עונש מקל לסרסור שהחזיק ביחד עם בת זוגו מספר בתי בושת בירושלים

החזיק ביחד עם בת זוגו בתי בושת וסרסר בנשים. הורשע על פי הודאתו, בהחזקת מקום לשם זנות, סרסרות למעשי זנות, הבאת אדם לידי עיסוק בזנות, ופרסום בדבר שירותי זנות
אייל חן |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
זונה חשפנית מיטה

בשנים האחרונות, אירגוני הנשים, מנסות לצאת כנגד תופעת הזנות וניצול הנשים ובינתיים בית משפט השלום בירושלים, גזר תשעה חודשי עבודות שירות ו5000 שקלים קנס, על ששי לב, תושב העיר, שהחזיק ביחד עם בת זוגו מספר בתי בושת בעיר וסרסר בנשים. לב הורשע על פי הודאתו, בהחזקת מקום לשם זנות, סרסרות למעשי זנות, הבאת אדם לידי עיסוק בזנות, ופרסום בדבר שירותי זנות.

על פי המתואר בכתב האישום המתוקן, במהלך שנת 2016 ועד לתחילת שנת 2017 החזיקו לב ובת זוגו בתי בושת בירושלים שפעלו בשלוש דירות שכורות. הנאשם ובת זוגו היו אלו שפעלו לגיוס נשים למתן שירותי הזנות, דרך פרסום הצעות עבודה במרשתת, אשר הציעו לעסוק בעיסוי, ופרסום שירותי הזנות במרשתת. הנאשם ובת זוגו קיבלו לידיהם מחצית מכספי האתנן שקיבלו הנשים. בתקופה האמורה, הועסקו בדירה לא פחות מ-16 נשים, חלקן במשך כל תקופת פעילות הדירות, וחלקן במשך חלק מתקופת הפעילות. הפעילות התבצעה בשתי משמרות, בוקר וערב, כשבכל משמרת נכחו 4-2 נשים. בת הזוג, הייתה אחראית על שיבוץ הנשים למשמרות. הנאשם ובת זוגו, הורו לנשים שהועסקו בדירות באלו כללים עליהן לעמוד במסגרת עבודתן, ואף הטילו קנסות במקרה של אי עמידה בכללים.

כתב האישום גם פירט את דרכי גיוסן והעסקתן של 6 נשים, ילידות שנים 1974 עד 1993. בנוסף, על פי כתב האישום הנאשם, אשר ענה לרוב שיחות הטלפון של הלקוחות, פירט באזני המתקשרים את שירותי הזנות הניתנים בדירות ותעריפיהם, כמו גם את דרכי ההגעה לדירות. בנוסף נטען, כי הנאשם ובת זוגו פנו לאחת הנשים שעבדה בדירה והציעו לה לעבוד במתן שירותי זנות בבתי מלון בהם מתאכסנים לקוחות, ולקיים עמם יחסי מין מלאים בתמורה לסך של 600 שקלים, כשמחצית הסכום יועבר לידיהם. אותה אישה הסכימה להצעה ופעלה כפי שסוכם.

במסגרת הסדר הטיעון הוסכם, כי הנאשם יודה בעבירות המיוחסות לו בכתב האישום המתוקן. כן הוסכם, כי הנאשם יטען כי פנה לרואה חשבון לצורך פתיחת תיק מס הכנסה, שלא נפתח בסופו של יום, והמאשימה לא תביא ראיות לסתור זאת. בנוסף הוסכם, כי לא ייטען שנדרש מהנשים שעבדו בבית הבושת לקיים יחסי מין מלאים אלא לבצע הרפייה בלבד, אך בפועל התקיימו גם יחסי מין מלאים, שהנאשם חב לגביהן נוכח עצימת עיניו. לעניין העונש סוכם, כי התביעה תעתור ל-24 חודשי מאסר בפועל לצד ענישה נלווית והנאשם יהיה חופשי בטיעוניו.

מנגד, טען הסניגור, כי יש להביא בחשבון את נסיבות מקרה זה, בו לא היה ניצול עוני או מצוקה אחרת של הנשים, לא היה מדובר בסחר ולא נעשה שימוש באלימות כלפי הנשים, ולא נעשו מעשי סחיטה כפי שקורה במקרים רבים אחרים. מדובר היה בהעסקת נשים שהגיעו מרצונן החופשי, מבלי שימוש בכפייה או לחץ כלשהו.

השופט אילן סלע, החליט לבסוף להקל בעונשו של לב וכאמור גזר עליו 9 חודשי עבודות שרות וקנס של 5000 שקלים. "במקרה זה, הנאשם נטל חלק משמעותי בביצוע העבירות אותן ביצע יחד עם בת זוגו. מדובר בהיקף פעילות משמעותי, מאורגן ושיטתי, שהניב לנאשם ולבת זוגו רווח כלכלי משמעותי. באשר לנזקים שנגרמו ממעשי הנאשם, אלו אינם צריכים הוכחה. הם נובעים מעצם העסקתן של הנשים, באופן שהמחוקק ראה כדרך שיש בה כדי לפגוע בכבוד האדם שלהן", כתב השופט סלע והוסיף: "לצד זאת, מלבד הנזק האינהרנטי למעשה העבירה, לא הובאו ראיות לנזק קונקרטי נפשי או פיזי שנגרם למי מהנשים. גם לא הוכח, ולא נטען, כי הנאשם ניצל את מצבן הכלכלי או אחר של הנשים, וכן לא הוכח, ולא נטען, ללחץ או כפייה מסוג כלשהו. מדובר בנשים אזרחיות ישראל, כולן בגירות ורובן אף רחוקות מגיל הבגירות, שהגיעו לעיסוק בזנות מרצונן החופשי".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות