פרויקט יום העצמאות של אוביטר

עו"ד פלילי יפעת שי יוספזון
עו"ד פלילי יפעת שי יוספזון מייסדת "שי, יוספזון ושות', משרד עורכי דין פלילי ורישוי נשק"
עו"ד פלילי יפעת שי יוספזון "

כיו"ר (משותף) של הועדה לעידוד עסקים וקשרי חוץ בלשכת עורכי הדין במחוז חיפה מזהירה יפעת: "לאט לאט, עורכי דין רבים שרק קיבלו את הרישיון רצים לפתוח משרד ואין להם מושג לא במשפטים ולא בניהול משרד. התחרות בשוק קשה מאד ולא קל להתבלט ולהתבדל. לטעמי האישי, עו"ד ללא ניסיון משפטי מתרשל אם הוא פותח משרד. במקרה שלי למשל היו אחריי 3 שנות טרום התמחות והתמחות וכן השירות במשטרה שסייע מאד להיכרותי עם החוק והפרקטיקה בתחום הפלילי, וזאת בנוסף לעובדה שהמשרד נפתח עם השותף שלי לאחר 30 שנות שירות במשטרה, בין היתר כראש לשכת התביעות וכשופט ביה"ד לערעורים במשטרה.
עו"ד חדש/ה כדאי שיהיה מעורב בעשייה בלשכת עורכי הדין ובעיקר בוועדת הצעירים במחוז, ממנה יוכל ללמוד המון, ירכוש כלים, ישתפשף בפרקלטיקה המשפטית תחילה, יבין את ההשלכות הכלכליות של פתיחת משרד והאחריות המקצועית של עצמאי לעומת שכיר. רק לאחר כל אלה ולטעמי לאחר לפחות 3 שנות וותק, ניתן לחשוב לפתוח משרד. כעת בעידן הקורונה המצב מורכב אף יותר, לצערי עורכי דין שכירים ואף ותיקים רבים יפוטרו מהמשרדים בהם הם עובדים ובלית ברירה יצאו לעצמאות. ראינו את ההבדלים העצומים בין השכירים במשק שזכו לדמי אבטלה לעומת העצמאים שנותרו ללא כל תמיכה, למעט מענק קטן.
צאו לדרך רק לאחר שעשיתם מחקר מעמיק, תוכנית עסקית ברורה, בידלתם את עצמכם עם תחום ספציפי ברור ולעולם אל תהיו כלבויניקים. לא הייתם רוצים שרופא אורטופד יבצע בכם ניתוח לב פתוח. בהצלחה! "

נגישות