פייסבוק חסמה חשבונות של עובדי NSO בישראל

העימות בין פייסבוק לחברת NSO עולה מדרגה. מספר עובדי חברת NSO פנו אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב על מנת לחייב את פייסבוק להחזיר את החשבונות שלהם באינסטגרם ופייסבוק שנחסמו, לטענתם בשל תביעה שפייסבוק הגישה נגד חברת NSO בקליפורניה.
רונן חן |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

על פי התביעה שהוגשה על ידי 8 עובדי חברת NSO חברת פייסבוק, הפרה את הדין ואת ההסכם בינה לבינם בכך שחסמה את חשבונות הפייסבוק והאינסטגרם הפרטיים שלהם באופן פתאומי, גורף וללא כל הודעה מוקדמת. לטענתם חברת פייסבוק לא העלתה כלפי התובעים טענה בדבר הפרה כלשהי של ההסכמים בינם לבין חברת פייסבוק, ולמעשה היא לא סיפקה לחסימת החשבונות הסבר כלשהו. "רק לאחר שחלק מהתובעים פנו מיוזמתם, מיד לאחר חסימת חשבונותיהם הפרטיים, כדי לבקש הסבר לחסימה, הטעם היחיד שניתן היה כי החסימה התבצעה בשל הליך משפטי המתנהל בין חברת פייסבוק לבין קבוצת NSO טכנולוגיות בע״מ אשר התובעים הם עובדים שלה או עבדו בה בעבר", נכתב בתביעה.

לטענת אותם תובעים ההסכמים בין חברת פייסבוק לבין המשתמשים ברשתות בפייסבוק ואינסטגרם, קובעים באופן מפורש וברור כי חברת פייסבוק רשאית לחסום את הגישה של משתמש לרשת, באופן קבוע או זמני, רק במקרים בהם המשתמש הפר את תנאי הוראות ההסכמים. בכל הנוגע לרשת פייסבוק, ההסכם אף קובע כי ניתן לחסום את המשתמש רק במקרה שהפר את ההסכמים באופן ברור, חמור או חוזר. "התנהלותה המפרה של חברת פייסבוק בענייננו מהווה חזרה על דפוס התנהגות דומה אותו כבר נקטה בעבר, שכבר נקבע מפורשות על ידי בתי המשפט בישראל, יותר מפעם אחת, כי הוא אסור. בית המשפט הנכבד הבהיר, בשני מקרים נפרדים, את האיסור החל על חברת פייסבוק לחסום חשבון של משתמשים בגין הפרה שאינה הפרה יסודית, או בלא הוכחה כי אכן הופרו הוראות ההסכם. למרות זאת, חברת פייסבוק מפגינה זלזול מופגן בהחלטות בית המשפט הנכבד, וממשיכה לנהוג באותו אופן, כאילו לא אירע דבר", צויין בתביעה.

חברת פייסבוק, כך על פי התביעה, עשתה ככל הנראה שימוש פסול במידע אישי של התובעים שהינו בבעלותם של התובעים ונמסר על ידם לפייסבוק, על מנת לזהות את התובעים כעובדים (או עובדים לשעבר) של NSO, לצורך הטלת ״עונש קולקטיבי״ עליהם, בצורת חסימת חשבונותיהם הפרטיים. כעת אותם עובדים מבקשים מבית המשפט כי יורה לפייסבוק להחזיר את חשבונותיהם. "התובעים מבקשים במסגרת תביעה זו כי ינתן צו מניעה קבוע המונע מהנתבעת לחסום את חשבונות התובעים ברשתות והמורה לה להשיב חשבונות אלה לפעילות, וכן סעדים הצהרתיים נוספים".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות