27 שנות מאסר לאב חורג שאנס את בתו במשך שנים מגיל 11, והכניס אותה להריון כדי שלא תברח

סיפור מזעזע שנראה בלתי מציאותי: גבר ביצע מאות עבירות מין לאורך שנים בבתו ובבת השכנה, בשיתוף פעולה של האמהות. עכשיו הוא נדון ל-27 שנות מאסר
נעמה כהן |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
היכה עובד ניקיון: אילוסטרציה של אגרוף
אילוסטרציה

הרכב שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע, גזרו היום עונש של 27 שנות מאסר על גבר שהורשע בביצוע עבירות מין רבות במשפחה כלפי שתי מתלוננות. באחת מהן, בתו החורגת, הוא ביצע את המעשים מאז היותה בת 11, והיא אף הרתה לו בכפייה ונולד להם ילד, אותו גידל הנאשם כבנו.

פרט לנאשם המרכזי, על אמה של המתלוננת, אשר ידעה על המעשים של בן זוגה והשתתפה באופן פעיל בעבירות המין שבוצעו יחד עמו, הטיל בית המשפט עונש של 10 שנות מאסר בפועל. נאשמת שלישית, שכנתם של בני הזוג ואמה של המתלוננת הנוספת, נידונה לעונש של 4.5 שנות מאסר בפועל, בגין ביצוע עבירות מין בבתה, שבוצעו בחלק מהזמן יחד עם הנאשם העיקרי.

על פי הכרעת הדין, שהותרה לפרסום, במשך כ-17 שנים ובמספר רב מאוד של הזדמנויות מדי יום ביומו, ביצע הנאשם עבירות של אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים באלימות פיסית קשה בבתו החורגת, מאז היותה בת כ- 11. זאת בידיעתה ובאישורה של אם הילדה. חלק מעבירות המין החמורות בוצעו על ידי האב והאם גם יחד במשך שנים ארוכות. כמו כן, שלחו הנאשמים את המתלוננת לעבוד בעבודות שונות מגיל 15 ונטלו לעצמם בכפייה את כספה. על מנת שהמתלוננת לא תוכל לעזוב את האב החורג לעולם, הוא עיבר אותה בכפייה ובאלימות, נולד להם ילד, אשר התגורר יחד עימם בבית והאב והאם גידלו אותו כבנם.

המעשים הופסקו כשהמתלוננת בגרה ובעיצומו של ויכוח עם האב החורג, מתוך מצוקה ורצון שהוא יפסיק לבצע בה עבירות מין, נטלה סכין מהמטבח, ירדה על ברכיה ואמרה לנאשם שיקח את הסכין ויהרוג אותה. גם לאחר שהוא הפסיק לבצע עבירות מין, במספר רב של הזדמנויות המשיך הנאשם להכות אותה ולאיים עליה, עד שאזרה אומץ ויצאה מהבית.

בנוסף, קיים הנאשם קשר רומנטי עם שכנתו שהייתה אם יחידנית ולה שתי בנות קטנות. הוא היה מקבל את הבנות הקטנות כאשר שבו מהמסגרות הלימודיות, תמורת תשלום, והיה דואג להן לארוחת צהרים. בתוך כך, ביצע מעשי סדום רבים באחת הבנות בסלון ביתה, כשהייתה בגיל 8-10. בנוסף, הוא קיים יחסי מין עם האם בפני הבת תוך הנחיה כי תצפה בהם, וכך ביצעה האם, אף היא, עבירות מין בבתה. שתי הבנות הוצאו בשלב מאוחר יותר מחזקתה של האם.

כאמור, הנאשמים הורשעו בביצוע עבירות מין רבות במשפחה, הכוללות אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים, וכן בעבירות של התעללות ותקיפת קטין, כל אחד לפי חלקו. בשלב הטיעונים לעונש ביקשה התובעת בתיק מבית המשפט להחמיר באופן ניכר בעונשם של הנאשמים, זאת בשל הפגיעה הקשה במתלוננות, שהותירו בהן נזקים פיזיים ונפשיים לצמיתות, באופן בלתי הפיך.

"ההתעללות האכזרית והניצול המחפיר בוצעו על ידי האנשים שמתפקידם היה לשמור ולהגן על המתלוננות, ובמיוחד על ידי שתי האימהות הביולוגיות שאמורות להיות דמויות מגוננות, אוהבות ומיטיבות. בשל הגיל הצעיר בו החלו המעשים, אובדן החוויה של הבית כמקום מוגן ובטוח והיעדר התפתחות תקינה לאור הפגיעות כולן והגילאים בהם הן התרחשו, גרמו למעשה לנזקים בלתי הפיכים בכל תחומי החיים", אמרה התובעת.

כאמור הרכב השופטים החמיר עם הנאשמים כאשר גזרו על הנאשם 27 שנות מאסר בפועל, ופיצוי בסך של 208,000 שקלים למתלוננת אחת ו-170,000 שקלים למתלוננת השניה. על בת זוגו גזרו 10 שנות מאסר בפועל ופיצוי למתלוננת בסך של 50,000 שקלים. על הנאשמת השלישית נגזרו 4,5 שנות מאסר, ופיצוי בסך של 50,000 שקלים לבתה.

"הנאשם פגע בכל אחת ואחת מהנפגעות פעמים רבות, רבות מאוד. הנאשם לא הסתפק "רק" בניצול מעמדו כדמות אבהית בפועל תוך גרימת בלבול ומצוקה, כפוגעים אחרים במשפחה, כאשר הדמות האהובה גם פוגעת. הנאשם השתמש באלימות פיזית ישירה לכפות את רצונו…", כתב השופט אלון אינפלד בגזר הדין והוסיף: "זדון לבו של הנאשם מגיע לשיא חריג בהקשר לגרימת ההריון למתלוננת 1…אין מדובר בהריון שנגרם ברשלנות, קלות דעת או אפילו אדישות אכזרית לגורלה של המתלוננת, אגב ניצולה המיני באופן מחפיר. מדובר בהריון שנגרם לכתחילה, בכוונת מכוון… מדובר בפגיעה עמוקה עוד יותר בחירותה של המתלוננת, וביטוח לרצונו של הנאשם לקשור את המתלוננת אליו, לכל חייו, ולמעשה גם אחרי מותו למשך כל חייה. קשה לדמיין אכזריות קשה מזו. הגמול ההולם לפגיעה כה עמוקה בחירות, הוא פגיעה עמוקה בחירות. הכלי היחיד שניתן לנו על ידי המחוקק, הוא המאסר הממושך, שספק אם יש בו פגיעה בחירות באותה עוצמה בה פגע הנאשם במתלוננת. בהיעדר כלי אחר, אנו נשתמש בכלי שניתן לנו".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות