בית המשפט בירושלים הותיר על כנו הרשעת שוטר שתקף אזרח

שופטת בית משפט השלום בירושלים, שרון לארי –בבלי הותירה על כנה את ההרשעה של שוטר לשעבר מתחנת שלם, בגין עבירת תקיפה סתם וגזר עליו עונש שירות לתועלת הציבור ופיצוי כספי למתלונן. בית המשפט קבע כי אין מקום להורות על ביטול ההרשעה שכן "על הפעלת אלימות משטרתית שלא לצורך, הגם אם ברף הנמוך, להיתקל בתגובה נחרצת מצד בית המשפט אשר יפעל למיגורה של תופעה פסולה זו".
אייל חן |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
עו"ד יוני ג'ורנו
שוטר, ארכיון.

באוקטובר 2017 במהלך סיור שגרתי בגבעה הצרפתית הבחינו השוטרים בשלושה אזרחים ובהם המתלונן. על פי כתב האישום, לאחר דין ודברים הוחלט לעצור את המתלונן ואחד מחבריו. במהלך שהייתו של המתלונן בתא העצורים בניידת, בעודו כבול בידיו מאחורי גבו, נכנס השוטר עזיז אבירהים והחל להכותו באגרופים. בהגיעם לתחנה הובל המתלונן לחדר החקירות בתחנה, כאשר בדרכם לשם, בעודם במעלית המשיך איברהים להכותו באמצעות בירכיות. בהמשך הובל המתלונן אל חדר החקירות, שם היכה אותו ג'ון דאו, אשר היה מנהל משמרת בתחנה, באמצעות סטירות לפניו ולראשו והפסיק לעשות כן רק לאחר שהמתלונן החל לבכות. באפריל 2019 ניתנה הכרעת הדין בעניינם של שני השוטרים, בגדרה זוכה עזיז אברהים מחמת הספק, וג'ון דאו הורשע בביצוע עבירת תקיפה סתם.

כב' השופטת ציינה בגזר הדין שניתן אתמול כי: "אין חולק כי התנהלות המתלונן הייתה מוגזמת ובעייתית, ובאה לידי ביטוי בצעקות ובקללות, אולם התנהגות פסולה זו אין משמעה מתן היתר להפעלת אלימות שלא לצורך אך לשם הרגעתו של המתלונן. הדברים מקבלים משנה תוקף כאשר המתלונן יושב בעודו אזוק באזיקים ואינו מהווה סכנה לבאי התחנה". בנוסף נקבע כי "העובדה כי הנאשם פעל כפי שפעל בעודו בתפקיד מנהל משמרת בתחנה יש בה כדי להדגיש את החומרה במעשיו, הגם שזו התבטאה באלימות פיזית ברף הנמוך. ברי כי בהתנהלותו האמורה לא היווה דוגמא ליתר השוטרים שהיו תחת פיקודו באותה העת".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות