%a8%d7%95%d7%a4%d7%90-%d7%a2%d7%95%d7%93/

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות