הפרקליטות הגיעו להסדרי טיעון עם מספר נאשמים בפרשת אפריקה תעשיות

על פי כתבי האישום המתוקנים, שהוגשו על ידי פרקליטות המיסוי והכלכלה, הגיעו היום להסדר טיעון עם מספר נאשמים בפרשה שעוסקת באי סדרים חשבונאיים
מעיין לביא |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הסדרי טיעון בפרשת אפריקה תעשיות בע"מ וחברות הבנות שלה. על פי ההסדר יודו חלק מהנאשמים בתיק בביצוע עבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך וירצו עונשי מאסר בפועל שחלקם ירוצו מאחורי סורג ובריח וחלקם בעבודות שירות וקנסות בסכומים הנעים בין עשרות אלפי שקלים למאה אלף שקלים.

כתב האישום בפרשה מייחס לנאשמים, ובראשם מנכ"ל החברה לשעבר, אבי מוטולה, וסמנכ"ל הכספים של חברת נגב קרמיקה, אביהו איבשיץ, עבירות דיווח על פי חוק ניירות ערך, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, זיוף, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי משפט. בנוסף לעבירות אלה, מייחס כתב האישום לאבי מוטולה ולמנהלת בכירה נוספת בעבר לשעבר באפריקה תעשיות עבירות גניבה בידי מנהל.

על פי כתב האישום, הנאשמים העיקריים, מוטולה ואיבשיץ, יזמו במהלך השנים 2014-2011, תכנית עבריינית שיטתית שמטרתה הצגת מצגים "משופרים" ומטעים ביחס לנתונים הכספיים של אפריקה תעשיות וחברות הבת שלה. במסגרת תכנית זו הורו מוטולה ואיבשיץ לכפופים להם, שעבדו באותה העת בחברות הבת של אפריקה תעשיות, לרשום הכנסות כפולות ולנפח באופן תרמיתי את מלאי הקבוצה.

בנוסף, ועל פי הוראותיהם של השניים, נהגו מנהלים ועובדים בקבוצה להקדים את מועד ההכרה בהכנסה באופן שיטתי, תוך ששייכו הכנסות שנוצרו ברבעון העוקב לרבעון שכבר הסתיים, הכירו בהכנסות בגין סחורה שטרם סופקה והכירו בהכנסות בגין עסקאות מסגרת, שבהן טרם נקבע איזו סחורה אמורה להיות מסופקת ובאיזה מועד.

במסגרת הסדרי טיעון שהוצגו, וטרם אושרו על ידי בית המשפט,.גלית דורי, שכיהנה כמנהלת שירות לקוחות וכאחראית מחלקת חשבוניות בקבוצת נגב תודה במסגרת ההסדר, כי בהוראת מוטולה ואיבשיץ, ביצעה יחד עם נאשמים נוספים רישומים כוזבים במסמכי קבוצת נגב, שהובילו לכך שקבוצת נגב ואפריקה תעשיות הגדילו את הכנסות הקבוצה באופן פיקטיבי והקדימו את מועד ההכרה בהכנסות בדוחותיהן הכספיים וכל זאת על מנת להציג מצגי שווא על אודות עמידת קבוצת נגב ביעדיה. בנוסף, ובהמשך להנחיות שקיבלו דורי ויעקב ראוכורגר שכיהן כמנהל מערכות המידע בקבוצה, מן הממונים עליהם, הציגו לרואי החשבון המבקרים מצגי שווא שנועדו להסתיר מהם את ההכנסות הפיקטיביות בקבוצה, לקראת ביקורת רואי החשבון את הדוחות הכספיים לשנת 2014. כתוצאה מכך, הונחה דעתם של רואי החשבון המבקרים והם אישרו את הדוחות הכספיים של הקבוצה.

דורי וראוכורגר יודו בכתב האישום והצדדים יבקשו מבית המשפט להטיל על דורי 4 חודשי מאסר מאחורי סורג ובריח וקנס בסך 100,000 שקלים ועל ראוכורגר 4 חודשי עבודות שירות וקנס בסך 50,000 שקלים.

משיח דוד שכיהן כמנהל בקרת איכות ואמינות מלאי בקבוצה יודה במסגרת ההסדר כי בהנחייתו של איבשיץ ובידיעת מוטולה, הגדיל את מלאי הקבוצה באופן פיקטיבי, תוך שימוש במחסן וירטואלי, וכל זאת על מנת להציג מצגי שווא על אודות עמידת הקבוצה ביעדיה. לפי ההסדר, יודה דוד בכתב האישום והצדדים יבקשו מבית המשפט להטיל עליו 7 חודשי עבודות שירות וקנס בסך 40,000 שקלים.

תומר כובאני שכיהן כמנהל מחלקת סוחרים בקבוצה יודה במסגרת ההסדר כי בהוראת מוטולה ואיבשיץ, הורה לכפופים לו להתקשר בעסקאות מסגרת שבגינן הכירה הקבוצה בהכנסות, טרם שמותר היה לעשות כן. במסגרת ההסדר, הצדדים יבקשו מבית המשפט להטיל עליו 5 חודשי עבודות שירות וקנס בסך 20,000 שקלים.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות