עומדים להתחתן בקיץ? 10 דברים שכדאי שתדעו לפני ש"תסגרו" אולם

מתכוונים להתחתן ולשכור אולם? הטיפים והעצות שחשוב לדעת לפני שחותמים חוזה עם האולם
עורכי הדין ורד כהן ורענן בר – און |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תמונות חתונה - למי הן שייכות מבחינה משפטית?

אותיות קטנות:
אל תתפתו "לרפרף" על החוזה המוצג לכם על ידי בעל האולם. עליכם לקרוא היטב, ולהבין היטב, את תוכנו בטרם תחתמו. כן, לרבות האותיות הקטנות והמטושטשות בצד…

תוכן החוזה:
הכלל הוא : מה שלא רשום בחוזה – לא קיים !
כל מה שסיכמתם עם בעלי האולם צריך להיכלל בחוזה ולהיחתם על ידי שני הצדדים.
(התפריט שסוכם, הציוד, האביזרים, האטרקציות, מספר המלצרים, סידור החופה, סידורי פרחים, צבע מפות, קישוטי שולחן, שירותי אבטחה וניקיון, סידורי חניה, משקאות, מערכת הגברה וכל פרט אחר שסוכם).

אפשרות לשינוי מיקום:
אם מדובר בגן אירועים והאירוע אמור להיערך תחת כיפת השמיים, יש לכלול בחוזה סעיף המתייחס לאפשרות של ירידת גשם או פגעי מזג אוויר אחרים. במיוחד אם האירוע מתוכנן לעונות המעבר. יש לסכם מה יהא הפתרון במקרה זה והאם תידרשו להוסיף תשלום בגינו.

המחיר:
כמו בכל חוזה צרכני, אסור לציין את המחיר בדולרים. בנוסף, יש לציין את המחיר הכולל מע"מ.

רישיון עסק:
בדקו אם לעסק יש רישיון עסק תקף (המותנה באישור מכבי אש, משטרת ישראל, רישוי עסקים ועוד), וכן אישור בדיקה באמצעות ממונה בטיחות. הקפידו שתרשם בחוזה הצהרת בעל העסק, לפיה יש בידיו רישיון תקף ואישור ממונה בטיחות. שימו לב, כאשר בעל האולם מציג את רישיון העסק, כי הרישיון אכן בתוקף.

ביטוח:
בדקו האם האולם מבוטח. בנוסף, הקפידו שתרשם בחוזה הצהרת בעל האולם בדבר קיומו של ביטוח תקף, הכולל כמובן גם כיסוי ביטוחי לנזק גוף שייגרם לצד שלישי.

ביטול האירוע:
עליכם להקפיד שהחוזה יספק מענה לשאלה מה קורה אם תחליטו על ביטול החתונה – בין ביטול האירוע באולם ספציפי ובין ביטול האירוע עצמו. בדקו האם ומתי תצטרכו לשלם קנס ? דאגו שיירשם במפורש עד איזה מועד ניתן לבטל ללא קנס, ולאחריו – מהו גובה הקנס (שצריך להיות הגיוני) ובאילו מקרים לא ישולם. בהתאם – יש לכלול הוראות לעניין השבת המקדמה.
באחד המקרים אושפזה הכלה בבית חולים מספר ימים לפני החתונה, ובני הזוג רצו לדחות את החתונה. למרות שמצבה הבריאותי של הכלה היה ידוע לבני הזוג, לא טרחו בני הזוג לקבוע בחוזה עם בעל האולם סעד למקרה מעין זה – או לדאוג לפוליסת ביטוח מתאימה – ונאלצו לקיים את האירוע בהתאם לחוזה, למרות מצבה הבריאותי הרעוע של הכלה.
בנוסף, יש לכלול בחוזה סעיף הקובע מה קורה אם בעל העסק יפר את התחייבויותיו כלפיכם (למשל אם יוצא למקום צו סגירה).

פיצוי מוסכם:
לרוב, כולל החוזה המוכתב על ידי בעל האולם קביעה על "פיצוי מוסכם" המגיע לעסק במקרה של הפרה על ידי המזמין. פעמים רבות "גובה" בעל העסק את סכום הפיצוי המוסכם מהמקדמה ששילמו לו המזמינים.
לעתים, הנטיה של בעלי העסק הינה לנקוב בסכום "פיצוי מוסכם" גבוה במיוחד (יותר "עונש" על הפרה ופחות פיצוי על הנזק שנגרם לעסק בפועל). כדי להימנע ממצב בו תיאלצו לפנות לבית המשפט בעתירה להפחתת הפיצוי המוסכם, מוטב לנהל משא ומתן ולקבוע סכום פיצוי "הגיוני", ואולי אף במדרג ביחס למועד ההפרה ומהותה.

פוליסת ביטוח חתונה:
בדקו אצל חברות הביטוח השונות מהם מסלולי הכיסוי המוצעים על ידן כ"פוליסת ביטוח חתונה", המיועדת לזוגות העומדים להינשא, וחלים על חתונות הנערכות בארץ.
פוליסת ביטוח חתונה מעניקה כיסוי כספי לחתונות כאשר החתונות מתבטלות עקב אירוע טרגי במשפחה (למשל מות קרוב משפחה מדרגה ראשונה), כוח עליון ועוד.
בהתאם לפוליסה – אם מתבטלת חתונה בשל הסיבות הנקובות בפוליסה, יקבלו בני הזוג החזר כספי בגין הוצאות על אולם, שמלת כלה, עלות צוות צילום וצוות המוזיקה ועוד.
בנוסף, הפוליסה מעניקה כיסוי כספי לסיכונים נוספים כדוגמת מחלה פתאומית של בני הזוג, פציעה, תאונות או נזקים בלתי צפויים, פשיטת רגל של בעלי האולם וכן הלאה. כך, לכל הפחות ניתן יהא לקבל החזרים כספיים (בלבד) עבור הוצאות האירוע.

והכי חשוב:
בקשו לקבל את נוסח החוזה המוצע על ידי בעל האולם, ולעיין בו בנחת בבית, לפני שאתם חותמים עליו. כך, ניתן יהיה לקרוא את החוזה באופן מדוקדק, להעיר הערות ולבחון את הפרטים. הכל על מנת שהחתימה לאחר מכן תיעשה "בעינא פקיחא".

עומדים להתחתן בקיץ? 10 דברים שכדאי שתדעו לפני ש"תסגרו" אולם

עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און, ממשרד בר-און, כהן, עורכי – דין, אשר מדורג כמשרד מוביל בישראל בעריכת דין, ובכלל כך בתחום הליטיגציה – התדיינות בבית המשפט, דיני משפחה ודיני ביטוח ונזיקין, כולל רשלנות רפואית.
www.Bar-OnCohen.co.il

 

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות